Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Emilia Kledzik
Seria: Mądra Mysz- Zuzia
Wydawnictwo: Media Rodzina
Conni Bekommt Taschengeld

Zuzia nareszcie zaczyna dostawać kieszonkowe. Każdy grosik wrzuca do swojej świnki-skarbonki. Za zaoszczędzone pieniądze chce sobie kupić kucyka z tajną skrytką. Zuzia liczy z mamą zebrane pieniądze, ogląda z dziadkiem zagraniczne monety, a nawet otwiera własne konto w banku.

źródło opisu: Media Rodzina, 2014

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/1106/Zuzia-dostaje-kieszonkowe

Weronika | 2015-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Bardzo lubię tę serię. A właściwie mój sześciolatek lubi :)
Ciekawie o kieszonkowym - warto dawać swoim pociechom aby uczyły się oszczędzania! Wyjaśnia takie pojęcia jak nominał, rewers, awers, konto bankowe. Ilustruje jak wygląda kolekcjonowanie monet. Tłumaczy, że moneta monecie nie równa, banknot banknotowi też nie (każdy kto ma dziecko wie, że na początku liczy się nie jakość pieniążków, a ilość :) ).
Polecam, ale dla tych którzy na serio podchodzą do swojego dziecięcia i spraw finansowych. Po lekturze, kieszonkowe obowiązkowe! :)

Ida | 2016-09-19
Przeczytana: 19 września 2016

Po przeczytaniu mamy mieszane uczucia (i dziecko i ja :))
Raz, że dla mniejszego czytelnika, takiego jeszcze nieuczęszczającego do szkoły z własnym portfelikiem, to temat był zbyt nudny. Najciekawsza okazała się skrytka w koniku-zabawce ;)
Dwa, ja mam mieszane uczucia, bo dotarło do mnie, jak bardzo zmienia się nawet świat książeczek dla dzieci.
"Zuzia dostaje kieszonkowe", to już taka pierwsza pozycja dla "małych finansistów". Tylko czekać na kolejne opowieści o giełdzie papierów wartościowych, akcjach, hossach, bessach itd.
Jakoś wolę czytać dzieciom o królewnach, elfach, wróżkach, zwierzątkach. O czymś, co rozwija ich wyobraźnię, tak chłonną i twórczą w młodym wieku, pozwala zrozumieć zachowania ludzkie, rozpoznawać emocje, uczy życia i przekazuje najważniejsze wartości.
Na pieniądze i te zimne zasady, które obowiązują w ich obrocie, jeszcze mają czas.
Nie ma co zachwaszczać młodych umysłów. Niech najpierw zasieje się tam coś znacznie bardziej wartościowego... niż...

pollyw | 2019-01-02
Na półkach: Książki Zuzi, Przeczytane