pszczoły, pszczelarstwo, choroby, warroza,
poradniki
Siuks

Pozycja obowiązkowa w dobie inwazji pasożyta Varroa destructor na nasze pasieki. Autor omawia wpływ pasożyta na pszczoły oraz metody badania stopnia porażenia rodziny pszczelej. Sporo miejsca zajmuje omówienie środków stosowanych przeciwko warrozie, takich jak: apiwarol, biowar, baywarol, kwasy organiczne a w nowym wydaniu dodatkowo api life var, thymovar, olejki eteryczne i metody...

Autor omawia wpływ pasożyta na pszczoły oraz metody badania stopnia porażenia rodziny pszczelej. Sporo miejsca zajmuje omówienie środków stosowanych przeciwko warrozie, takich jak: apiwarol, biowar, baywarol, kwasy organiczne a w nowym wydaniu dodatkowo api life var, thymovar, olejki eteryczne i metody termiczne.
Uzupełniono nieco rozdział o metodach biotechnicznych walki z warrozą.
Drugie wydanie rozszerzono również o informacje z zakresu biologii Varroa destructor, współżycia pszczół i pasożyta, hodowli pszczół VSH wykorzystującej genetycznie uwarunkowane cechy pszczoły miodnej, dzięki której robotnice potrafią rozpoznać i usunąć zasklepiony czerw porażony przez roztocza Varroa destructor, a ponadto opisano problem odporności V. destructor na środki chemiczne.

Ta książka to coś więcej niż „przegląd” leków i środków dostępnych na rynku. „Pokonaj warrozę” skutecznie podpowiada jak właściwie je stosować.

Spis Treści

Rozdział 1. Geneza
Rozdział 2. Biologia pasożyta
Rozdział 3. Wpływ pasożyta na pszczoły
Rozdział 4. Współżycie pszczół i Varroa destructor
Rozdział 5. Zwalczanie inwazji
Rozdział 6. Leki stosowane w naszym kraju
Rozdział 7. Dlaczego warroza potrafi zniszczyć rodzinę pszczelą mimo jej leczenia?
Rozdział 8. Metody biotechniczne w zwalczaniu warrozy

źródło opisu: BEE & HONEY Sp. z o.o.

źródło okładki: BEE & HONEY

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!