Opowiem ci, mamo, co robią mrówki

Seria: Opowiem Ci mamo
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
joly_fh

Znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Sztywne kartki (dzięki którym książka przetrwa wielokrotne zetknięcie ze zręcznymi rączkami małego czytelnika), poręczny format, a przede wszystkim przepiękne ilustracje Katarzyny Bajerowicz, którym towarzyszą rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego, tworzą prawdziwe dzieło sztuki! Twoje dziecko z przyjemnością zagłębi się w fascynujący...

Twoje dziecko z przyjemnością zagłębi się w fascynujący świat mrówek, z wypiekami na twarzy będzie oglądać ilustracje pełne licznych detali, a na deser rozwiąże ciekawe zagadki.

To książka nie tylko do czytania, ale głównie do oglądania, zgadywania i opowiadania. Ćwiczy spostrzegawczość dziecka, umiejętność opowiadania, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.

Pozycja obowiązkowa w biblioteczce malucha!

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: www.nk.com.pl

kropka75 | 2016-07-04

Fajna, urocza książeczka. Dużo ciekawych obrazków spod ziemi. Mróweczki robią różne rzeczy, uczą się, jedzą, zbierają zapasy.

Trochę mało treści, więc raczej dla młodszych.

emik84 | 2016-04-27

Moje dzieci są wielkimi miłośnikami przyrody. Lubią obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku, lubią spacery po lesie, parku i krzątaninę w ogródku. Wszelakie książki o tematyce przyrodniczej adresowane do młodszego odbiorcy zawsze więc wzbudzają w nich dużą ciekawość. Jest jednak stosik książek, do których regularnie powracają i który wzbogacił się ostatnio o kolejny interesujący tytuł "Opowiem ci mamo, co robią mrówki". Autorką ilustracji do książki jest Katarzyna Bajerowicz, ilustratorka która tym razem pokazała najmłodszym niezwykłe owady, opowiedziała o małych pracowitych mrówkach pełniących bardzo ważną rolę w ekosystemie. Do jej rysunków sympatyczne rymowanki napisał natomiast Marcin Brykczyński, poeta uhonorowany za swą twórczość licznymi nagrodami literackimi.

Mrówki to niezwykłe stworzenia i mimo iż na spacerach po lesie czy parku widujemy je niemal zawsze, często nie zwracamy na nie większej uwagi a zdecydowanie warto przyjrzeć się im bliżej. Uprzątają las z...

Stworek_vel_Oka | 2015-09-13
Przeczytana: 13 września 2015

"W swym mrowisku, pełne werwy
mrówki mrowią się bez przerwy,
a świerszcz zbytnio się nie trudzi,
na czym zagra, gdy się zbudzi?"

Są książeczki, które trzeba przetestować na dziecku (oczywiście humanitarnie! ;)). Często rodzic/ciocia/wujek/babcia kupuje bajeczkę, bo to JEGO oczarowały obrazki, wierszyki czy piękna oprawa, a maluch po pobieżnym przekartkowaniu rzuca w kąt nawet bardzo drogą, wysadzaną błyszczącymi kamieniami lekturę. Mrówy jednak podbiły zarówno serducho zarówno dorosłych jak i malucha! :)

Dopracowane szczegóły, książeczka całokartonowa, barwna, do tego zabawne rymy i wyzwania, to coś, co koniecznie trzeba docenić i pochwalić. Oprócz poznawania mrówek, zarówno w ich podziemnym, jak i nadziemnym świecie, możemy napotkać mnóstwo przeróżnych żyjątek opancerzonych, pełzających, latających, czy skaczących, takich jak: trzyszcz, kosarz, prosionki, nastrosz, jętki i wiele innych. Myślę, że miałabym trudność z ich nazwaniem, ale na ratunek przybywa MROWISKO (strona...

ornitorrinco | 2015-01-22
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Książka w połączeniu ze stroną internetową jej dedykowaną i "Mrówkowym blokiem rysunkowym" są fantastyczną całością. Wzbudzają ciekawość i rodzica i dziecka. Ciekawostki o owadach są podane w sposób przystępny i ciekawy dla malucha. Śmieszą i poszerzają wiedzę. Mi nie przeszkadzało, że informacje o owadach są w bloku rysunkowym czy na stronie internetowej. Szukam sama dodatkowych informacji, pokazuję córce naturalne zdjęcia w internecie, a wiosną pójdziemy tropić:)

Maya | 2014-06-05
Przeczytana: maj 2014

Miłe dla oka. I wyjątkowo zabawne!

gran_kanalia | 2014-04-01
Przeczytana: kwiecień 2014

Pięknie wydana książka łącząca ideę Miasteczka Mamoko z krótkimi wierszowanymi zagadkami oraz kilkoma łamigłówkami. Na pierwszy rzut oka książka nie powaliła mnie na kolana, ale moje 3,5 letnie dziecko jest zachwycone.
Na okładce adres strony internetowej wydawnictwa, gdzie rodzice znajdą wiele szczegółowych informacji o życiu mrowiska i odpowiedzi na pytania zadawane przez starsze dzieci.

Ramon | 2014-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Dziecko tematyką zachwycone. Ilustracje podobają się chyba wszystkim. Ładne, mnóstwo szczegółów. Książka przede wszystkim do oglądania. Tekstu nie ma prawie wcale (czym zajmował się wymieniony na okładce autor? chyba opracowaniem koncepcji, bo przecież nie wymyślaniem kilku rymowanych zdań :).

Wykonanie również super - duży format (szczegóły ilustracji dobrze widoczne) oraz grube kartki.

Nie podoba mi się brak informacji z życia mrówek i innych zaprezentowanych owadów. Większość rodziców nie będzie wiedziała, co jest na ilustracjach. Jest to opisane na specjalnej stronie internetowej książki. Dlaczego? Czemu te informacje nie zostały zawarte w książce jako pomoc dydaktyczna dla rodziców?

Rozumiem, że koncepcja jest taka, że to dziecko opowiada, co widzi (np. mrówka siedzi w toalecie na sedesie i czyta gazetę, ha ha ha). Ale dziecko zadaje również pytanie. A te szczypce i oczy wystające z dziury w ziemi to co to za owad? Odpowiedzi rodzicu szukaj na stronie internetowej...

książek: 2029
Asia-Polihymnia | 2014-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Spodziewałam się więcej tekstu i wiedzy o mrówkach. Zamawiając książkę przez Internet, okazałam się być przysłowiową blondynką nie zwracając uwagi na tytuł mówiący "opowiem Ci" :-) Ale książką jestem zachwycona. Sztywnokartkowa, z pięknymi ilustracjami. Czeka mnie z dziećmi niesamowita podróż w głąb mrowiska, tylko muszę się podkształcić z życia mrówek. Na szczęście pomoże mi w tym strona http://mrowisko.nk.com.pl :-)

Zamawiając tę książkę spodziewałam się typowej książeczki dla najmłodszych, nieco prymitywnej i trochę naiwnej. Rozczarowałam się totalnie, ta publikacja całkowicie podbiła moje serce i gorąco ją polecam każdemu maluchowi. Rodzice z pewnością równie chętnie do niej zajrzą. Książka wydana została bardzo ładnie. Spory format pozwala na wnikliwe analizowanie ilustracji, a sztywne kartki zdecydowanie zwiększają jej trwałość, co może mieć duże znaczenie przy bardziej niecierpliwych młodych czytelnikach.

Literacko książka nie porywa, zawiera kilka prostych, miłych dla ucha rymowanek, które czyta się z przyjemnością i na pewno nie sprawią problemów dzieciom dopiero poznającym magię zaklętą w literaturze. Są to zabawne dwuwiersze, nieco przybliżające to, co w trawie piszczy. Razem z mrówkami poznajemy życie na łące, nad wodą, czy w lesie. Przeżywamy kolejne pory roku i pory dnia. A wszystko z perspektywy małych stworzonek buszujących w trawie, które tak łatwo jest przeoczyć. W książce...

madzik | 2013-12-25
Przeczytana: grudzień 2013

tyle gwiazdek przede wszystkim za wydanie, które jest bardzo ładne powiedziałabym że wyjątkowe. Super i dziecku też przypadła do gustu a to najważniejsze