Żony na pokaz

2010-06-30
978-83-922897-2-2
Anna Zdziemborska
strata miłość nadzieja

Pierwszy raz zmagam się z sytuacją, gdy po przeczytaniu książki brakuje mi słów, żeby napisać recenzję. Spodziewałam się po tej książce czegoś lepszego i głębszego, na przykład wartościowej treści poprzeplatanej wątkami z Biblii, a jedyne co Kristin Billerbeck mi zaoferowała to bezbarwna i pospolita historia z bohaterami na jedno kopyto, z którymi w żaden sposób nie można się utożsamić. I choć to fikcja literacka, to całość jest na tyle nieprawdopodobna, banalna i nieprzekonująca, że ciężko mi było tę książkę dokończyć.

Zawiodłam się. Książka przyciąga tytułem, czyta się lekko i szybko <-- to jedyne zalety. Bohaterzy są nierealni, fabuła mało oryginalna, zakończenie przewidywalne. Chrześcijaństwo, rozterki moralne oraz ciągłe nawiązania do Kościoła i wiary mocno gryzą się z klimatem holywoodzkiego rozpustnego życia.
Jednakże książkę przeczytałam w 3 dni, momentami wciągająca. Nie sięgnę raczej więcej po literaturę tego typu.

Jednakże książkę przeczytałam w 3 dni, momentami wciągająca. Nie sięgnę...

Czasem strata okazuje się prawdziwą nagrodą...

Haley bezpowrotnie utraciła pozycję księżniczki Los Angeles, kiedy jej mąż, producent filmowy, znalazł do tej roli młodszą kobietę.
Haley Cutler jest żoną na pokaz. A właściwie była. Wyszła za mąż za królewicza z bajki w wieku zaledwie dwudziestu lat w czasach gdy pasemka uzyskiwało się, spędzając popołudnie na plaży.
Niestety, po siedmiu latach przeżytych u boku Jaya Cutlera, podczas których cieszyła się wysoką pozycją oraz jak sądziła, miłością męża, zostaje porzucona. Haley uświadamia sobie, że ma niewiele umiejętności przydatnych w prawdziwym życiu. Na dodatek zupełnie nie może sobie przypomnieć, kim była kiedyś.
Trafia do Klubu Żon na Pokaz, gdzie kobiety po przejściach studiują Biblię. Haley nigdy nie była zbyt religijna, ale bardzo potrzebuje wsparcia. Te dziewczyny dobrze wiedzą, jak zemścić się na mężach, którzy je porzucili.

Kim jest żona na pokaz?
To najczęściej młoda kobieta, która wyszła za mąż za starszego bogatego mężczyznę, by zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa i została zredukowana do roli błyskotki, wyjmowanej i polerowanej na specjalne okazje.

Książka to powieść o zawiedzionych nadziejach, głębokiej wierze i miłości, która trwa wiecznie.

Czasem strata okazuje się prawdziwą nagrodą...

Książka "Żony na pokaz" dość długo czekała na przeczytanie. Teraz, kiedy już jestem po lekturze, wiem, że mogłaby jeszcze poczekać i nic by się nie stało.

Z początku historia mnie strasznie nudziła i już miałam ją odłożyć, ale pomyślałam sobie "a może jednak coś się zmieni i historia okaże się fajna?"

Haley Cutler to młoda żona popularnego producenta w Hollywood. Jako, że obraca się w towarzystwie sławnych i bogatych stale musi być doskonała i udawać kogoś kim nie jest!
Pewnego dnia wraca do domu i okazuje się, iż pan Cutler zostawia ją dla szybko wypalającej się gwiazdki filmowej.

Kobieta jest załamana i chce zemsty na mężu! Trafia do klubu żon na pokaz i tam poznaje cudowne kobiety, które mają podobne doświadczenia. W końcu ma prawdziwe przyjaciółki, które zmieniają jej podejście do całej tej sprawy.

Z czasem życie Haley powoli się prostuje, zdobywa pracę, która ją uszczęśliwia. W końcu otacza się życzliwymi ludźmi, a prawdziwa miłość znalazła się na wyciągnięcie ręki.

Największą wadą, a zarazem najbardziej irytującą jest to, że w książce tak ważną rolę odgrywa Bóg. Jako ateistka bardzo mi to przeszkadzało.

Haley Cutler to młoda żona popularnego producenta w Hollywood. Jako, że...

Ta książka długo stała na mojej półce, aż w końcu sięgnęłam po nią. Na początku gdy zaczęłam czytać myślę przewidywalna, przeciętna, jednak czytając dalej zmusiłam mnie do zastanowienia.

Kolejna propozycja książki na lato. Czyta się lekko i dość przyjemnie. Po przeczytaniu oficjalnej recenzji, nie miałam wątpliwości , że muszę ją przeczytać. Zapowiadała się rewelacyjnie!
Kilka słów o książce:

“Czasem królewicz z bajki okazuje się zupełnie kimś innym…czasem strata okazuje się prawdziwą nagrodą…Haley bezpowrotnie utraciła pozycję księżniczki Los Angeles, kiedy jej mąż, producent filmowy, znalazł do jej roli młodszą kobietę. Powieść o zawiedzionych nadziejach, prawdziwej wierze i miłości, która trwa wiecznie.”

Po przeczytaniu tego opisu, niejedna z nas kupi tą książkę. Choć byłabym ostrożna. Jak dla mnie książka momentami nudna. Bohaterowie nierealni, nie wspominając sytuacji wymyślonych przez autorkę. Taka bajka dla większych kobietek. Akcja toczy się wokół niezaradnej młodej dziewczyny, która bogato wychodzi za mąż i biednie się rozwodzi. Autorka książki jest promotorką chrześcijańskiej literatury kobiecej, dlatego wielokrotnie czytamy o Bogu, kościele, przebaczeniu, odpuszczeniu i o wszystkich tych dobrodusznych uczynkach. Po pierwszym rozdziale wiedziałam jak wszystko się zakończy.

Moja ocena:

4/10

Kilka słów o książce:

Lekka, przyjemna książka. Czyta się bardzo szybko, gdyż pisana jest lekkim stylem. Zakończenie nie zaskakuje, jednak jest dobre. Polecam, na kocyk i plażę, bądź na wieczory przy lampce wina :)

Ten,kto stworzył opis z tyłu książki chyba jej nie czytał ... Trudno mi ją ocenić, była po prostu mało ciekawa.

Ksiazka wcale mnie nie urzekła. Postacie przedstawione malo ciekawe. Główna bohaterka nijaka. Według mnie powiesc taka zwykla amerykańska, chociaz tytul bardzo ciekawy. Dlatego książka trafila na moja półkę.

Główna bohaterka strasznie irytująca, głupia i bezmyślna.
Po prostu nie da się jej znieść.
Nie polecam.

Główna bohaterka strasznie irytująca, głupia i bezmyślna.
Po prostu nie da się jej znieść.
Nie polecam.

• 2011
  • Literatura piękna
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam