Mój zbiór opowieści biblijnych

Wydawnictwo: Strażnica - Towarzystwo Biblijne i Traktatowe
My Book of Bible Stories
religia
Yog-Shoggoth

WSZYSTKIE opowieści w tym zbiorze są prawdziwe. Pochodzą z najwspanialszej księgi na świecie — z Biblii. Opisują dzieje świata od czasu, gdy Bóg zaczął go stwarzać. Mówią nawet o tym, co Bóg obiecuje uczynić w przyszłości. Opowieści te pomogą ci więc zapoznać się z Biblią. Przeczytasz w nich o różnych ludziach i o tym, co robili. Dowiesz się też o wspaniałej nadziei, którą dał nam Bóg —...

Opowieści te pomogą ci więc zapoznać się z Biblią. Przeczytasz w nich o różnych ludziach i o tym, co robili. Dowiesz się też o wspaniałej nadziei, którą dał nam Bóg — nadziei na życie wieczne w raju na ziemi.

Cała książka składa się ze 116 opowieści, które podzielono na osiem części. Każda część zaczyna się od krótkiego streszczenia. Opowieści są ułożone w takiej kolejności, w jakiej rozgrywały się wydarzenia. Dzięki temu dowiesz się, co się wydarzyło wcześniej, a co później.

Książka jest napisana językiem prostym i zrozumiałym. Starsze dzieci będą więc mogły czytać te opowieści samodzielnie. A młodsze pewnie będą chciały, żeby rodzice czytali im je wciąż od nowa. Zresztą książka ta może być interesująca nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych.

Pod każdą opowieścią podano wersety biblijne, na których ją oparto. Zachęcamy cię do ich przeczytania.

źródło opisu: http://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/...(?)

źródło okładki: http://wol.jw.org/pl/wol/mp/r12/lp-p/my/2004/820

Kinga | 2019-03-10
Przeczytana: listopad 1993

Kiedy przeczytałam tą książkę, byłam uczennicą 2 klasy szkoły Podstawowej. Wówczas pani katechetka zdążyła nas poinformować, że książki opatrzone chakterystycznymi obrazkami to książki Świadków Jehowy. Ale kiedy moja starsza siostra pożyczyła tą książkę od swojej koleżanki--Swiadkowej Jehowy- ja byłam zaciekawiona kolorowymi pięknymi obrazkami i w ten sposób zainteresowała mnie także treść. Nie widziałam różnicy między tymi opowiadaniami od tych zawartych w Biblii katolickiej. Książka bardzo mi się spodobała, a owe obrazki zachęcały do dalszej lektury. Mam miłe wspomnienia z tą książką... I niech nie teraz ekskomunimują- dla mnie to klasyk okresu mojego dzieciństwa 🙂

"Mój zbiór opowieści biblijnych" dostałam od koleżanki wraz ze stosikiem niepotrzebnych jej książek. Początkowo nie miałam pojęcia, że jest to wydanie dla Świadków Jehowy, gdyż przedstawione historie nie różnią się wiele od uznanych przez Kościół. Jest to po prostu zbiór biblijnych opowiadań skierowany do dzieci, chociaż dorośli również mogą do niego zajrzeć oraz przypomnieć sobie to i owo. Lektura jest opatrzona obrazkami, typowymi dla wydawnictw Świadków Jehowy, co wydaje się dobrym pomysłem, biorąc pod uwagę potencjalnych małych odbiorców. Dzięki częstym zwrotom do czytelnika i odnoszeniu tekstu do rysunków, historie są bardziej czytelne dla dzieci. Nie jestem świadkiem Jehowy, ale książeczka pozostanie w mojej biblioteczce, gdyż przypomniała mi uproszczone, ale jakże pełne uroku historyjki z "Biblii dla dzieci", którą czytałam jako kilkulatka.