Czarne światło

Wydawnictwo: Smashwords
Puff of Black
poezja
Ernest Milik

Czarne Światło — poemat prozatorski. Awangardowa i bezkompromisowa próba dotarcia do sedna literatury. Miejsce akcji: Kalifornia. Paryż. Auschwitz. Kair. Sahara. Amazonia. Czas akcji: ostatni dzień istnienia.

źródło opisu: www.gretkus.com

źródło okładki: http://gretkus.com/new-photos-2/#graphics

Buka | 2017-03-23
Na półkach: Przeczytane, E-booki, 2017
Przeczytana: 23 marca 2017

"Człowiek, to istota skomplikowana, ale nie bardziej niż siedmiocalowy tablet".

Jacek | 2017-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Jeszcze nigdy w życiu nie czytałem takiej poezji. Ale czy to jest poezja? Dialogi, wizje, opisy, improwizacje, elementy fabularnej akcji, tworzące jakiś skomplikowany labirynt scen, aż do wielkiego finału, który jest odliczany aż do 4.00 nad ranem, gdy następuje ostatnia chwila istnienia. Myślę, że kilka cytatów ma szanse przejść do kanonu literatury. Jeden z moim ulubionych to "milczenie zawsze przemawia ostatnie". Sa tam fragmenty bardzo liryczne, perwersyjne i brawurowe jak jazda Ferrari, który się tam zresztą pojawia, wszystko bez zbędnej wulgarności. Ten poemat jest jak film, gdzie przed naszymi oczami ukazują się pewne sceny i musimy je ze sobą połączyć w jedną całość. CS znalazłem na innej stronie, tutaj chciałem się tylko podzielić wrażeniami z innymi czytelnikami. Jestem porażony mocą tych słów, tej wizji. Nie wróżę tej książce sukcesu. Jest zbyt wymagająca. Zbyt trudna. Inni poeci ją zlekceważą ze strachu, krytycy są pewnie zajęci pisaniem recenzji na zamówienie. A...

Dworski_panicz | 2015-09-01
Przeczytana: 23 marca 2015

Dzieło szaleńca albo geniusza ale raczej to drugie.