Dzieje teatru

Tłumaczenie: Antoni Dębnicki
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
The development of the theatre
popularnonaukowa
tusia58

źródło okładki: google

Apfelbaum | 2015-10-08
Przeczytana: 08 października 2015

Moim olbrzymim błędem było zamówienie tej książki w bibliotece. Nie wiem czemu założyłem, że przedstawia ona "Dzieje dramatu" i jest innym wydaniem tychże tego samego autora. Już odbierając książkę zrozumiałem mój błąd, ale mam zasadę, że jak już coś zamówię to odbieram i czytam do zakończenia.

Książka opowiada o budynkach w których organizowane są spektakle, oraz o dekoracjach i kostiumach. Czyta się to niezwykle mozolnie. Po kolei budynek, za budynkiem z podkreśleniem co dodano, co odjęto, co zmieniono. Podobnie wygląda opis kostiumów. Najpierw stworzenie systematyki kostiumów, a następnie opis kostiumu za kostiumem. Najgorsza w lekturze była niepewność, czy dobrze rozumie się opis. Wydanie, które miałem było bardzo ubogie w zdjęcia i szkice, więc cały czas się zastanawiałem czy dobrze zrozumiałem zdanie opisujące jakąś zmianę pomiędzy jednym a drugim budynkiem.

Polecam książkę ludziom naprawdę specjalizującym się w aktorstwie i architekturze. Naprawdę nie jest to pozycja...