Nastolatki na głodzie

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Terpentulla

"Od jutra dieta, jogging i fitness!" - mówisz co dnia. I zajadasz stres. Chipsami, lodami, czekoladą. Efekty jo-jo, kolejne diety, głodówki i obżarstwo. "Dlaczego to się przytrafiło właśnie mnie?!" - pytasz wściekła. Może trochę pocieszy cię to, że zaburzenia odżywiania to cena za twoje ambicje i twoją wrażliwość. Nie jesteś sama - to co ty przeżywa tysiące polskich dziewczyn. I nie tylko: bulimia nie ominęła Lady Gagi, a anoreksja Amy Winehouse. I choć wszyscy ci mówią: "Wyglądasz spoko!", ty czujesz się gruba.

W "Nastolatkach na głodzie" znajdziesz historie dziewczyn takich jak ty. I sposoby na pokonanie stresu inne niż czekolada. Dowiesz się, gdzie możesz szukać pomocy i poznasz ćwiczenia, które sprawią, że bardziej polubisz swoje ciało. I może wreszcie porzucisz podjadanie, by uzależnić się od... zdrowego stylu życia. Bo przecież chodzi właśnie o to, byś mogła wreszcie stojąc przed lustrem i powiedzieć: "Piękna kobieta? To przecież taka jak ja!".

Wybebeszamy_książki | 2016-08-24

"Nastolatki na głodzie", Agnieszka Sztyler-Turovsky

Szczupła talia
Wąskie uda
Wystające obojczyki
Bądź fit
Bądź piękna
Licz kalorie!
Nie wierz wadze - mierz się
Bez retuszu
Naturalna

Tysiące informacji, miliony zapewnień i miliardy opinii i wymogów, które sprawią, że będziemy piękne.

Głód

Każda z nas jest wygłodniała. Dręczy nas nieustanna potrzeba. Owija umysły, zniewala myśli, ogarnia ciała.
Patrzymy w lustro i czujemy głód.
Patrzymy w ekrany i czujemy głód.
Mijamy koleżanki i czujemy głód.

Głód piękna.

Czym jest piękno?
Czy istnieje coś takiego jak uniwersalne piękno? Czy każdy postrzega je tak samo? Piękno to dobra książka? Ładnie udekorowany pokój? Ręcznie malowana filiżanka. Wenus? Kobieta po operacjach plastycznych? Dziewczyna maślanymi oczami patrząca na chłopaka?
Powiedzcie mi. Czym jest piękno?

Piękno
«zespół cech, który sprawia, że coś się podoba»

źródło: słownik języka polskiego

Skoro poznałam jako taką definicję, mogę powiedzieć, że każdemu podoba się co...