Legendy wyspy labiryntu

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
komiksy
Pablos

Legendy wyspy Labiryntu to komiks, którego tematem są mity greckie związane z Kretą, jednym z najstarszych ośrodków kultury europejskiej. W opowieści rysunkowej przedstawiono porwanie Europy przez Zeusa, następnie losy jej syna, króla Minosa, oraz budowniczego Labiryntu, Dedala. Mit o uwięzionym tam Minotaurze został spleciony z opowieścią o Tezeuszu i Ariadnie oraz z historią ucieczki z Krety Dedala i Ikara.

źródło opisu: Krajowa Agencja Wydawnicza, 1989

źródło okładki: zdjęcie autorskie

lelek | 2013-10-27
Przeczytana: 1994 rok

Świetne wydanie, bardzo czytelne, ładne rysunki. Bardzo dobre wprowadzenie w świat mitologii. Niewątpliwie pobudza wyobraźnie.

Paweł | 2013-09-28

Jedno z najfajniejszych przedstawień części mitologii starożytnych Greków. Gorąco polecam każdemu!

mariusz | 2017-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2017