Czas przebudzeń. 12 podróży do wolności.

Wydawnictwo: Barbelo
Łukasz

Nawet w czasach rosnącej popularności najróżniejszych duchowych praktyk przebudzenie, oświecenie, iluminacja, przełom w świadomości najczęściej postrzegane są jako doświadczenia zarezerwowane dla wybrańców. A tymczasem coraz więcej osób na całym świecie zaczyna doświadczać rzeczywistości w całkiem nowy sposób. Nawet nauka coraz poważniej podchodzi do zjawiska demokratyzacji przebudzenia – rosnącej powszechności duchowej przemiany.

Autorka zebrała 12 świadectw takich przeżyć. Wśród jej rozmówców są zarówno osoby przez wiele lat intensywnie zajmujące się duchową praktyką (w tym medytacją zen, sufizmem, gnozą, modlitwą chrześcijańską), jak i takie, którym dotknięcie „innej rzeczywistości” przydarzyło się spontanicznie, niekiedy w ogniu trudnych życiowych doświadczeń. Małgorzata Corvalan, o. Wojciech Drążek, Wojciech Eichelberger, Krystyna Łukawska, Malwina Okrzesik, Monika Popowicz, Aleksander Poraj, Jerzy Prokopiuk, Dominik Rettinger, Antonina S., Andrzej Saramowicz i Anna Temczuk dzielą się z czytelnikiem świadectwem swojej drogi do wewnętrznej wolności i wspólnie z autorką poszukują odpowiednich słów na wyrażenie tego, o czym nadal często wstydzimy lub boimy się mówić, odkrywając przed czytelnikiem rozległy krajobraz głębi wewnętrznych doświadczeń.

źródło opisu: www.barbelo.com

źródło okładki: www.barbelo.com

Joanna Indianka | 2017-10-30
Przeczytana: czerwiec 2016

Z ciekawością pochłaniałam poszczególne wywiady. Jak dobrze jest wiedzieć, że innym też się to przytrafia (na dłużej lub krócej). Że to niepojęte rozumem i prawdziwe. Że także wśród rodaków i że się do tego przyznają.
Fascynujące :)
Dziękuję za tą książkę!