Mackay'a MBA sprzedaży w prawdziwym świecie

Wydawnictwo: MT Biznes
biznes, finanse
p_zielinski

Harvey Mackay to żywa legenda. Jego bestsellerowe książki Pływaj z rekinami i nie daj się pożreć oraz Beware the Naked Man Who Offers You His Shirt zostały zaliczone przez „New York Timesa” do najbardziej inspirujących książek biznesowych wszech czasów. Teraz Mackay powraca z podsumowaniem dziesięcioleci sprzedażowego know-how – dzięki którym ludzie czynu mogą zdobyć umiejętność finalizacji...

Teraz Mackay powraca z podsumowaniem dziesięcioleci sprzedażowego know-how – dzięki którym ludzie czynu mogą zdobyć umiejętność finalizacji transakcji i osiągania celów sprzedażowych w swojej codziennej pracy. Jego rady odwołują się do sprawdzonych metod i praktycznych doświadczeń. Dotyczą internetu, LinkedIn i Facebooka. Jak zauważa Mackay, każdy, „począwszy od pięcioletniego właściciela stoiska z lemoniadą… aż po sprzedażowego eksperta GE, który szuka nabywcy dla turbiny o mocy 250 megawatów”, może się z tej książki czegoś nauczyć. Czy pisze o poszukiwaniu odpowiedniego mentora, zaskarbianiu lojalności klienta, czy pokonywaniu oporu, autor wyraża swoją pasję i wiedzę we właściwym sobie lekkim i energicznym stylu.
Jako że przez całe życie doskonalił się w grze sprzedaży, przez kolejne dziesięciolecia Mackay zdołał zgromadzić spory zasób tajników, mądrości i anegdot. Każdy kolejny rozdział kończy się zapadającym w pamięć Morałem Mackaya. Oto kilka przykładów:

• Porażką nie jest upadek, lecz trwanie na dnie.
• Grube ryby to tak naprawdę małe rybki, które nigdy się nie poddają.
• Sprzedawca mówi, dobry sprzedawca wyjaśnia… a świetny sprzedawca pokazuje.
• Skupiaj uwagę na obwarzanku, a nie na dziurze w środku.
• Dźwięk niesie się dalej, gdy to inni dują w twój róg.
• Ludzie zaczynają odnosić sukcesy w momencie, gdy postanowią to robić.

Pierwiastek ludzki nadal stanowi najważniejsze narzędzie sprzedawcy, nawet w naszym pędzącym do przodu i opanowanym przez technologie świecie. Nikt inny tak skutecznie jak Harvey Mackay nie pokaże ci, jak stać się tryskającym energią, zdeterminowanym i kreatywnym wulkanem sprzedaży.

źródło opisu: MT Biznes

źródło okładki: MT Biznes

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!