Usłysz mój krzyk

Cykl: Historie Prawdziwe (tom 45) | Seria: Historie Prawdziwe
Wydawnictwo: Hachette Polska
Hear my cry
literatura faktu

Diana od urodzenia mieszka w Wielkiej Brytanii i właśnie z powodzeniem ukończyła uniwersytet. Rodzice postanawiają w nagrodę zabrać ją na rodzinne wakacje do ich ojczyzny- Jemenu - której ich dzieci nigdy nie miały szansy poznać. Po przyjeździe Diana poznaje bogatego mężczyznę, który od razu nalega na małżeństwo. Diana odmawia i ma przy tym - co w kręgach muzułmańskich jest niespotykane - pełne poparcie swojej rodziny. Sprawa nie jest jednak taka prosta jak się wydaje…. Do czego posunie się "zalotnik" Diany, kiedy zostanie przez nią odrzucony i niespodziewanie napotka na opór rodziny? Jakich środków będzie musiał użyć ojciec autorki, by uratować córkę przed przymusowym małżeństwem z obcym człowiekiem, które w Jemenie równa się skazaniu kobiety na zamknięcie w domu i całkowite podporządkowanie mężowi? Czy Dianie uda się wydostać z opresji i wrócić do Wielkiej Brytanii?

źródło opisu: Opis Wydawcy

źródło okładki: Hachette

mclola20 | 2015-09-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 18 września 2015

Tej książki po prostu nie można nie przeczytać! już w samym wstępie człowiek nabiera powietrza ze zdziwienia i szoku, w środku zaczyna obgryzać paznokcie i dopiero na końcu można spokojnie odetchnąć i pomyśleć.. To co przeszła Diana budzi niewiarygodny podziw dla jej determinacji uporu i odwagi.
Wciąga od pierwszych kartek, ciężko się oderwać, nie jestem w stanie opisać jak bardzo ta książka jest potrzebna.
Obserwując to co dzieje się dzisiaj u naszych sąsiadów za granicą należy się bardzo mocno zastanowić czy chcemy takie procedery obserwować u nas. przymusowe zawieranie małżeństw, zbrodnie honorowe.. Czy ktoś chciałby coś takiego widzieć u siebie w kraju.. Może i nas to nie dotyczy ale czy coś dałoby się zrobić żeby ochronić te biedne dziewczyny przed oprawcami? nie sadzę..
JAKO PIERWSI TĘ KSIĄŻKĘ POWINNI PRZECZYTAĆ POLITYCY!