Łza przeszłości

2015-01-01
2015-01-01

Przebrnęłam...
Pomieszanie z poplątaniem.
Milion wątków, zero akcji - bez ładu i składu.
Skonczylam tylko dlatego że nie lubię zostawiać nieskończonych historii.
Nie polecam - szkoda czasu.

Przebrnęłam...
Pomieszanie z poplątaniem.
Milion wątków, zero akcji - bez ładu i składu.
Skonczylam tylko dlatego że nie lubię zostawiać nieskończonych historii.
Nie polecam - szkoda czasu.

Nie wciągnęła mnie. Nie udało mi się jej skończyć.

Nie wciągnęła mnie. Nie udało mi się jej skończyć.

"Łza przeszłości" to opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach, która opowiada historię dziewczyny Anny, która chce się wyrwać z prowincji do wielkiego miasta, żeby spełnić się w karierze artystycznej i spotkać wielką miłość. Wyrusza w podróż do Londynu, do kasyn Las Vegas, by tam spróbować spełnić swoje marzenia. Niestety, szukając księcia z bajki, swoje uczucia lokuje w niewłaściwych mężczyznach. Wśród nich znajduje się również nałogowy hazardzista, który zmienia, życie dziewczyny.

Choć fabuła książki mogłaby stać się scenariuszem świetnego i bardzo wciągającego filmu to jednak napisało ją samo życie i właśnie dlatego ta powieść tak bardzo chwyta za serce. Trudno szukać winy i powodów koszmaru, który spotkał Annę, jednak bohaterka bardzo szybko wzbudza współczucie. Jeśli ktoś lubi powieści obyczajowo-biograficzne, które przy okazji wyciskają trochę łez.
Polecam.

Mam mętlik w głowie co do własnych odczuć na temat tej książki. Nie jestem obiektywna, bo w pewnym fragmencie tej historii bardzo utożsamiam się z główną bohaterką. Fabuła książki mnie nie zachwyciła, natomiast odczucia głównej bohaterki były jednoznaczne z moimi niektórymi przeżyciami.

Rzadko dodaję negatywną opinię o książce, a nawet bardzo rzadko.
Książka szokująco kiepska, banalna.
Bohaterowie płytcy. Zwłaszcza główna bohaterka, której życiowym celem jest "zostanie artystką", bo "ma wrażliwą duszę" i "klasę". Osobiście uważam, że ktoś, kto utrzymuje się ze sponsoringu od starszych mężczyzn, którzy i tak traktują ją jak panią na telefon, a także nie potrafi pójść do normalnej pracy, klasy ma za grosz.
Autorka cały czas skupia się na tym, w których ubraniach bohaterka wygląda korzystnie i jaki lakier do paznokci spodoba się tymczasowemu amantowi.

Kolejnym smaczkiem jest powierzanie dziecka całkowicie nieznajomym ludziom, którzy oferują się, że podrzucą je do matki. Nawet psa bym obcym ludziom nie powierzyła, a co dopiero dziecka!
Niestety, indolencja umysłowa i egocentryzm głównej bohaterki to norma na kartach tej pożal się Boże ksiązki.

Kwintesencją jest zakończenie - bez absolutnie żadnego, ale to żadnego stażu i przygotowania bohaterka zostaje dyrektorką urzędu (bo tak.)! Autorka nie wysiliła się nawet, by scharakteryzować ten "urząd", o rzetelnym opisaniu faktów nie mówiąc. Akta poufne leżą sobie byle gdzie, byle tylko główna bohaterka mogła wykazać się heroizmem i odnieść je na miejsce.

Zakładam, że książka została wydana własnym sumptem, gdyż nie wierzę, że wydania tego podjął się jakikolwiek dom wydawniczy.

Ktoś przede mną napisał, że to kiepski harlequin, ale do harlequinu ta książka ma jak stąd do wieczności.

Szukałam czegoś lekkiego na lato, ale tak porażającej pozycji dawno nie miałam w rękach. Odradzam!

Rzadko dodaję negatywną opinię o książce, a nawet bardzo rzadko.
Książka szokująco kiepska, banalna.

Strasznie jest mi ciężko napisać cokolwiek o tej książce. Książce, która bardzo mnie zawiodła. Zachęcona przez pewną osobę, która wręcz nie mogła się oderwać od ciekawej i pełnej napięcia akcji, postanowiłam kupić. I szczerze? nie mogłam się doczekać zakończenia. Książka zupełnie bez ładu i składu, bez jakichkolwiek emocji, nie wspominając o akcji, która nie wiadomo na dobrą sprawę czym tak naprawdę była. Że niby mafijny półświatek? cóż.. chyba nie tutaj. Nie w tej formie. Poplątana, bez konkretnych zakończeń, przeskakiwanie z jednego wątku na drugi. Momentami nie wiedziałam gdzie jestem. Strasznie nudni i bez wyrazu bohaterowie, nie wspominając o głównej bohaterce, za którą zupełnie nie mogłam nadążyć. Nie, to nie dla mnie. Czytając, miałam wrażenie, że czytam książkę zupełnego laika, jakiegoś nowicjusza. Pomysł niby jest, ale co z tego jak styl pisania i wypowiedzi oraz przede wszystkim brak spójności od początku do końca pozostawia wiele do życzenia.

Książka kompletnie nie w moim guście. Tak, wiem te są różne, ale dla mnie to kompletny niewypał. Zawsze jak czytam książkę, to czy mi się podoba, czy też nie-czytam ją do końca. Czytając "Łza przeszłości", byłam zła na siebie, że w ogóle się za nią wzięłam. Pragnęłam, żeby już się skończyła, a z drugiej strony nie chciało mi się jej nawet brać do rąk.

Anna główna bohaterka, bardzo naiwna i zależna dziewczyna. Dała się wykorzystywać na każdym kroku, z kim by nie była, zawsze kończyło się na Peterze, od którego była wręcz uzależniona. Czego złego by jej nie zrobił i tak zawsze do niego wracała.

Książka napisana bardzo chaotycznie. Wiele spraw nie zostało wyjaśnionych, a wątki pourywane jakby w połowie.

Anna główna...

Beznadzieja! Bardzo kiepski harlequin. Nie polecam

Beznadzieja! Bardzo kiepski harlequin. Nie polecam

Fajna ksiazka warto przeczytac. Polecam

Fajna ksiazka warto przeczytac. Polecam

Świetna książka. Lekkie pióro, fajnie się czyta. W niektórych momentach wyciska łzy z oczu. Niesamowita historia głównej bohaterki. Gorąco polecam.

• Przeczytane w 2018
  • Oddane (jako prezent/do antykwariatu)
  • PRZECZYTANE 2018
  • Literatura psychologiczna (SOCJOLOGIA)
  • Romans/Melodramat
  • Posiadam mały pokój

Dodaj cytat z książki Łza przeszłości