Dzielny ołowiany żołnierzyk

Okładka książki Dzielny ołowiany żołnierzyk Hans Christian Andersen, Aleksandra Michałowska
Okładka książki Dzielny ołowiany żołnierzyk
Hans Christian AndersenAleksandra Michałowska Wydawnictwo: Siedmioróg Seria: 101 bajek. Opowiedziała Aleksandra Michałowska bajki
16 str. 16 min.
bajki
101 bajek. Opowiedziała Aleksandra Michałowska
Siedmioróg
2020-01-01
1990-04-25
16 min.
żołnierzyk ołowiany baśń

Fajna baśń, ale zakończenie nie do końca mi przypasowało.

Fajna baśń, ale zakończenie nie do końca mi przypasowało.

Jak chyba wszystkie baśnie Andersena i ta łapie czytelnika za serce. Miałam ochotę krzyknąć, zrobić cokolwiek by przerwać nieszczęścia, które spotykały naszego dzielnego ołowianego żołnierza.
A tak naprawdę nie jest to oczywiście baśń o ołowianej zabawce i papierowej panience, ale o ludziach. Ci dobrzy i dzielni często są pogardzani... możemy tylko mieć nadzieję, że pozostanie po nich chociaż wspomnienie, chociaż baśń.
7/10

Jak to z miłości można stracić życie :/

Jak to z miłości można stracić życie :/

Ach ten Andersen... Mój synek ostatnio dostał tę bajkę i zanim mu ją przeczytam, postanowiłam sama się z nią zapoznać. No i przerażenie w oczach - biedny ołowiany żołnierzyk nie ma szczęścia, nie dość że spotykają go same straszne przygody to nawet happy endu nie ma...

Baśń ze smutnym zakończeniem (akurat na plus),w życiu nie zawsze jest szczęśliwe zakończenie :)

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Literatura dziecięca
  • Dla dzieci
  • Z biblioteki szkolnej od r. 2004
  • 1j) Literatura polska
  • Rok 2014

Dodaj cytat z książki Dzielny ołowiany żołnierzyk