Wszyscy umierają

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
literatura piękna
Agnieszka

Prawda nie zawsze wyzwala, ale miłość zawsze zabija. Gdy w szkole pojawia się Christopher Whittemore, a do miasta wraca Nathan Donovan, Sophie Leftwich wyczuwa kłopoty, bowiem zagadki z przeszłości nieoczekiwanie łączą losy bohaterów. Nathan postara się naprawić dawne błędy, a Chris, który miał się zemścić, przypadkiem się zakocha. Miłość, w którą nie wierzy główna bohaterka, połączy niewłaściwych dla siebie ludzi, co będzie miało zadziwiające skutki. W świecie sekretów, uczuć i zbrodni, Sophie będzie próbowała znaleźć odpowiedzi na pytania, które nie dają spokoju.
Co tak naprawdę wydarzyło się czerwcowego wieczoru? I ile wspólnego mają z tym tajemnicze podpalenia mające miejsce piętnaście lat temu? A przede wszystkim: czy rodzina to tylko więzy krwi?

źródło opisu: e-bookowo

źródło okładki: e-bookowo

Karolcia717 | 2019-04-30

Nic dodać nic ująć, naprawdę bardzo fajna książka. Wciąga od samego początku do końca. Lekka w czytaniu i nie można się od niej oderwać. Ja od samego początku miałam przypuszczenia co do pewnych zdarzeń i się nie myliłam, ale ja to ja, mój mąż do tej pory nie lubi oglądać ze mną filmów, bo na 90% zawsze na początku powiem mu jak się film skończy i z książkami mam podobnie. Ale taki szczegół nie przeszkadza mi w czytaniu książek, zwłaszcza jak są naprawdę dobre, a tą serdecznie polecam;)

Priada | 2016-04-24
Przeczytana: 01 maja 2016

Kolejna książka po której spodziewała się czegoś innego, jednak zaskoczyła mnie pozytywnie. Wątek miłosny rozwinięty bardziej i o wiele lepiej czuje się pisarka w tym jak w pisaniu o zawiłych kryminalistycznych sprawach. Miłość i w ogóle okazywanie uczuć jest tutaj przedstawiane jako słabość człowieka. Owszem uczucia czasami potrafią znieolić jednak są na tyle piękne że nie ma co ukrywać ich pod pokrywa obojętności. Chciałabym aby książka skończyła się happy endem jednak idąc tokiem myślenia bohaterki tak naprawdę tylko w bajkach znajdziemy szczęśliwe zakończenia, w życiu jest troszkę inaczej czasami nawet pomimo naszych usilnych starań aby wyszło dobrze. Polecam jak najbardziej.

Martuszka | 2016-02-05

Naprawdę dobry debiut, choć nie mogę oprzeć się wrażeniu, że autorka jednak dużo swobodniej czuje się w liryce niż w prozie. Chwilami zbyt dużo sentymentu i artystycznych wyrażeń - to co spokojnie uchodzi w wierszu, w takiej książce trochę razi. Ale przyznaję - nie mogłam się oderwać, a zakończenie mnie zaskoczyło. Nie powiem "miło", ale na pewno nie tak jak się spodziewałam. :)

jagoda1001 | 2015-08-21

Choć książka zawiera wątek detektywistyczny, w porównaniu z głównymi bohaterami, zagadka schodzi na drugi plan. Istotą tej powieści jest zagłębianie się w najciemniejsze zakamarki duszy, o których ciężko rozmawiać. Sarkazm i ironią królują w wypowiedziach głównych bohaterów, którzy, jak sądzą, są zbyt pragmatyczni, aby angażować się uczuciowo. Przecież miłość nie istnieje, a smutek po stracie bliskich to tylko iluzja...