Cinder & Ella

Cykl: Cinder&Ella (tom 1)
Wydawnictwo: Bluefields
Cinder & Ella
new adult
angielski
Taczka

Katarzyna | 2015-09-01
Przeczytana: 01 września 2015

Bardzo mi się podobało!!! Bardzo!!!

Razem z Ellą chciało mi się płakać i śmiać. Tyle kobieta przeżyła, tyle wycierpiała, ale dała radę.:)

Historia miłości Elli i Cindera jest jednocześnie banalna i niebanalna. Po pierwsze: jest to znajomość internetowa. Po drugie oboje ukrywają o siebie pewne rzeczy, co czyni ich relację niebanalną.
Ella dużo wycierpiała, a ludzie potrafią być naprawdę okrutni.

No i jeszcze przyjaciele, jakich Ella zdobyła w LA<33

Gorąco polecam!!!

Pinina_Paulina | 2015-09-02
Przeczytana: 02 września 2015

Perfekcja od pierwszego do ostatniego słowa. Piękna, współczesna baśń o Kopciuszku.
Mamy tu wszystko, zaczynając od wspomnianego Kopciuszka, Złe Siostry - tutaj przełamany stereotyp, bo jedna z sióstr okazała się potem najlepszą przyjaciółką, Macocha - ona przy bliższym poznaniu też okazała się w porządku, no i mamy wspaniałego Księcia przybywającego na swoim Rumaku - w tym wypadku okazało się Ferrari 458 - tak jak pisałam piękna, współczesna baśń.
Wszystko tak idealnie przedstawione, postacie idealnie wykreowane, każdy wątek dociągnięty do końca - naprawdę ogromne gratulacje dla autorki.
No co tu więcej pisać, jest zachwycona! :)

magpie101 | 2015-09-04
Przeczytana: 04 września 2015

Moze ta ksiazka jest jak bajka, bajka ktora nie ma szans na spelnienie w realnym swiecie ale czytalo ja sie tak dobrze, ze musze ocenic tak wysoko. Glowni bohaterowie od poczatku skradli moje serce, ona tak wiele przezyla, a mimo to byla tak pozytywna bohaterka. Cudownie opisana milosc, ktora zaczela sie od przyjazni, w dodatku zadne z nich nie wiedzialo jak wyglada ta druga osoba, poniewaz poznali sie za pomoca internetu, a mimo to czuli, ze sa sobie przeznaczeni. Polecam przeczytac, bo ja nie moglam sie oderwac od tej ksiazki.

lulamae | 2015-10-05
Przeczytana: 05 października 2015

To niby współczesna historia Kopciuszka, ale znajdziesz w tej książce dużo więcej prócz bajki... bajki oczywiście dopiero na końcu.

Ella - Ellamara - dziewczyna, która miała normalne, proste, szczęśliwe życie. Mieszkała sama z matką, nie brakowało jej przyjaciół, kochała książki, prowadziła bloga. Przez bloga poznała Cindera , który stał się jej najlepszym przyjacielem pomimo tego, że nigdy się nie spotkali...
W dniu osiemnastych urodzin Elli rozmawiali, gdy nagle Cinder nie dostał od Elli odpowiedzi...przez dziesięć miesięcy.
Przez te miesiące życie dziewczyny rozpadło się. Teraz przeprowadziła się do LA do ojca, którego nie widziała od czasu kiedy miała osiem lat...
Cinder, czyli tak naprawdę Brian Oliver to gwiazdor Hollywood, który oczywiście także mieszka w LA.
Zobaczcie co może z tego wyniknąć, czy dostaną swoje 'długo i szczęśliwie'?

Ta książka to dla mnie pozytywne zaskoczenie. Ta okładka bardzo mnie zniechęcała (już tak mam że jak mi się nie podoba okładka to ciężko mi...

dkwiatkowska26 | 2016-09-02

Któż by nie znał i nie kochał historii kopciuszka ? :)

Zachęcona dobrymi opiniami o książce postanowiłam po nią sięgnąć, choć i tak nie byłam przekonana, bo to w końcu książka dla młodzieży o młodzieży, nie ?

Ale co z tego ..

Książka jest wspaniała ! Dotyka tyle ważnych i trudnych tematów .. pokazuje ona jaka panuje znieczulica wśród młodzieży, no bo jak tak można ? Biedna Ella.. wyłam jak bóbr z krzywdy jaka jej się działa i to ze strony "bliskich" jak i zupełnie obcych dzieciaków w szkole ..

No ale z drugiej strony memy Elle :) mimo wielkiej, wręcz ogromnej tragedii jaka ją spotkała i w gruncie rzeczy dalej spotyka,bo jej życie stało się ciągłą walką, daje rade, nie poddaje się (może troszeczkę, ale czemu tu się dziwić ?). Ella jest najwspanialszą osobą w tej książce. Jednak wszystkie (oprócz Any) postaci są indywidualnymi osobowościami, które w jakiś sposób się wyróżniają, a na ich czele jest Cinder, którego pokochałam tak mocno jak i bohaterka :)

Polecam bardzo bardzo...

mania_kch | 2015-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2015

Fantastyczna bajka. I choć jest prze-słodko, prze-romantycznie i oczywiście z pięknym, wielkim happy end’em to w tym wydaniu bardzo mi się podobało.
Takie oderwanie od rzeczywistości i lekarstwo na zły dzień :)

magpie101 | 2018-01-04

Joasiaa | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Która dziewczyna nie zna bajki o Kopciuszku? Która kobieta nie marzyła o tym, by przeżyć tą historię na żywo? No, właśnie chyba nie ma takiej osoby.
,,Cinder & Ella", autorstwa Kelly Oram, to istna historia z baśni braci Grimm, przeniesiona na współczesne realia. Główną bohaterką jest Ellamara Rodrigez, która jest zwykłą dziewczyną, prowadząca swego bloga - ,,Ellamara's Words Of Wisdom" - z recenzjami. No i jak to, w każdej bajce bywa, nasza historia, również zaczyna się od tragedii. W dzień osiemnastych urodzin, mama Elli postanowiła zrobić wszystko by były to niezapomniane urodziny i nie zwracając uwagi na pieniądze, zwolniła ją ze szkoły, po czym zaskoczyła weekendowym wyjazdem na narty do Vermont. Niestety, życie bywa okrutne i wtedy wydarza się tragedia... Gdy wszystko jest z pozoru idylliczne - droga bez przeszkód i miła konwersacja z Cinderem, który jest najlepszym, poznanym przez internet przyjacielem Elli - wydarza się wypadek, w wyniku, którego umiera jej matka, a ona...

sk8er123 | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016

Jak?!
Jak można stworzyć historię, której szukałam od dawna i opisać ją w książce, która się kończy?!
Nie rozumiem.
"Cinder & Ella" to historia choć będąca banalną, to jest również wzruszająca. To książka idealna na spędzenie z nią kilku godzin po męczącym tygodniu, bo nie tylko kusi swoją lekkością, humorem i dającymi się lubić postaciami, ale jednocześnie (cichaczem) wysyła nam piękne przesłanie.
Polecam ją z całego serca - odczuwanie emocji wraz z bohaterami gwarantowane. <3

książek: 2069
bookish | 2015-09-04
Przeczytana: 04 września 2015

Ja w tym dużego nawiązania do kopciuszka nie wiedziałam. Było, ale niewielkie, co dla niektórych jest wadą, a dla mnie jak najbardziej zaletą. W prawdzie miałam mieszane uczucia, kiedy zaczynałam czytać, ale na szczęście to się zmieniło na korzyść, bo w moim odczuciu historia ta jest bardzo dobra. Strasznie mi się podobało. Śmiałam się przy czytaniu, płakałam, a nawet byłam pełna podziwu, jeśli chodzi o zachowania te dobre bohaterów. W moim odczuciu mogę szczerze polecić.