Człowiek z Ciguri

Cykl: Feralny Major (tom 2) | Seria: Mistrzowie Komiksu
Wydawnictwo: Egmont Polska
komiksy
Łukasz

W 1986 roku wielkie amerykańskie wydawnictwo komiksowe Marvel postanowiło po raz pierwszy zaprezentować masowej publiczności w USA dzieła zebrane Moebiusa. Edycja przybrała postać serii przepięknych graphic novels godnych twórczości francuskiego rysownika, który, począwszy od lat siedemdziesiątych XX stulecia, odcisnął niezatarte piętno na komiksie światowym. Specjalnie dla potrzeb tej edycji czarno-białe pierwotnie plansze poddano zabiegowi koloryzacji. Prace nad tym przedsięwzięciem zachęciły Moebiusa do stworzenia przeznaczonej bezpośrednio na rynek amerykański kontynuacji jednego ze swych arcydzieł - "Garażu hermetycznego". "Człowiek z Ciguri", utrzymany w anarchicznym stylu pierwszej opowieści i tak samo jak ona tworzony metodą improwizacji, ukazywał się pierwotnie w odcinkach, a następnie w 1995 roku wydano go w postaci albumu w wydawnictwie Dark Horse Comics. W tym samym roku komiks trafił również do Europy w edycji oficyny Les Humano?des Associés. W Polsce opowieść ta znalazła się w tomie "Feralny Major" (wyd. Egmont Polska 2005), zbierającym obie części cyklu opowieści o Majorze Grubercie. Po dziesięciu latach od polskiej premiery publikujemy ją w formie opartej na wydaniu amerykańskim.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,1843.html

źródło okładki: https://egmont.pl/Czlowiek-z-Ciguri,608822,p.html

kersjous | 2019-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2019

Szkoda, że w wydaniu brak jakiegokolwiek wprowadzenia czy posłowia. Aż się prosiło, żeby to wydać razem z Garażem Hermetycznym (dlaczego Egmont?).

Aleksandrrra | 2016-12-07
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Po prostu lubię :) Nie mogę jednoznacznie stwierdzić dlaczego. Czuję ten klimat ;)

Adrian Tync | 2016-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Przyjemnie jeszcze raz spotkać się ze światem "Garażu hermetycznego" - jest oczywiście Major i jego przeciwnicy. Ocena niesłusznie zaniżona, bo koncept i kreska pozostaje na wysokim poziomie. Może komiks nie jest tak spektakularny, jak "Garaż", ale i tak warto. Dla fanów Moebiusa - obowiązkowo!