Szpilki, Paryż i miłość

Paulina Wnuk Crepy Wydawnictwo: Pascal literatura obyczajowa, romans
Pascal
2017-01-11
2017-01-11

Wspaniała książka, dobrze napisana, opisuje prawdziwe życie młodych dziewczyn stawiających pierwsze kroki w modelingu oraz ludzi , którzy je wykorzystując podając narkotyki lub wykorzystując seksualnie. Polecam

Książkę czyta się przyjemnie i szybko. Autorka pokazuje inne strony modelingu, niż te które znamy z telewizji, gazet. Bardzo polubiłam główną bohaterkę, za to że ma swoje zdanie i granice. Polecam

Lekka,szybko się czyta...Polecam tym którzy chcą się zrelaksować.

Lekka,szybko się czyta...Polecam tym którzy chcą się zrelaksować.

Oceniam jako ' może być ' bo cóż, tragedii nie było, fajerwerków niestety także.
Mam wrażenie, że książka została napisana na siłę. Ile razy można czytać, że ktoś mówi ' językiem Moliera' ? Bohaterowie nijacy, nie dało się ich ani lubić, ani nie lubić. Ot taka to zwykła historyjka, niemal jak opowiadanie, a szkoda, bo w sumie pomysł na tematykę może mieć jakiś potencjał.
Plus też za pojawiające się ciekawostki o zabytkach itp.
Autorka ponoć jest modelką i w sumie lepiej, żeby skupiła się na tym, niż na pisaniu. Język opisujący ubiór poszczególnych bohaterów świata mody tylko usiłuje być profesjonalny. Poza tym - 'Moniko, Radku' - serio ktoś się do siebie tak zwraca?
Podsumowując - przeczytałam, odkładam na półkę. Można przeczytać, jednak gdybym wiedziała wcześniej jak to wygląda - wolałabym spędzić czas przy czymś bardziej wciągającym.

Absolutnym kiczem i zagadką, dlaczego to zostało w ogóle wydane, jest druga książka Pauliny Wnyk Crepy "Szpilki, Paryż i miłość". Już pierwszy tytuł wzbudził moje wątpliwości "Mój Paryż, moja miłość". Ale skusiłam się na drugi, mając nadzieję, że inteligentny redaktor pokieruje słowotokiem modelki, aspirującej do miana pisarki. Niestety, książki czytać się nie da. Nudzi banałami, zalewa przewidywalnymi schematami i irytuje. Jak można tak ciekawą, autentyczną historię, ubrać w tak płytkie słowa? To wydało Wydawnictwo Pascal? Poważnie?

Historyjka jakich znamy tysiące: ona śliczna, młoda, naiwna trafia na wybiegi Paryża. Już samo słowo "wybieg" ma negatywne konotacje - wybieg psi, zwierzęcy, przedmiotowy. Poznaje Francuza, amor strzela, big love wisi w powietrzu i wszystko kończy się happy endem. To po co to czytać, skoro znamy zakończenie? Po co przebijać się przez słabe akapity, skoro pointa zamiast bawić - nudzi?

Po nic. I dlatego odradzam. Strata czasu. A szkoda, bo dobry redaktor w dobrym wydawnictwie wiedziałby, co z tym tekstem zrobić.

Nie polecam, ArtMagda.

„Świat mody, romantyczny Paryż i miłość, która pojawia się znienacka.”

Życie dziewiętnastoletniej Julii zmienia się w ciągu jednego dnia, a wszystko to za sprawą agentki rekrutującej modelki, która zaczepia dziewczynę na ulicy i proponuje jej udział w castingu. Julia obawia się, że to kiepski żart, ale postanawia zaryzykować. Udaje jej się zdobyć prestiżowy kontrakt w agencji w Paryżu. Jednak zawód modelki nie jest wcale taki łatwy, a na sukces trzeba ciężko pracować. Wyczerpujące pokazy, ostra rywalizacja, niemoralne propozycje oraz smak upokorzenia i goryczy, to normalność w świecie modelingu. Czy Julia odnajdzie się w takim świecie? Czy Paryż nieodwracalnie zmieni jej życie? Będzie się działo, tym bardziej, że na horyzoncie pojawi się miłość...

Paulina Wnuk – Crepy – urodziła się i wychowała w Łodzi. Od ponad szesnastu lat mieszka w Paryżu. To autorka bloga Mama w Paryżu i książki Mój Paryż, moja miłość. Żona paryżanina, mama dwójki dziewczynek, wielbicielka podróży. Jedna z pierwszych polskich modelek, która chodziła po międzynarodowych wybiegach. Kocha wysokie szpilki, szampana i Paryż.

„Szpilki, Paryż i miłość”, to bardzo fajnie napisana powieść obyczajowa z wątkiem miłosnym. Tak bardzo zafascynowała mnie ta historia, że książkę przeczytałam w jeden wieczór. Zostałam zaciekawiona już od pierwszej strony i nie było siły bym choć na chwilę się od niej oderwała. To świetna opowieść ukazująca cienie i blaski pracy modelki, pracy, która dla zwykłych ludzi wydaje się być tylko i wyłącznie zabawą.

Powieść napisana jest niezwykle lekko i dzięki temu naprawdę bardzo szybko się ją czyta. To co da się wyczuć po przeczytaniu pierwszej strony, to niezwykła naturalność każdego wątku, gdzie nic nie jest wyolbrzymione ani przekoloryzowane. Autorka potrafi zaciekawić czytelnika, a to dla mnie jest najważniejsze.

Pani Paulina dużo uwagi poświęciła także wątkowi przyjaźni, która jest ważnym elementem w życiu każdego człowieka. Piękna przyjaźń między dziewczynami, które pochodzą z różnych zakątków świata, gdzie nie ma podziałów ani dyskryminacji rasowej. Przecież każdy może zostać naszym przyjacielem, bez względu jaki ma kolor skóry i skąd pochodzi.

Szczerze polecam Wam tę powieść. To książka ukazująca prawdziwe życie modelek, które nie jest usłane różane. Ciągła walka, wyrzeczenia i czyhające niebezpieczeństwa, to codzienność, z którą spotykają się te młode kobiety. To także książka o miłość oraz przyjaźni, która nie zna granic. To również podróż po Paryżu, mieście mody oraz miłości.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Pascal.
Link do recenzji

„Świat mody, romantyczny Paryż i miłość, która pojawia się znienacka.”

Życie modelki nie jest takie łatwe jak inni zdają się myśleć. Powiedziałoby się - „Modelka prawie nic nie robi, chodzi po wybiegach mając na sobie najnowsze ciuchy i zarabia łatwą kasę”.
Niestety tak nie jest, czasami te biedne dziewczyny mają tyle problemów, że każdy kto by to usłyszał złapałby się za głowę.
Świat, w którym są narkotyki, korupcja i stopniowe wyniszczanie swojego ciała, wykańcza i tylko najbardziej przebiegłe i najtwardsze ostają się na swojej pozycji.

Kiedy czas matur minął i nadeszły wakacje, do osiemnastoletniej Julii dotarło, że właśnie skończył się kolejny etap w jej już dorosłym życiu. Pokonała najgorsze – edukację i szczęśliwie wkroczyła w świat człowieka samodzielnego.
Pewnego razu podczas wychodzenia ze sklepu dziewczyna napotkała na swojej drodze kobietę, która przedstawiła się jako agentka rekrutująca młode modelki o egzotycznych rysach twarzy.
Na początku Julia pomyślała, że to żart, bo przecież rzadko kiedy zdarza się spotkać osobę na ulicy, która powie ci „nadajesz się na modelkę, jesteś do tego idealna”.
Powoli wkraczając w świat modelingu dziewczyna pozna smak upokorzenia i goryczy.
Oczywiście są też i plusy takiej pracy, codzienne wycieczki, nieznane kraje a na dodatek piękna i ta jedyna miłość, która czeka aby wpuścić ją do serca.

Książka trochę w stylu dla dziewczyn chcących być modelkami. W fabule autorka zawarła dużo porad i prób przez które początkująca gwiazda ma przejść. Szczerze to niektóre momenty bardzo mnie nudziły, jednak czytałam dalej z myślą – kiedy będzie wątek miłosny?
Dopiero kiedy na niego natrafiłam nie mogłam się oderwać od czytania.
Myślę, że zawód modelki jest dla tych, którzy mają stalowe nerwy i nie zwracają na postronne osoby zbytecznej uwagi.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Świat, w którym są narkotyki, korupcja i stopniowe wyniszczanie...

Książki, których fabuła/miejsce akcji/cokolwiek nawiązuje do Francji są moją absolutną słabością od czasów "Anglika w Paryżu", który może i nie był genialny, ale szalenie zabawny i doskonale zadziałał na moją wyobraźnię. Jeżeli podróżuję z książką, to najchętniej do Francji. Po "Szpilki, Paryż i miłość" sięgnęłam z...ciekawością.
Główna bohaterka, 18-letnia Polka, Julia, właśnie zaczyna najdłuższe w swoim życiu wakacje, te zaraz po maturze. Zostaje zauważona przez headhunterkę jednej z większych agencji modelek w Polsce i podpisuje z nią kontrakt, który owocuje kolejnym, tym razem z agencją paryską. Julia wyjeżdża do Francji, która ma nieodwracalnie zmienić jej życie.
Autorka książki Paulina Wnuk-Crepy, jest również autorką bloga Mama w Paryżu i swój literacki debiut ma już za sobą. Na stałe mieszka we Francji. W poprzedniej książce opowiada o nie zawsze łatwym życiu w mieście świateł. "Szpilki..." to natomiast jej debiut powieściowy.
Z trudem przebrnęłam przez pierwsze strony. Naturalnie, bez nich fabuła i wyjazd Julii do Francji byłyby zupełnie oderwane od rzeczywistości jednak...Chciałam już do Paryża!
Część paryska natomiast wciągnęła mnie od razu i wypluła dopiero przy ostatniej stronie. Sto procent Paryża w Paryżu i Francji takiej, jaką sama zapamiętałam i pokochałam. Nie koniecznie przekoloryzowanej ale też nie brutalnej i trudnej.
Przeczytałam w jeden wieczór, z przyjemnością. Odświeżyłam marzenia o wyjeździe do Francji. Piękna podróż, podczas której nie trzeba nawet wstawać z kanapy. Z lampką wina na piątkowy wieczór, albo lepiej, z miseczką gorącej czekolady i świeżym croissantem (Francuzi tradycyjnie piją poranną kawę albo kakao w un bol-miseczce) na niedzielny poranek. Pani Paulino, czekam na kolejne! :)

Główna bohaterka, 18-letnia Polka,...

Po egzaminie maturalnym większości młodych ludzi wydaje się, że cały świat stoi przed nimi otworem. W przypadku Julii stało się to faktem: przypadkowo dostrzeżona w swoim rodzinnym mieście przez scouterkę warszawskiej agencji modelek, po kilku tygodniach stała na lotnisku w Paryżu, oszołomiona zbliżającą się przygodą w świecie modelingu. Młoda, piękna, choć czasem niepewna siebie polska dziewczyna i francuskie miasto miłości. Te zapracowane wakacje mają szansę stać się niezapomniane!

Książka w ogóle mnie nie wciągnęła, bohaterowie byli bardzo słabo nakreśleni, książce brakowało zakończenia.

• 2017
  • • Posiadam 📚 •