The Death Cure

Cykl: Więzień Labiryntu (tom 3)
Wydawnictwo: Chicken House
9781909489424
angielski
Johnny_Malini

Inne wydania

The Trials are over. WICKED is planning to restore the survivors' memories and complete the final cure for the Flare.

But Thomas has already remembered more than they think. And he knows WICKED can't be trusted.

The time for lies is over. But the truth is more dangerous than Thomas could ever imagine. Will anyone survive the Death Cure?

źródło opisu: http://www.doublecluck.com/

źródło okładki: http://www.doublecluck.com/

Shimik | 2016-03-08

Dobrze, teraz to już uciekli. Jednak to wciąż są dzieciaki (tu nic się nie zmieniło). Książka typowo młodzieżowa, najbardziej będzie odpowiadać czytelnikom w zbliżonym wieku do bohaterów. Będzie się podobała pewnemu typowi czytelników, a reszta (bardziej wymagająca) będzie nieusatysfakcjonowana. Więc trzeba sobie przemyśleć czy aby na pewno chce się sięgnąć po te książki. Cykl Więźnia labiryntu jak zwykle w takich sytuacjach, z każdym kolejnym tomem jest coraz gorszy. Źle się to czytało, to była największa wada. Poza tym reszta z tą całą chorobą jakoś nie mi się nie spodobała. Cóż w każdym razie książka do mnie nie trafiła i tak trochę szkoda mi czasu jaki na nie poświęciłem.

Thomas886 | 2015-09-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 11 września 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po Trzeciej Fazie Prób wicedyrektor Janson postanawia przywrócić Streferom pamięć.
Jednak Thomas polubił budowanie nowych wspomnień i nowego siebie, przez co staje się buntownikiem i uciekinierem.
Wraz z Brendą, Minho i Jorge wyruszają do Denver, do miasta, w którym żyją zarażeni w początkowym stadium choroby by znaleźć sposób na pokonanie DRESZCZu.

Lek na śmierć jest zwieńczeniem całej trylogii, która tak porywa i podoba się bardzo wielu ludziom w Polsce i na świecie.
Powieść postapokaliptyczna pokazująca do czego Rząd jest zdolny, gdy najpierw produkuje broń biologiczną, która następnie zostaje nawet w sposób niekontrolowany uwolniona i paniczne poszukiwanie lekarstwa na wirusa, którego sami wyprodukowali.

Brzmi metaforycznie, ale warto się zastanowić nad postępowaniem ludzi w takich sytuacjach i do czego może prowadzić zabawa w Boga.

LilCa | 2015-02-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 22 lutego 2015

„Kill me.If you've ever been my friend,kill me.”

Książka wzbudza emocja.Są momenty śmieszne ale i smutne, płakałam kilka razy. Na jednym takim rozdziale myślałam że wyrzuce książkę przez okno,był to chwila w której moje serce rozsypało się na milion kawałeczków,dlaczego to musiało się stać?Jednak po przerwie kilku dni czytalam dalej.Zakończenie jest tak zaskakujące a ostatnie rozdziały wbijają w fotel.Epilog na końcu tak mnie zaskoczył ze zaczełam się zastanawiać nad ostatnim zdaniem.Cieszę się bardzo że mogłam przeczyatać tą trylogię
i smucę że już się skończyła.

patusia_dorota | 2014-04-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Są takie zadania, którą ciągną się za nami całe życie. Są takie zdarzenia, o których nie sposób zapomnieć. Są tak okropne rzeczy, że sądzimy, że zawsze będą nam się śnić w koszmarach. Są takie idee, dla których giną ludzie. Są takie plany, że aby je wykonać muszą zginąć niewinni, ktoś musi się poświęcić. Wtedy pada wybór, czy warto zabijać dla dobra ogółu. Czy uratowanie milionów ma sens, gdy poświęci się dla nich niewielu?

Thomas i jego przyjaciele zostawali poddani już wielu próbom. Znaleźli wyjście z labiryntu, przeszli próby ognia, a zaraz po nich poddano ich oddzielnym zadaniom, które musieli wykonać, aby przetrwać. Teraz obie grupy są razem i czekają na ostateczny etap, wiedzą, że to jeszcze nie koniec. Próba Thomasa polegała na siedzeniu w zamknięciu, chłopak powoli tracił zmysły i zaczynał wariować. Wtedy do pokoju, w którym był zamknięty przyszedł Szczurowaty. Mężczyzna zaczął mu tłumaczyć wiele rzeczy, chciał przekonać go, że DRESZCZ jest dobry, jednak on przeszedł za...

Canis | 2016-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Z wielką niecierpliwością zabrałam się za ostatni tom "Więźnia Labiryntu". Poprzednie części podobały mi się, polubiłam bohaterów i nie mogłam się doczekać zakończenia. Trochę szkoda, ale "Lek na śmierć" trochę mnie rozczarował.

Ta część była zdecydowanie najbardziej chaotyczna. Niby działo się dużo, ale autor mógł streścić wydarzenia na mniejszej liczbie stron i wypadłoby to lepiej. Miałam na prawdę dużo fantazji co do zakończenia, wiele teorii i pytań, a tutaj... nie jestem do końca usatysfakcjonowana. Zakończenie było trochę zaskakujące, ale według mnie nie wyczerpało tematu i seria zamknęła się mniej spektakularnie, niż początkowo sądziłam. Szkoda, gdyby nie to ta trylogia wydawałaby mi się na serio rewelacyjna - bohaterowie, których można polubić, fajny humor i żargon, fabuła pełna zagadek i niespodziewanych zwrotów akcji... ahh, gdyby tak tylko ten ostatni tom był deko lepszy. A tu wypadł chaotycznie, nie był tak przemyślany jak poprzednie...

Dalej utrzymuję, że to jedna z...

natkuss | 2015-10-30
Przeczytana: 30 października 2015

Jedno z lepszych zakończeń serii książkowych jakie czytałam. Jednak początek tej książki jak dla mnie za bardzo zagmatwany. Ciężko mi się czytało, trzeba było być bardzo skupionym, żeby nadążyć za zwrotami akcji. Ogólnie całą serię oceniam jako dobrą, najlepszą częścią jednak pozostaje pierwszy tom.

Ulka | 2014-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2014

Ocena powodowana raczej sympatią do bohaterów, bo ten akurat tom uważam za najgorszy z serii. Winą obarczam głównie swoją wyobraźnię która niebywale zaszalała, w mojej głowie po "Próbach ognia" pojawiły się nieprawdopodobnie liczne teorie - pewnie ma tak każdy czytelnik, który historię zna - a tu działo się zupełnie co innego.
W sumie to działo się wiele, ale niewiele to znaczyło - nie dla mnie, bo ja cały czas czekałam na wielkie BUM. Kwintesencją "nic nie dziania się" był list Newta - człowiek przez pół książki nie mógł przestać o nim myśleć, a tu klapa - nie powiem, że informacja nie była w pewien sposób wstrząsająca, ale nie na taką wiadomość liczyłam.
Zakończenie jest na plus, słodko-gorzkie, prawdziwie zamykające - ale czy satysfakcjonujące? Trochę tak, a trochę nie - moim zdaniem delikatnie umniejsza całym tym próbom. Być może jestem też trochę zła na autora :) i dlatego tak książkę odebrałam, w każdym razie zbyt dobrego pomysłu na tę część nie miał, są wątki które mnie...

fiNka | 2015-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2015

Pomimo tylu negatywnych opinii dotyczących tej części, uważam, ze jest to wręcz genialne zakończenie trylogii. Może ta cześć nie była aż tak dobra jak "Więzień labiryntu", ale "Próby ognia" zdecydowanie bije na głowę.
Wciągnęła mnie maksymalnie, byłam tak bardzo ciekawa jak to wszystko sie zakończy, ze nie byłam w stanie zabrać sie za cokolwiek dopóki nie skończyłam czytać. Akcja mknie do przodu z prędkością huraganu, emocje takie, ze momentami musiałam przewracać kartki, aby sie dowiedzieć co dalej, takie miałam nerwy. I szczerze przyznam, ze takie zakończenie jakie zaserwował nam Mr Dashner uważam za wręcz idealne. Słodko - gorzkie, ale w tej historii nie wyobrażam sobie innego.
Dorzuciłam jedna gwiazdkę tylko i wyłącznie ze względu na Minho. Ten chłopak jest absolutely amazing.
Gdybym miała 16 lat z pewnością zakochalabym sie w nim na zabój. :)
Podsumowując polecam cała trylogie, może to i literatura dla młodzieży, ale czyta sie swietnie, jest niebanalna i dostarcza...

Mel | 2014-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Rozczarowanie. Nie dorównuje I i II cz. Brak elementu zaskoczenia, napięcia. I w ogóle cała ta historia w trzeciej części mało ciekawa.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jestem zachwycona, ale również trochę rozczarowana. Zachwycona, ponieważ zaprzyjaźniłam się z bohaterami tej trylogii, i nie mogłam się doczekać na chwile ponownie spędzone z nimi, bardzo lekko czytało mi się tę historię. Wszystko było wspaniałe i ciekawe i utrzymywało w napięciu. Rozczarowana, ponieważ spodziewałam się trochę innego zakończenia. Cieszę się, że Thomas i Brenda, a nie Thomas i Teresa, ale brakowało mi spojrzenia w przyszłość, namiastki tego, co stało się później (chyba, że autor planuje kontynuować (?)). W każdym bądź razie, wielka szkoda, że trylogia tak szybko się skończyła.