Linkin Park Wszystko jest hybrydą

Wydawnictwo: InRock
muzyka

Metal z hip hopem, pop z elektroniką... Taką mieszankę gatunków próbowało grać wielu. Nikt jednak nie osiągnął sukcesu na miarę Linkin Park. Dwa lata wystarczyły, by nieznany wcześniej zespół owinął sobie wokół palca muzyczny showbiznes. Kopnął w tyłek britneypodobne gwiazdeczki na listach przebojów. Sprzedażą płyt zawstydził wypasionych weteranów. I cieszył się bezgranicznym oddaniem potężnej armii fanów.Niektórzy mówią, że to ściema. Że grupa powstała na podobieństwo boysbandów - klonowanych w laboratoriach wytwórni płytowej... Ta książka pokazuje, że tego typu oskarżenia są bzdurą. Z niewiarygodną dokładnością wgryza się w historię zwykłych kolesi, którzy dzięki talentowi, uporowi i ogromnej ilości pracy wspięli się na sam szczyt. Precyzyjnie prowadzi przez twórczość chłopaków, odsłania kulisy ich dramatycznych decyzji, zagląda za kotarę prywatności. Obowiązkowa lektura prawdziwego fana LP.

szudoku | 2015-07-02
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Linkin park słucham od jakichś 15 lat, a ta książka była moim marzeniem już od jakiegoś czasu. Dostałam ją w prezencie, sama pewnie bym nie kupiła, bo jestem sknerą :)

Zawsze było mi głupio przyznać się, że podoba mi się ich muzyka. Bo niby to metal, ale na Vivie leciało. Niby taki undergroundowy zespół, ale na Pudelku często coś o nich pisali. Sama nie wiedziałam, czy to już komercja, czy może ta cienka granica jeszcze nie została przekroczona. Książka dużo zmieniła w mojej wizji zespołu. Nie zdawałam sobie sprawy z ogromu pracy, jaka jest wkładana przez członków LP w każdy album, dodatki, koncerty. Nie wiedziałam o wielu faktach z życia prywatnego LP. Teraz na każdy kąśliwy komentarz ze strony przeciwnika grupy mam jakąś odpowiedź. Polecam fanom :)

5 gwiazdek dlatego, że napisana została jak typowe "opracowanie". Jeżeli chodzi o treść, to w tym przypadku nie ma co oceniać faktów.

x666x | 2013-11-19
Przeczytana: 2013 rok

Książka fajna, zdjęcia niczemu sobie tylko najgorsze są błędy, jeżeli autor przybliża nam daty urodzenia członków LP to powinien zrobić to prawidłowo. Whitaker odjął Shinodzie dobre 9 miesięcy myląc luty z listopadem. Pomylone jest również imię jednego z "Linkinów" Delson nie ma na imię Brandon jak to ujął autor, ale to można jemu odpuścić. Błędy puściłabym mimochodem gdyby nie to, że po pierwszym przeczytaniu książki kilka stron już chciało mi wyskoczyć, po pożyczeniu książki koleżance jestem bez 2 stron.

offc | 2012-07-14

A ja zdecydowanie odradzam.

Całość napisana jest po linii najmniejszego oporu. Mało tu ciekawostek, czy nawet faktów, treść jest po prostu uboga. Zdarzają się błędy, i to dość znaczące. Jasne data urodzenia tego, czy tamtego nie ma znaczenia dla twórczości grupy samej w sobie. Ale jeśli autor bierze się za przybliżanie nam życia danego muzyka, byłoby jednak dobrze, gdyby nie przekręcał dat urodzenia i imion (!). Także miast Brada mamy Brandona, a Mike'owi Shinodzie strącono z karku dobre dziewięć miesięcy. I nie dość, że przekręcono miesiąc, to również dzień. A najlepsze jest to, że w wersji z 2007 mamy nadal te same byki.

A teraz część estetyczna. Też kuleje, mówiąc łagodnie.

Zacznijmy od okładki, na której brakuje nam basisty, Phoenixa. Owszem, z zespołu odszedł, ale wrócił dość szybko. Gdyby książka obejmowała wyłącznie okres jego nieobecności - wtedy byłoby to całkiem zrozumiałe. Ale w tym momencie, zupełnie tego nie rozumiem. W końcu całkiem rozsądnie byłoby dać na front...

Koneser_Klasyki | 2014-12-05

Maksymalnie gówniana biografia maksymalnie gównianej kapeli, jaka kiedykolwiek stąpała po tej Ziemi!!!!!

wedrux11 | 2014-04-18
Przeczytana: 27 września 2012

Dla fanów zespołu pozycja obowiązkowa. Bardzo dobrze napisana historia zespołu.

mruwencja | 2015-08-10

Czytana parę (paręnaście) lat temu. Ot, dobra biografia zespołu i nic poza tym

Turniquet 92 | 2014-07-05

Absolutny rarytas dla fanów zespołu i ogólnie mocnego, rockowego grania!!!!

Narfea | 2013-08-19

Rewelacyjna książka! Polecam wszystkim fanom Linkin Park ;)

Ania | 2014-10-26
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo fajnie opisana historia Linkin Park, gratka dla fanów :) pamiętam, że była dokładana jako gratis do gazety "Popcorn" :D

Owca | 2011-12-05
Przeczytana: maj 2004

Świetna sprawa, książka warta posiadania - nie tylko przeczytania^^