Fistaszki zebrane 1973-1974

Tłumaczenie: Michał Rusinek
Cykl: Fistaszki zebrane (tom 12)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Complete Peanuts: 1973 to 1974
humor
komiksy
Snoopy

"Dzieło Charlesa M. Schulza pokazało mi, czym może być komiks, i sprawiło, że sam zapragnąłem zostać autorem komiksów". (Bill Watterson, twórca komiksu Calvin i Hobbes) Snoopy, Woodstock i reszta ferajny rozgrywają kilka emocjonujących partii tenisa. Urodzony w poprzednim tomie Rerun van Pelt wreszcie pojawia się we własnej osobie (i zostaje przyjęty do drużyny baseballowej), szkoła, do...

Snoopy, Woodstock i reszta ferajny rozgrywają kilka emocjonujących partii tenisa. Urodzony w poprzednim tomie Rerun van Pelt wreszcie pojawia się we własnej osobie (i zostaje przyjęty do drużyny baseballowej), szkoła, do której chodzi Sally, zyskuje samoświadomość, a Marcie "pomaga" Peppermint Patty przygotować się do zawodów w łyżwiarstwie figurowym. Na dodatek w tym tomie pojawia się jeden z najlepszych wątków w historii "Fistaszków", czyli "Pan Torba jedzie na obóz"!

źródło opisu: nk.com.pl

źródło okładki: nk.com.pl

musia | 2017-03-05
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Świetna seria, którą najlepiej czyta się od pierwszego tomu. Wyrwane z kontekstu paski,ułożone chaotycznie,tak jak dotychczas to wydawano w Polsce, nie będą tak dobrze zrozumiane przez czytelnika jak czytane chronologicznie. Rażąca ignorancja z jaką traktuje się tę pozycję u nas polega na zaliczaniu jej do literatury dziecięcej (np. biblioteki). A więc polecam ją dorosłym i prawie dorosłym, którzy mają poczucie humoru.

murhaaja | 2015-11-11
Przeczytana: 28 listopada 2015

Fistaszki jak zwykle mistrzowskie.

Emcia | 2017-04-24
Na półkach: 2k16, Przeczytane, Posiadam

Książka bardzo ciekawa jak na zbiór komiksów z gazet. Bardzo wciągająca, zaskakująca i przezabawna. Zabawni bohaterowie są idealnie wpasowani w fabułę. Polecam dla starszych i młodszych.

krasnylud | 2015-05-30
Przeczytana: 2015 rok

Genialne. Ulubione. Jak zawsze

Olo_Lol | 2017-06-29

Każdy powinien przynajmniej znać Fistaszki jako komiks, gdyż jest po prostu najlepszy, jaki dotąd (i chyba w ogóle) powstał. Może wydawać się niepozorny, dziecinny i banalny. Jednakże warto zagłębiać się w jego treści, za każdym razem odkrywając coś nowego. Mniej lub bardziej typowe sytuacje z życia, z puentą albo bez. Pociąga swą prostotą, zadziwia pomysłowością, zachwyca oryginalnością i podnieca klasycznością. Ich autora, Charlesa M. Schulza, można śmiało nazwać Leonardem da Vinci komiksów! Niniejszą wypowiedź mogę z czystym sumieniem dodać do każdego albumu jako opinię jego arcydzieła.

fragola | 2016-04-09

tu nie ma co dodawać :) !!! !!! !!!

Lukas90 | 2018-11-01
Fille | 2018-07-15