Czego chce dziewczyna

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
What a girl wants
832111735X
dziewczyna, single,

Ashley Stockingdale, inteligentna, wykształcona trzydziestolatka, ma świetną pracę, w której realizuje się zawodowo, grono przyjaciół, ale jest tzw. singlem. Trochę przypomina Bridget Jones, ale okazuje większą wrażliwość na wartości religijne. Pozornie roztrzepana i beztroska, w istocie rozwiązuje poważne dylematy moralne i szuka odpowiedzi na podstawowe pytania życiowe. Autorka przedstawia...

Autorka przedstawia tarapaty i konflikty, w jakie popada jej bohaterka, z dużą dozą humoru, żartobliwej ironii i sympatii.

źródło opisu: [Instytut Wydawniczy Pax, 2005]

creamjustyna | 2013-11-15
Przeczytana: 01 listopada 2013

Uwielbiam porównania stosowane przez główną bohaterkę, książka pozytywna, warta przeczytania!

Karolina | 2013-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Piękna książka, kropla w kroplę jak o moim życiu tylko, że tam jest trzydziestolatka, a ja mam 19 lat, ale książka jest napisana pięknym stylem, prosto, zrozumiale i optymistycznie, ponieważ czytając ją, mam wrażenie jakbym utożsamiała się z bohaterką, wiem co czuje, co myśli i jeszcze tak jakby wszystko to co mi (czytelniczce) bohaterka przekazuje jest utrzymane w tak jakby zabawnym tonie. Plus dodatkowo dzięki porównaniom, cytatom czy oparciu się o jakiś film, program tv czy sławną osobę, ma się wrażenie jakby bohaterka istniała na prawdę, jakby siedziała obok Ciebie i opowiadała wszystko po kolei bądź jakbyś to Ty obserwowała wszystko co ona robi i czytała jej w myślach. Książka bardzo udana i warta polecenia :). Tak bardzo udana, że aż muszę, chcę przeczytać jej oryginał, czyli wersję angielską i oczywiście pozostałe dwie części również :).

IzkaKocha Książki | 2013-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2013