Podstawy współczesnej jazdy konnej po damsku

Wydawnictwo: W Damskim Siodle
hobby

Pierwszy w Polsce portal poświęcony jeździe konnej w damskim siodle i nie tylko... Spytacie: Dlaczego właściwie jeździć w damskim siodle? Jakie mogą być zalety tego przestarzałego i dawno już zapomnianego sposobu jazdy? Pomijając wszelkie argumenty tych, którzy spróbowali i przekonali się, że warto niech za odpowiedź najlepiej posłuży nam cytat: Jazda dam po męzku, która od lat kilku na zachodzie zaczyna być w użyciu, (...) u nas, gdzie każda nowość przychodzi spóźniona, (...)uważana jest dotąd za wielką ekscentryczność. Być może, iż z czasem znajdzie większe zastosowanie. Jeżeli zaś wolno mi udzielić wam, łaskawe czytelniczki, życzliwej rady, powiem: pozostańcie przy waszych amazonkach i jeździe damskiej, z którą każdej z was z pewnością bez porównania więcej... do twarzy. Jesteśmy entuzjastami jazdy konnej w damskim siodle. Naszym celem jest skupienie podobnych nam zapaleńców z całego kraju oraz amazonki jeżdżące po damsku. Chcemy wymieniać doświadczenia, poszerzać wiedzę na temat jazdy po damsku, promować ten elegancki styl jazdy, organizować szkolenia, a w przyszłości pokazy i występy amazonek i jeźdźców w strojach z różnych epok. Nie wykluczamy próby stworzenia sportu jeździeckiego w jeździe po damsku, jeśli znalazłaby się grupa instruktorów i dziewcząt pragnących uprawiać taką dyscyplinę. Będziemy redagować na tej stronie biuletyn, w którym znajdą się informacje o ciekawych wydarzeniach, będziemy pisać o ludziach związanych z szerzeniem naszej idei, przekazywać wiadomości z kraju i zagranicy. Chcemy utrzymywać kontakty z międzynarodowymi organizacjami amazonek, jeżdżących po damsku: SSA, WSFI, NEA Sidesaddle Association. Ponieważ dama nie powinna jeździć sama i nawet kilka amazonek razem bez towarzystwa męzkiego, obejść się nie mogą z przyjemnością ujrzymy w naszym gronie mężczyzn, chętnych do przejażdżek konnych w towarzystwie kobiet jeżdżących po damsku. Wszak samodzielne wdrapywanie się amazonki na siodło, estetycznem nie jest. :-))) Okładka: miękka, Rok wydania: 2007,

| 2015-03-28
Na półkach: Jeździectwo, Przeczytane