Jackass!

Tłumaczenie: Sara Schoeneberg
Seria: Jednotomówki Waneko
Wydawnictwo: Waneko
ジャッカス! ~触っていいって誰が言ったよ?~
yaoi, manga, dramat, komedia, romans, fetysze
komiksy
nonko

Keisuke z winy swojej niechlujnej siostry, przez przypadek w szkole założył rajstopy! Jak nic zostałby pośmiewiskiem klasy, jednak z niebezpiecznej sytuacji ratuje go kumpel Masayuki, który jak się okazuje, ukrywa pewien zawstydzający sekret. Młodzieńcza fantazja o facetach w rajstopkach!

źródło opisu: Waneko, 2017

źródło okładki: http://waneko.pl

Alderamin | 2017-06-03
Na półkach: 2017

Jeden z lepszych i oryginalniejszych BL, jakie pojawiły się na polskim rynku. Autorka pokazuje, że można stworzyć opowieść o homoseksualistach bez utartych schematów, krzywdzących stereotypów i przedramatyzowania. Jackass! to przede wszystkim spora dawka swobodnego, pozbawionego uprzedzeń humoru, do tego doprawionego szczyptą pikanterii. Bohaterowie, zarówno główni jak i drugoplanowi, są naturalni i przekonujący, a ich relacje - poprowadzone swobodnie. Do tego, co wbrew pozorom rzadko się zdarza w yaoicach, ta manga naprawdę jest przesycona erotyzmem, nie będąc przy tym wulgarną. Mało? Wszystko to w naprawdę ślicznej, subtelnej i poprawnej kresce. W tej gejozie nie uświadczysz anatomicznych potworków!

Niestety, dobry efekt psuje tłumaczenie, które jest po prostu koszmarne. Tak się składa, że czytałam Jackass! w kilku wersjach językowych, w tym w kilku rożnych angielskich tłumaczeniach, i niestety polska wersja jest zdecydowanie najgorsza. Ohydnie wulgarny, wręcz rynsztokowy...

Magdalena-cherry | 2017-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Boska już dawno nie czytałam nic tak za bawnego
za

Chihiro | 2017-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2017

Totalnie pokręcona historia, nie wierzę, że tak mnie to wciągnęło. "Jackass" ma swój specyficzny urok ... Chyba coś ze mną nie tak, ale naprawdę polubiłam tę mangę i świetnie się z nią bawiłam XD Szkoda, że to tylko jednotomówka ;)

Rege | 2017-06-10
Na półkach: Posiadam