Pomysł Boga na twoje życie. Jak odkryć Boży plan, kiedy ludzkie plany zawodzą

Okładka książki Pomysł Boga na twoje życie. Jak odkryć Boży plan, kiedy ludzkie plany zawodzą Gregory K. Popcak
Gregory K. Popcak Wydawnictwo: eSPe poradniki
poradniki
The Life God Wants You to Have. Discovering the Divine Plan When Human Plans Fail
eSPe
2014-04-01
2014-04-01
Maciej Piątek

Dr Gregory Popcak należy go grona czołowych terapeutów chrześcijańskich w Stanach Zjednoczonych. W swojej pracy codziennie pomaga ludziom rozczarowanym i sfrustrowanym w związku z tym, jak potoczyło się ich życie. Jego najnowsza książka zatytułowana „Pomysł Boga na Twoje życie. Jak odkryć Boży plan, kiedy ludzkie plany zawodzą” ma za zadania przybliżyć nam techniki i sposoby radzenia sobie w trudnych życiowych sytuacjach.

Jako dzieci często marzymy o bogactwie, sukcesie, sławie. Na pewno niejeden dorosły mężczyzna jako mały chłopiec śnił po nocach o byciu dzielnym strażakiem i ratowaniu ludzkiego życia. Niejedna dorosła kobieta jako mała dziewczynka marzyła o księciu z bajki na białym koniu. Nikt wtedy nie myślał o chorobach, bezrobociu, rozwodach. Niestety nasze sny nie zawsze się spełniają. Czujemy się wtedy sfrustrowani i niespełnieni, mamy wrażenie, że nasze życie to jedna wielka porażka. Co w takiej sytuacji radzi autor? Zachęca nas abyśmy całym sercem trwali przy trzech cnotach teologicznych: wierze, nadziei, miłości! Nie możemy zapominać, że Bóg stworzył nas z miłości i zależy Mu na naszym spełnieniu. Naprawdę! Zostaliśmy powołani do życia w określonym celu. Naszym zadaniem jest rozszerzanie Królestwa Bożego na ziemi. Każdy na miarę swoich możliwości i zdolności. Dla Boga nawet najzwyklejsza rzecz, ale wykonana z miłością ma ogromną wartość! Wg autora życie dopiero wtedy nabiera sensu, kiedy otrzymane w darze talenty i charyzmaty wykorzystujemy dla dobra innych i ku chwale Bożej. Rozczarowanie, które pojawia się w życiu jest często wynikiem naszych złych pragnień, które są tylko substytutem tego, czego nam naprawdę potrzeba, aby żyć w zgodzie z Bogiem i samym sobą. Jednocześnie autor przestrzega nas przed myśleniem, iż jeśli jesteśmy na właściwej drodze, to znaczy, że wszystko pójdzie jak z płatka. Trudności na pewną się pojawią, ale jeśli zaufamy Bogu, to nic nie będzie dla nas niemożliwe. W książce znajdziemy wiele cennych wskazówek, jak je przezwyciężać.

Obszerna cześć książki poświęcona jest omówieniu pięciu kroków zawartych w słowie WIARA, które mają nam pomóc odkryć i wypełnić, to wszystko, co Bóg dla nas zamierzył:

Wyznawaj zasady zdrowego osądu i oceny sytuacji
Idź do przodu, nawet gdy masz wątpliwości
Analizuj przyczyny swojego niepokoju
Rozwijaj w sobie zdolność empatii
Akceptuj i przezwyciężaj trudne chwile

Jest to niewątpliwie wspaniała lektura dla wszystkich, którzy w mniejszym lub większym stopniu są rozgoryczeni swoja obecną sytuacją życiową. Liczne testy pozwolą na skonfrontowanie się ze sobą i swoimi niespełnionymi oczekiwaniami. Nie brakuję również świadectw ludzi, którym udało się być „lepszymi wersjami” samych siebie, ponieważ z Bożą pomocą znaleźli cel, dla którego warto żyć. Dzięki tej książce masz szansę stać się takim człowiekiem, jakim pragnie Cię mieć Bóg!

[Recenzja pochodzi z bloga: http://bierziczytaj.blogspot.com]

• Rozwój osobisty
  • Droga