Archiwum Ringelbluma. Dzień po dniu Zagłady

Wydawnictwo: Ośrodek Karta
historia
MAD_ABOUT_YOU

W książce znalazł się wybór źródeł zgromadzonych w Podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego, zwanego Archiwum Ringelbluma: relacji, sprawozdań, osobistych listów, urzędowych obwieszczeń. Dokumenty przedstawione zostały z zachowaniem chronologii, tak by poszczególne teksty układały się w opowieść o kolejnych etapach realizacji planu Zagłady.

źródło opisu: Karta, 2011

źródło okładki: http://www.empik.com/archiwum-ringelbluma-dzien-po...»

marw | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Bardzo ważna książka, zwłaszcza obecnie. Świadectwa z samego środka piekła.

Shoshana25 | 2014-12-22
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Dramat wojny i Holocaustu pisany z perspektywy naocznych światków. Czyta się to dziwnie (ciężko dobrać mi tu właściwe słowo), tak jakby ktoś dał nam tajny list, fragment dziennika opisujący rzeczy tak straszne, że czytając to, nie można uwierzyć, że dochodzi do takich okrucieństw... I ta świadomość, że ktoś niedługo po napisaniu swojej "historii" mógł nie żyć... Materiały bardzo mnie poruszyły. Polecam, ale uprzedzam, że ciężko się to czyta.

deliriumcocainum | 2014-02-26
Przeczytana: 23 lutego 2014

Książka niesamowita, ukazująca piekło Holocaustu w samym środku, nieubrana w piękne słowa. Relacja najzwyklejszych ludzi, którzy dzień później mogli już nie żyć.
Ciągłe życie w strachu, przerażenie i uczucie pustki po stracie bliskich. Największą wartość ma kawałek chleba, pozwalający przeżyć, choć jeszcze jeden dzień. Niektóre z historii sprawiają, że niełatwo mi w nocy zasnąć.
Najprawdziwsza relacja, bez żadnych kłamstw, bez zbędnego ulepszania. Suche fakty.