Baśnie Andersena

baśnie, legendy, podania
2015-01-01
Stefania Beylin
Anderse bajki morał dobro zło

Mądre baśnie rozwijające wyobraźnię i uczące moralnego zachowania. Andersen pozostawił niezwykłą pomoc wychowawczą rodzicom i nauczycielom.

Jedyne strawne baśnie, jakie czytałam. Dla dzieci.

Do dziś kocham te baśnie. Wszystkie zawierają ten piękny niepowtarzalny klimat...Zawsze mają też morał..Uczą empatii wyrozumiałości. No i oczywiście podsycają wyobraźnie.. Kocham większość baśni, jednak uważam że jednak baśnie Andersena są najlepsze :).

książka czytana parę razy.

Baśnie, które w dużym stopniu zadecydowały o moim postrzeganiu i stosunku do ludzi, zwierząt, nawet roślin. Do tej pory nie lubię zrywać kwiatów na łące - patrz: baśń o stokrotce :)
Wspaniałe, ciepłe, mądre.
Ponadczasowe.

Jedne z najpiękniejszych baśni z jakimi może się spotkać młody czytelnik. Każda z nich pełna jest magii oraz głębokiej mądrości, której to czasem brakuje nawet starszym czytelnikom. Moją ulubioną baśnią Andersena zawsze będzie "Dziewczynka z zapałkami".

Uwielbiam do dziś! :)

Wbrew temu, co niektórzy myślą, baśnie są nie tylko dla dzieci. W trzytomowej serii można znaleźć różne utwory. Każdy z nich pobudza do myślenia choćby o matce, która chce aby żyło jej dziecko. Poświęca wszystko , co ma jakąkolwiek wartość, aby je odzyskać.Gdy wchodzi do ogrodu śmierci staje przed wyborem. Kto nie czytał niech przeczyta i sprawdzi jak zakończy się ta baśń....

• Dla dzieci i młodzieży
  • Dla dzieci