Paryż, tradycje, podróże
Samhain

Piętnaście lat temu młoda Polka opuściła kraj, by zamieszkać w Paryżu. Tu z nastolatki stała się dojrzałą kobietą. Jak ułożyć sobie życie w mieście które potrafi zarówno uwieść jak i pokazać ciemną stronę? Fascynująca opowieść o pierwszych miłościach i rozczarowaniach, karierze modelki, typowych paryżanach i miejskich sekretach..

źródło opisu: www.matras.pl

źródło okładki: www.matras.pl

Katherina87 | 2016-01-16
Na półkach: Przeczytane, Podróże

Prawdziwa historia Pauliny, która przylatuje do stolicy Francji z pustym portfelem i głową pełną marzeń o karierze modelki. Paryż wita ją gigantycznymi korkami, natrętnymi podrywaczami i wygórowanymi cenami. Znalezienie mieszkania okazuje się wyzwaniem, a bariera językowa i dystans paryżan utrudniają zawieranie nowych znajomości.

Czy nieznana nikomu dziewczyna odniesie sukces w światowej stolicy mody?
A może w mieście miłości odnajdzie mężczyznę swoich marzeń?
Czy ułoży sobie życie w miejscu, które potrafi nie tylko uwodzić, ale także pokazać swoją ciemną stronę?

Zakochaj się w Paryżu lub pokochaj go od nowa. Odkryj pilnie strzeżone sekrety jego mieszkańców. Odwiedź zakątki, do których nie docierają turyści. Urządź piknik na brzegu Sekwany, kup oryginalną pamiątkę na targu staroci, a po powrocie do domu upiec chrupiącą bagietkę.

Jak sama autorka wspomina Paryż pokochała od pierwszego wejrzenia, mimo że on nie odwzajemniał jej uczucia. Najpierw szydził z niej, młodej naiwnej i...

Katarzyna | 2017-07-21
Przeczytana: 2017 rok

Jednym słowem: wow!
Nie jest to typowy przewodnik, a raczej historia dziewczyny, która trafiła do jednego z piękniejszych miejsc w Europie, spisując swoje dotychczasowe obserwacje związane z Paryżem. Opowiedziała nam swoją przygodę, przy okazji zabierając w zakątki stolicy uroczej Francji. Stolicy nazywanej kolebką mody, owianej stylowymi restauracjami i jedynymi w swoim rodzaju zabytkami. Razem z Pauliną spędziłam bardzo miło czas spacerując wąskimi uliczkami nad Sekwaną, rozkoszując się widokiem na wieżę Eiffla i popijając lampkę francuskiego wina w otoczeniu wszędobylskiej zieleni.

Książka zawiera sporo informacji na temat Paryża, jego mieszkańców, a także dzielnic jakimi jest ono podzielone. Paulina przytoczyła wiele przykładów z własnego doświadczenia, podpowiedziała gdzie i co warto zjeść, jakie miejsca (oprócz tych z przewodnika) warto zwiedzić a jakich rejonów lepiej unikać. Dużo wątków z życia codziennego, co naprawdę miło i przyjemnie się czytało. Obszerne artykuły o...

Cobenove_love | 2018-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Powiem szczerze, że oczekiwałam czegoś innego. Po przeczytaniu opisu książki doszłam do wniosku, że będzie to lekki romans, powieść obyczajowa a okazało się całkiem co innego. Autorka dosłownie opisuje Paryż, coś jak przewodnik tylko napisany ze smakiem. Więc jeśli chcecie dowiedzieć się ciekawych rzeczy o Paryżu to jak najbardziej polecam :)

książek: 1908
mad28 | 2015-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

„Paryż jest na tyle duży, żeby się zgubić, ale i na tyle mały, żeby coś dla siebie znaleźć.” Carlos Ruiz Zafon

Paulina Wnuk – Crepy to autorka popularnego bloga „Mama w Paryżu”. Pochodzi z Łodzi, ale od ponad 15 lat mieszka w Paryżu. Jest jedną z pierwszych Top Modelek. Żona paryżanina, mama dwóch córeczek, wielbicielka podróży. Kocha szpilki, szampana i Paryż.
„Mój Paryż moja miłość” to pierwsza książka tej autorki, a raczej zabawny poradnik jak żyć i przetrwać w stolicy Francji.
Paryż – miasto do którego wielu zakochanych i nie tylko chciałoby pojechać. Jednak jest to miasto które kryje w sobie wiele tajemnic i pułapek w które może wpaść niedoświadczony podróżnik. Pani Paulina jako już wieloletnia mieszkanka tego miasta i jego miłośniczka pokazuje nam miasto do kuchni.
Swoją książkę autorka podzieliła na tematyczne rozdziały. Każdy rozpoczyna się czarno-białym zdjęciem. Na początku poznamy samych mieszkańców Paryża:
„Mieszkańcy stolicy Francji przypominają raczej ludzi z...

malineczka74 | 2015-07-27
Przeczytana: 24 lipca 2015

Blaski i odblaski paryskiego życia

Paryż - miasto legenda. Ma tak wiele symboli, że gdy zacznę je wyliczać zrobi się wręcz litania. Paryż - miasto słynne z zabytków, muzeów, dzieł sztuki, pewnych pól i pewnej wieży, pewnej katedry i Sekwany. To tu pracuje niezliczona ilość kawiarenek, barów, restauracji serwując przepyszne dania kuchni francuskiej, ale i nie będzie trudnością znalezienie lokalu serwującego kuchnię regionalną innego kraju położonego gdziekolwiek na świecie. Paryż to wreszcie stolica mody, pokazy, wybiegi, słynni projektanci i topowe modelki. Wystarczy, bo i tak nie wyliczę wszystkiego, co Paryżowi bliskie.

O tym mieście wydano wiele książek. Tu rozgrywa się ich fabuła, nie brak także przewodników opisujących paryskie atrakcje. Ale tym razem zaproponuję Wam publikacje całkiem inną. Jedyną w swoim rodzaju. Paryż oczami Polki, która stała się Paryżanką. Do stolicy Francji przyjechała jako nastolatka, mając niewiele w portfelu, wielkie marzenia i śliczną buzię oraz...

ArtMagda | 2016-02-01

Dystans powinnam mieć spory do książek o Paryżu, bo sama mieszkałam tam długi czas i nie spodziewam się, by ktoś napisał cokolwiek zaskakującego dla mnie. Francuzi? Mogłabym o nich opowiadać bez końca, o tych z klasy średniej, jak i o biedocie wegetującej na peryferiach miasta, jak i o bogaczach, u których nie raz pracowałam. Francja, a konkretnie Paryż, to moje oczko w głowie. Znam dobrze miasto, znam zarówno Polaków tam mieszkających, jak i Francuzów. Cóż więc nowego może wnieść w mój światopogląd kolejny przewodnik po stolicy Francji spisany przez Polkę mieszkającą w Paryżu od 15 lat? Nie wiele, no właśnie, a jedna dałam się skusić na zakup książki i teraz mogę śmiało przyznać, że choć była to przyjemna lektura, to dla mnie osobiście niepotrzebna całkiem.

Zła jestem na samą siebie. Za naiwność głownie i za to ślepe zapatrzenie i zachwyt wszystkim tym, co ma związek z Paryżem. To trzeba chyba już leczyć u mnie. Albo wyjechać do Paryża ponownie, poczuć rozczarowanie, bo nie ma co...

chocounicornxx | 2015-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Zastanawialiście się kiedyś jak może wyglądać życie w Paryżu? Wielkie marzenia, wielkie miasto, w którym można się poczuć jak na innej planecie. Nie trzeba uciekać aby przekonać się, jakie sekrety skrywa światowa stolica mody. Wystarczy przeczytać Mój Paryż, moja miłość, aby poczuć się jak Paryżanka.

Wyobraźcie sobie, że teraz rzucacie wszytko, wsiadacie w samolot i lecicie na drugi kraniec świata. Już na samym starcie nasuwa się pytanie: czy masz wystarczająco dużo odwagi? Bohaterka tej książki, ale zarazem jej autorka zaryzykowała nie jedno i wysiadając na Paryskim lotnisku nawet się nie spodziewała, że jej życie może się tak potoczyć. Paulina małymi kroczkami wkracza w tajemnicze uliczki Paryża i zaczyna karierę w modelingu. Z czasem jednak odkrywa, że być może te miasto, jest właśnie jej miejscem na ziemi.

Paulina stworzyła książkę, po której chce się zobaczyć inny Paryż. Ten skryty po skorupą Luvru, wieży Eiffla i Sekwany. Po tej lekturze chce się zobaczyć na własne oczy,...

Katarzyna Meres | 2015-08-14

Paryż - miasto miłości. Rozkochał w sobie miliony, pełen czaru, uroku, pięknych zabytków, magicznych uliczek, ponadto jest światową stolicą mody. Paulina Wnuk-Crepy autorka bloga Mama w Paryżu napisała książkę właśnie na temat Paryża.
Decydując się na tę książkę spodziewałam się czegoś innego - powieści, która po kolei przedstawia losy autorki w Paryżu, czegoś w stylu pamiętnika. Dobrze, że się pomyliłam i książka nie okazała się tradycyjną historią Pauliny z opisywaniem od samego początku, jak to się stało, że znalazła się w tym mieście i jak wyglądały później jej losy.

Konstrukcja książki jest poniekąd przewodnikiem o tym, jacy są Paryżanie, jak wygląda miasto ze strony osoby, która jest emigrantem i która spędziła w nim ponad dziesięć lat. Paulina jest bowiem modelką, która w młodym wieku wyjechała do Paryża, aby pracować w swoim zawodzie. Poznała tam swojego męża, urodziła dwójkę dzieci, ma spore doświadczenie w funkcjonowaniu w tak dużym i zaludnionym mieście.

Spodobał mi...

myrtij | 2016-05-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Paulina Wnuk-Crépy, autorka bloga "Mama w Paryżu", po kilkunastu latach mieszkania w stolicy Francji postanowiła napisać książkę i podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat miasta i jego mieszkańców. Opowiada o Paryżu w sposób, którego nie znajdziemy w oficjalnych przewodnikach, udziela praktycznych porad, podaje przydatne adresy. Opisuje dzielnice Paryża, miejsca, gdzie można dobrze zjeść, czy zaopatrzyć się w towary znanych marek w korzystniejszych cenach. Przedstawia obyczaje Paryżan, ich zachowania, tematy, które ich poruszają i fakty, które akceptują. Pozwala to na porównanie, jak różni się nasza mentalność- zachowania, które u nas często uważane są za niemoralne, w Paryżu są na porządku dziennym i czasem nawet nie budzą zdziwienia. W książce znajdziemy wiele prywatnych wspomnień autorki, podaje przykłady zachowań mieszkańców Paryża, podkreśla różnice między nimi a Polakami.

marthel | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

Bardzo fajna lekka i przyjemna książka. Debiutantka poradziła sobie bardzo dobrze ze stylem i językiem. Bogata treść, dużo ciekawostek, zabawnych anegdot, poruszonych zostało wiele tematów. Przeczytałam książkę z czystej ciekawości, gdyż poleciła mi ją znajoma autorki. Nie myliła się, autorka musi być fajną dziewczyną :)