Microsoft Windows XP Inside Out
837243266X
Windows XP

Wydaje ci się, że znasz system Microsoft Windows na wylot? Zastanów się jeszcze raz. Już od ponad 10 lat użytkownicy komputerów mają jedną obsesję – jak sprawić, by Windows działał szybciej, lepiej i rzadziej się zawieszał. Wszyscy kolekcjonowali skróty klawiaturowe, przydatne wpisy do rejestru, eleganckie „obejścia” oraz nieudokumentowane funkcje, które pozwalały okiełznać kolejne wersje...

Już od ponad 10 lat użytkownicy komputerów

Wszyscy kolekcjonowali skróty klawiaturowe, przydatne wpisy do rejestru, eleganckie „obejścia” oraz nieudokumentowane funkcje, które pozwalały okiełznać kolejne wersje Windows.

Niestety, wraz z pojawieniem się Microsoft Windows XP zdecydowana większość tej bogatej kolekcji zdezaktualizowała się i stała nieprzydatna.

Z przykrością musimy przekazać tą złą wiadomość, ale to prawda: Windows XP zasadniczo różni się od poprzednich wersji Windows. Im więcej wiedziałeś o poprzednich wcieleniach Windows, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz nieco zdezorientowany, gdy zaczniesz
używać Windows XP. Przekonasz się o tym
zwłaszcza, jeśli kilka ostatnich lat poświęciłeś na opanowanie kolejno Windows 95 i jego następców – Windows 98 i Windows Millennium Edition (ME).

A teraz dobra wiadomość: zmiany wprowadzone do Windows XP warte są czasu, jaki zajmie ci pozbycie się starych przyzwyczajeń i nauczenie się obsługi tego nowego systemu operacyjnego.

Sądzimy, że gdy już dobrze poznasz Windows
XP, w pełni docenisz jego niezawodność, zwiększone bezpieczeństwo i szybsze wykonywanie codziennych zadań.

Napisaliśmy tę książkę, aby
pomóc ci w pełni wykorzystać nowe możliwości Windows XP. Dzięki niej dowiesz się, jak poradzić sobie z „dziwactwami” i błędami tego skomplikowanego systemu operacyjnego. Chociaż książka ta została wydana przez Microsoft Press,to jednak w pełni korzystamy z wolności słowa i piszemy o wszystkich sytuacjach, w których znaleźliśmy lepsze rozwiązanie niż to proponowane przez Windows. Niniejsza książka zawiera szczegółowe i dogłębne informacje, których będziesz potrzebował rozpoczynając pracę w Windows XP oraz podczas instalacji i konfiguracji tego systemu. Nie podobają ci się domyślne ustawienia? Nie martw się, my znaleźliśmy już najszybsze i najłatwiejsze sposoby wykonania wszystkich zadań w systemie. Pokażemy ci także, w jaki sposób możesz dostosować do swoich potrzeb całkowicie
przeprojektowany interfejs Windows XP i sprawić, by zachowywał się tak, jak ty tego chcesz. Wymyśliliśmy także wiele sztuczek z rejestrem oraz znaleźliśmy liczne nieudokumentowane funkcje.

źródło opisu: Wstęp, Wydawnictow RM, 2002

źródło okładki: własne

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!