Wilno

Cykl: Pascal Lajt (tom 13)
Wydawnictwo: Pascal
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wilno, Litwa
aramis

Wilno to jedno z najpiękniejszych i najbardziej wartych poznania miejsc w północno-wschodniej części Europy. To jednocześnie największe skupisko Polaków na Litwie – ich liczebność wynosi ok. 88,4 tys. osób, co stanowi piątą część ogółu. Sercem miasta jest wielka starówka, z ok. 1,5 tys. obiektów zabytkowych, w 1994 r. wpisana na listę UNESCO.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=2383_Wi...(?)

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl

allison | 2019-08-12
Przeczytana: 08 sierpnia 2019

Bardzo dobre kompendium wiedzy o turystycznych atrakcjach Wilna i okolic. Przewodnik jest z 2014 roku, więc część informacji, zwłaszcza dotycząca cen, jest już nieaktualna, jednak zmiany nie są pod tym względem drastyczne.
Pobyt w Wilnie może być tani, jeśli umie się znaleźć nocleg w centrum za rozsądną kwotę (polecam hostel Fortuna - za wygodny dwuosobowy pokój z aneksem kuchennym i łazienką płaci się ok. 150 zł; w dodatku wszędzie jest blisko, i na Starówkę, i na Rossę).

W przewodniku znajdziemy propozycje krótszych i dłuższych tras oraz sporo ciekawostek. Nie wszystkie atrakcje są ujęte w tym wydaniu sprzed pięciu lat, na przykład słynne Schody im. Czesława Miłosza, które odsłonięto w 2016 roku (niestety, odstawiono fuszerkę, gdyż napisy na schodach są już praktycznie nieczytelne).

Oprócz miejsc bardzo znanych przewodnik wymienia także rzadziej odwiedzane zabytki i zaułki (np. klimatyczną Ulicę Literacką czy dzielnicę Republika Zarzecze, czyli "wileński...