Baśnie Andersena

Tłumaczenie: Stefania Beylin
Wydawnictwo: Dragon
Eventyr og historier
Anderse, bajki, morał, dobro, zło

"Calineczka", "Brzydkie Kaczątko", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Słowik", "Nowe szaty cesarza", "Królowa Śniegu" – to tylko kilka najbardziej znanych tytułów pięknych i wzruszających opowieści najsłynniejszego baśniopisarza świata. Nastrojowymi, mądrymi, napisanymi pięknym językiem baśniami Hansa Christiana Andersena zachwycają się kolejne pokolenia dzieci, a ich rodzice odkrywają w nich coraz to nowe ukryte sensy. Warto więc sięgnąć po obszerny, wzbogacony pięknymi ilustracjami zbiór, przygotowany przez wydawnictwo Dragon.

źródło opisu: Dragon, 2015

źródło okładki: http://www.empik.com/basnie-andersena-andersen-han...»

Dominik Mikusek | 2018-03-01
Przeczytana: 28 maja 2002

Jedne z najpiękniejszych baśni z jakimi może się spotkać młody czytelnik. Każda z nich pełna jest magii oraz głębokiej mądrości, której to czasem brakuje nawet starszym czytelnikom. Moją ulubioną baśnią Andersena zawsze będzie "Dziewczynka z zapałkami".

megi2307 | 2018-10-31
Przeczytana: 1990 rok

Baśnie, które w dużym stopniu zadecydowały o moim postrzeganiu i stosunku do ludzi, zwierząt, nawet roślin. Do tej pory nie lubię zrywać kwiatów na łące - patrz: baśń o stokrotce :)
Wspaniałe, ciepłe, mądre.
Ponadczasowe.

Basia | 2015-09-04

Wbrew temu, co niektórzy myślą, baśnie są nie tylko dla dzieci. W trzytomowej serii można znaleźć różne utwory. Każdy z nich pobudza do myślenia choćby o matce, która chce aby żyło jej dziecko. Poświęca wszystko , co ma jakąkolwiek wartość, aby je odzyskać.Gdy wchodzi do ogrodu śmierci staje przed wyborem. Kto nie czytał niech przeczyta i sprawdzi jak zakończy się ta baśń. Warto czytać te utwory nie tylko dzieciom. Polecam:)

Kinga | 2019-01-31
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1993 rok

książka czytana parę razy.

Organoleptyczna | 2016-10-04
Przeczytana: 1986 rok