Koronkowe serwety i obrusy. Haft na siatce

Wydawnictwo: RM
Filet lace stitches and patterns
rękodzieło

Koronki siatkowe to jedna z najstarszych technik koronkarskich. Wywodzą się z czasów antycznych, najprawdopodobniej ze sztuki wyplatania wyrafinowanych siatek, z których następnie wykonywano ozdoby do włosów i sukni, bogato haftowane złotymi i jedwabnymi nićmi. Obecny wzrost zainteresowania tym typem rękodzieła zrodził zapotrzebowanie na książkę, która wyjaśniłaby osobom początkującym podstawowe metody pracy, ale Koronkowe serwety i obrusy adresowane są także do doświadczonych koronkarek. Cześć pierwszą książki stanowi dziesięć lekcji, w których szczegółowo opisano sposoby wykonania przykładowych wzorów, podstawowe ściegi i ich odmiany. Część druga zawiera wzory i instrukcje niezbędne do zrealizowania nowoczesnych projektów, a w części trzeciej przedstawiono współczesne wersje bardzo starych wzorów.

Elżbieta | 2014-06-11
kkaattii | 2012-01-19