Zagubiony rękopis

Cykl: Pan Samochodzik (tom 111)
Wydawnictwo: Warmia

Paweł Daniec wyjeżdża na konferencję naukową do Hamburga. Podczas zwiedzania miasta przypadkowo spotyka człowieka, który przed laty przewodził groźnej przestępczej organizacji, został aresztowany i ciągle jeszcze powinien przebywać za murami zakładu karnego. Kilka dni później ten sam mężczyzna pojawia się w gdańskim antykwariacie Fundacji Almagra. Proponuje przekazanie rękopisu nieznanej książki sławnego, francuskiego autora powieści przygodowych Juliusza Verne'a. W zamian za manuskrypt Piotr Nacki ma przywieźć trzy tajemnicze artefakty z różnych części świata. Zadanie wydaje się proste, ale są to tylko pozory. Tymczasem Paweł Daniec przeżywa bardzo niebezpieczne przygody, które dosyć szybko kojarzy z niezwykłym spotkaniem w Hamburgu. To jednak dopiero początek dziwnej historii, której korzenie sięgają w daleką przeszłość, a która bez wątpienia może zmienić polityczną mapę świata.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo-warmia.pl