Czy Bogu można zaufać? Jak dojść do wiary w trudnych czasach

Wydawnictwo: Jedność
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Can God Be Trusted?: Finding Faith in Troubled Times
religia
Karo

Czy Bogu można zaufać? Czy nie zawiódł ludzi na przestrzeni dziejów? Czego możemy się dowiedzieć o charakterze Boga z biblijnych przekazów? Co mówią nam o Nim nasze własne doświadczenia? Na te i inne pytania autor stara się odpowiedzieć, wnikliwie badając przyczyny trudności, jakie napotyka współczesny człowiek z zawierzeniem Bogu. Na podstawie wywiadów przeprowadzonych z kiluset osobami -...

Na te i inne pytania autor stara się odpowiedzieć, wnikliwie badając przyczyny trudności, jakie napotyka współczesny człowiek z zawierzeniem Bogu. Na podstawie wywiadów przeprowadzonych z kiluset osobami - wierzącymi i niewierzącymi - odwołując się do Pisma Świętego oraz świadectw świętych, dostarcza przemyślanej i miarodajnej analizy wiarygodności Boga jako Osoby, na której można polegać i darzącej nas nieskończoną miłością. Podkreśla przy tym, że prawdziwe zaufanie do Boga zawsze przynosi człowiekowi poczucie stabilności i siły , jakich nie znajdziemy w żadnej innej sferze naszego życia. Móc ufać Bogu bezgranicznie każdego dnia to Jego dar. Lecz zarazem jest to dar, który my możemy ofiarować Bogu.

Karo | 2015-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Dla osoby wierzącej to "oczywiste oczywistości", jednak każdy przechodzi chwile zwątpienia i to właśnie wtedy dobrze jest sobie te oczywistości przypomnieć.

Na pierwszy rzut oka można się zdziwić, że na tytułowe pytanie można rozpisać się na 285 stron! Z drugiej strony człowiek lubi sobie tak komplikować życie, że i tak treść książki można by było jeszcze rozszerzyć.

Pierwsza ważna rzecz, o której warto sobie przypomnieć to to, że Jezus nie czyni swych przedstawicieli niezdolnymi do popełnienia grzechu. "W jaki sposób - wolno nam spytać - powinniśmy zrównoważyć zaufanie Kościoła z ewidentnymi przewinieniami tak wielu jego pasterzy na przestrzeni dziejów? (...) być może pewną wskazówkę znajdziemy w słowach pana o faryzeuszach i uczonych w Piśmie. Mówił do zgromadzonych tłumów i do swoich uczniów: << NA katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie...