Nowa granica

Wydawnictwo: Egmont Polska
The New Frontier
komiksy
Bastard

W kolekcji DC Deluxe ukazują się najwybitniejsze albumy komiksowe wydane przez DC Comics na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Wśród nich ważne miejsce zajmuje Nowa granica. Sześciozeszytowa seria, wydana po raz pierwszy w USA w 2004 roku, opowiada o początkach najważniejszych superbohaterów DC: Supermana, Batmana, Wonder Woman, Hala Jordana – Green Lanterna oraz mniej znanych...

Sześciozeszytowa seria, wydana po raz pierwszy w USA w 2004 roku, opowiada o początkach najważniejszych superbohaterów DC: Supermana, Batmana, Wonder Woman, Hala Jordana – Green Lanterna oraz mniej znanych postaci, takich jak: Marsjański Łowca Ludzi, Straceńcy czy Pogromcy Nieznanego. Akcja rozpoczyna się u schyłku II wojny światowej, a kończy w latach 60. XX wieku.

Forma graficzna albumu wyraźnie nawiązuje do stylu publikacji komiksowych sprzed lat.

Darwyn Cooke (Strażnicy – Początek, t. 1, Gwardziści. Jedwabna Zjawa), jeden z najlepszych współczesnych twórców komiksowych, fantastycznie opowiada o czasach zimnej wojny, pierwszych spotkaniach i wspólnych akcjach popularnych herosów.

Album obsypany wszelkimi branżowymi nagrodami.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/273819-nowa-granica

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/273819-nowa-granica

Emes | 2019-05-17
Przeczytana: 17 maja 2019

Świetny klimat, dynamiczne i bardzo ładne, chociaż od pewnego momentu z lekka nużące, rysunki, dużo pozytywnych wartości (za to akurat wielki plus), ładne zawiązanie akcji i... typowa superhero exmachina na końcu. Ja nie wiem, czy serio nie da się wymyślić jakiegoś ciekawszego zakończenia niż pokonanie wielkiego potwora jakimś nagle znalezionym, tajemniczym wynalazkiem? No litości, to jest schemat rodem z losowego odcinka Power Rangers. Skłamałbym mówiąc, że źle się bawiłem ale gdy zorientowałem się do jakiego zakończenia zmierza fabuła to chciało mi się odłożyć komiks na półkę.

Warto zauważyć, że dostajemy też bardzo bogate wydanie z godną podziwu ilością dodatków.

Wkp | 2018-12-24
Przeczytana: 15 lutego 2019

GDZIE SIĘ PODZIALI WSZYSCY HEROSI

Oto komiks, który powinien poznać każdy miłośnik historii obrazkowych. Nawet jeśli nie trawi opowieści ze stajni DC, dzieło – które chyba śmiało można nazwać opus magnum Darwyna Cooke’a – to rzecz robiąca takie wrażenie, że nie sposób nie ulec jej urokowi. Cooke bowiem stworzył piękną, przepełnioną sentymentem, fascynującą i wciągającą miniserię, stanowiącą nie tylko hołd dla zeszytów ze Złotej i Srebrnej Ery Komiksu, ale będącą także – a może przede wszystkim – łącznikiem między nimi. Brakującym ogniwem, wypełniającym lukę, jaka istniała między obydwoma okresami przez wiele dekad.

Gdzie się podziali wszyscy herosi? Takie pytanie zadaje sobie jeden ze Straceńców, John Chmura, skazany na spędzenie ostatnich dni na pełnej krwiożerczych dinozaurów wyspie. Przecież na wojnie, nawet jeśli nie mogli ingerować w jej przebieg, herosi stanowili ważny element. Ale świat uznał, że ich nie potrzebuje, że poradzi sobie bez nich w świetlanej przyszłości, jaką...

The_5nake | 2018-09-09
Przeczytana: 09 września 2018

Nowa Granica rozpoczęła się dla mnie dosyć zaskakująco. Pojedyncze wątki, trochę chaotyczny układ, ale jak już się czytelnik zorientuje co się dzieje to jest dobrze. Historia, pomimo że dzieje się w latach 50, kiedy wyścig zbrojeń zawładnął umysłami Amerykanów, jest bardzo ponadczasowa. Ciekawy jest tutaj również ciężar fabularny, bo to pilot testowy Hal Jordan i przybysz z Marsa - Jon Johns są poniekąd najbardziej eksploatowani w historii. Oboje są pewnego rodzaju outsiderami, którzy szukają swojego miejsca na świecie. Główni bohaterowie świata DC pojawiają się oczywiście, ale są jakby na uboczu. Pomijam tutaj sama fabułę, bo ta jest banalna, nie mówiąc infantylna. Nie o fabułę jednak chodzi. Chodzi przede wszystkim o patriotyzm w obliczu zagrożenia narodowego.
'Nowa granica' pokazuje, że komiks superbohaterski to nie tylko nawalanka, ale i też ciekawe refleksje na tematy społeczne. Bardzo dobry komiks, nie tylko dla fanów superbohaterów.

The_5nake | 2018-09-09
Przeczytana: 08 września 2018

HomemadeDynamite | 2017-07-16
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Pięknie wydane, ale cala historia (choć miała swoje momenty) mnie nie zainteresowała... Jakoś tak nie mogłam wejść w ten świat.

PolishPopkulturę | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016

Komiks pisany "ku pokrzepieniu serc". Jak superhero nie trawię, tak niniejsza pozycja udowodniła mi, iż jest to gatunek - mimo wszystko - bardzo potrzebny. Zardzewiały, od lat zjadający własny ogon, ale wciąż - potrzebny. I chyba trochę wzbraniam się w tym momencie przed przyznaniem - zwłaszcza przed samym sobą - że "Nowa granica" bardzo mi się podobała. Dlatego: polecam. Nawet, jeśli za trykotami nie przepadacie.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

pietruszka | 2016-05-19

Komiks idealny. Jakaż cudowna panorama Ameryki, tej klasycznej ameryki czasów Ikea , Trumana. I dodam, komiks dla dorosłych i młodzieży oczekujących czegoś więcej niż klasyczna naparzanka. Mądry, głęboki, zmuszający do myślenia. Zachwycający wielowątkowością.

apl | 2016-03-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 30 marca 2016

Bardzo porządna książka, uporządkowane historie, w pełni przedstawione myśli i rozterki bohaterów (w przeciwieństwie do uproszczeń przedstawionych w filmie animowanym)... czegoś mi jednak brakło... jakiegoś błysku, wartkości akcji skutkującej chęcią ciągłego czytania... ciężko powiedzieć...

Oczywiście piękne wydanie De Luxe, staranność przygotowania pozycji, styl "starych" komiksów sprawiają, że po tą wielostronicową pozycję sięga się chętnie i czy ta z przyjemnością, choć bez pasji tym razem.

Irimias | 2016-03-22
Przeczytana: 21 marca 2016

Ledwo powyżej przeciętnej. Doceniam trud włożony w opracowanie tak mocno kontekstualnej i nostalgicznej opowieści (za to plus, bo jest frajda w odczytywaniu tropów), ale jako historia niestety się nie broni. Sądziłem, że otrzymam przy okazji ciekawą, wciągającą fabułę, a dostałem atlas/leksykon. Doceniam również sprawną retro-kreskę Cooka, ale znowuż w porównaniu do takiego Gibbonsa (ok, porównanie do Strażników mocno naciągane, wiem), to jest ledwie średnia przeciętna. Poza tym polskie wydanie świetnie opracowane i chyba tylko dlatego mój egzemplarz nie powędruje na stragan.

Henioo | 2016-02-04
Przeczytana: 24 stycznia 2016