Autobiografia agenta specjalnego Dale'a Coopera - Moje taśmy, moje życie

7 (10 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
The Autobiography of F.B.I. Special Agent Dale Cooper: My Life, My Tapes
dale cooper, twin peaks
DiamondEXE

Książka ta jest zbiorem nagrań agenta specjalnego FBI Dale'a Coopera - bohatera kultowego serialu "Miasteczko Twin Peaks".

źródło opisu: http://www.webook.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Spiderdog86 | 2019-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2019

Jakoś do tej pory nie miałem przyjemności zapoznać się z serialem "Miasteczko Twin Peaks". Z dzieciństwa pamiętam jedynie jak przez mgłę kilka odcinków i tytułową piosenkę. Jednakże po przeczytaniu "Autobiografii..." jestem zdania, że koniecznie muszę to niedociągnięcie naprawić. Książka jest świetna i wzięła mnie kompletnie z zaskoczenia. Nie spodziewałem się, że przez 3/4 lektury będę się śmiać jak norka po książka ma charakter wielce humorystyczny. Dopiero pod koniec robi się poważnie i możemy zapoznać się z pierwszymi śledztwami agenta Cooper`a oraz sprawą z miasteczka Twin Peaks. Nie wiem tylko czy ostatni rozdział podsumował w całości wydarzenia z serialu czy to tylko zapowiedź tego, co w serialu miało się zdarzyć bez ostatecznego wskazania mordercy. W każdym razie bardzo przyjemna i relaksująca pozycja.

Marcin Drożyński | 2018-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Jedyny, niepowtarzalny, oryginalny Dale Cooper. Jak dla mnie to niesamowita sprawa móc przeczytać genezę tego bohatera i w dodatku z jego własnej perspektywy. Książka zawiera wspomnienia od wczesnej młodości aż po okres przybycia do Twin Peaks.

Dale jest taki, jakim go zapamiętałem z pierwszego i drugiego sezonu serialu - specyficznie optymistyczny, ułożony, zaangażowany do bólu, a przy tym pozornie oderwany i niepasujący do rzeczywistości. Jego sposób działania oraz przemyślenia są absolutnie wyjątkowe. W książce przewija się początkowo dużo humoru, jednak z czasem zostaje on wyparty przez coś innego. Dale im starszy, tym częściej napotyka na swojej drodze mroczne siły, spoza fizycznego świata, które zdają się być niezależną formą istnienia. Lekka narracja ustępuje wówczas miejsca dużo bardziej ponurym i pogmatwanym opisom, a klimat gęstnieje. W tym duchu rozwinięty zostaje również wątek Windoma Earla.

To pozycja przede wszystkim dla fanów serialu, doskonale sprawdza się...

Babi | 2017-06-14
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 14 czerwca 2017

jak dla mnie, to zdecydowanie ta pozycja jest zbyt krótka, miło wrócić do bohaterów z serialu, ale pojawili się dopiero w połowie tych spisanych taśm...

na samym początku poznajemy Dale'a jako dzieciaka, "śledzimy jego drogę" nastolatka, potem w końcu studenta i agenta FBI, a na sam koniec przybywa do Twin Peaks

cieszę się, że Diane istnieje, fajnie było dowiedzieć się bliżej, co stało się Windomowi Earle'owi przed wydarzeniami z serialu

niestety książka mną nie zawładnęła, jako fanka "Miasteczka Twin Peaks" czułam potrzebę przeczytania, ale niestety niewiele wnosi do całej historii, a szkoda... na plus jest to, że dowiedziałam się dlaczego Cooper ma słabość do placka z wiśniami