Malutkie myśli o... odpowiedzialności

Tłumaczenie: Michał Mierzejewski
Seria: Malutkie myśli o...
Wydawnictwo: Bernardinum
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Tiny Thoughts on... Responsibility
odpowiedzialność
pozostałe
Lubczyk

Książeczka dla dzieci wyjaśniająca prostym, ładnym językiem trudne i poważne słowo: odpowiedzialność. Milusińscy dowiedzą się z tej sympatycznie zilustrowanej publikacji, że warto doceniać to, co się ma (zwłaszcza przyjaciół) i każdy ma jakieś obowiązki do spełnienia. A rodzicom może ona podpowiedzieć, że o skomplikowanych rzeczach można i należy rozmawiać z dziećmi, używając prostych słów i opisując codzienne, zwykłe sytuacje.

źródło opisu: ksiegarnia.bernardinum.com.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

biblioteczka_justyny | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016

Bardziej podobała mi się książka "Malutkie myśli o... wdzięczności". Ta książka została za bardzo spłycona do odpowiedzialności za sprzątanie, a to zbyt wielkie słowo, by tyczyło się tylko tego. Brakowało mi np. o odpowiedzialności za to co mówimy. Jednak ta książka jest dobrym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi właśnie o odpowiedzialności w ich życiu.