Opowieść o zwyczajnej dziewczynie

Wydawnictwo: Horyzonty
Krahelska, powstanie warszawskie,
Justilla

Historia o Krystynie Krahelskiej. Kobiety, która pozowała do pomnika Syrenki Warszawskiej, powstańczyni i autorki wielu wierszy i piosenek, w tym słynnej powstańczej "Hej, chłopcy, bagnet na broń".

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wyjątkowa publikacja o niestety nieznanej młodemu pokoleniu wielkiej Krystynie Krahelskiej - harcerce, poetce, twarzy warszawskiej Syrenki i sanitariuszce pułku "Baszta" zmarłej z ran 2 sierpnia 1944 r.
Autorką wspomnień o Krystynie jest jej siostra. Bardzo sprawnie napisane wspomnienia z łatwością przenoszą w przeszłość i człowiek zatraca się czytając z ogromną przyjemnością, a powrót do rzeczywistości może rozczarować, gdy dociera, że tamten świat i ludzie już nigdy nie wrócą...Mnie osobiście książka znacząco przybliżyła postać Krystyny Krahelskiej i z czystym sumieniem polecam każdemu.