W krainie muzyki. Podręcznik dla uczniów szkół muzycznych I stopnia

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
muzyka

Pierwszy na rynku podręcznik do audycji muzycznych! Zawiera informacje o muzyce i utworach muzycznych, o śpiewie, instrumentach i zespołach muzycznych, o twórcach muzyki i ich dziełach. Ciekawy i przejrzysty tekst oraz wielobarwna szata graficzna czynią książkę atrakcyjną dla uczniów. Przykłady nutowe, zdjęcia i rysunki oraz ciekawostki ze świata muzyki stanowią zachętę do słuchania, grania i śpiewania poznanych utworów. Na końcu książki uczeń znajdzie minisłowniczki terminów muzycznych, kompozytorów, instrumentów. Dopełnienie podręcznika stanowią trzy „Notatniki muzyczne” odpowiadające poszczególnych działom tematycznym.. Można w nich znaleźć m.in. omówienia wybranych utworów, miejsce na notatki o wysłuchanych dziełach, ciekawostki, krzyżówki, kalendarzyk koncertowy.

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Muzyczne SA, 2008

źródło okładki: http://www.pwm.com.pl/