Zgłosuj na książki roku 2017

Cinder & Ella

Cykl: Cinder&Ella (tom 1)
Wydawnictwo: Bluefields
Cinder & Ella
new adult
angielski
Taczka

Katarzyna | 2015-09-01
Przeczytana: 01 września 2015

Bardzo mi się podobało!!! Bardzo!!!

Razem z Ellą chciało mi się płakać i śmiać. Tyle kobieta przeżyła, tyle wycierpiała, ale dała radę.:)

Historia miłości Elli i Cindera jest jednocześnie banalna i niebanalna. Po pierwsze: jest to znajomość internetowa. Po drugie oboje ukrywają o siebie pewne rzeczy, co czyni ich relację niebanalną.
Ella dużo wycierpiała, a ludzie potrafią być naprawdę okrutni.

No i jeszcze przyjaciele, jakich Ella zdobyła w LA<33

Gorąco polecam!!!

Pinina_Paulina | 2015-09-02
Przeczytana: 02 września 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Perfekcja od pierwszego do ostatniego słowa. Piękna, współczesna baśń o Kopciuszku.
Mamy tu wszystko, zaczynając od wspomnianego Kopciuszka, Złe Siostry - tutaj przełamany stereotyp, bo jedna z sióstr okazała się potem najlepszą przyjaciółką, Macocha - ona przy bliższym poznaniu też okazała się w porządku, no i mamy wspaniałego Księcia przybywającego na swoim Rumaku - w tym wypadku okazało się Ferrari 458 - tak jak pisałam piękna, współczesna baśń.
Wszystko tak idealnie przedstawione, postacie idealnie wykreowane, każdy wątek dociągnięty do końca - naprawdę ogromne gratulacje dla autorki.
No co tu więcej pisać, jest zachwycona! :)

magpie101 | 2015-09-04
Przeczytana: 04 września 2015

Moze ta ksiazka jest jak bajka, bajka ktora nie ma szans na spelnienie w realnym swiecie ale czytalo ja sie tak dobrze, ze musze ocenic tak wysoko. Glowni bohaterowie od poczatku skradli moje serce, ona tak wiele przezyla, a mimo to byla tak pozytywna bohaterka. Cudownie opisana milosc, ktora zaczela sie od przyjazni, w dodatku zadne z nich nie wiedzialo jak wyglada ta druga osoba, poniewaz poznali sie za pomoca internetu, a mimo to czuli, ze sa sobie przeznaczeni. Polecam przeczytac, bo ja nie moglam sie oderwac od tej ksiazki.

lulamae | 2015-10-05
Przeczytana: 05 października 2015

To niby współczesna historia Kopciuszka, ale znajdziesz w tej książce dużo więcej prócz bajki... bajki oczywiście dopiero na końcu.

Ella - Ellamara - dziewczyna, która miała normalne, proste, szczęśliwe życie. Mieszkała sama z matką, nie brakowało jej przyjaciół, kochała książki, prowadziła bloga. Przez bloga poznała Cindera , który stał się jej najlepszym przyjacielem pomimo tego, że nigdy się nie spotkali...
W dniu osiemnastych urodzin Elli rozmawiali, gdy nagle Cinder nie dostał od Elli odpowiedzi...przez dziesięć miesięcy.
Przez te miesiące życie dziewczyny rozpadło się. Teraz przeprowadziła się do LA do ojca, którego nie widziała od czasu kiedy miała osiem lat...
Cinder, czyli tak naprawdę Brian Oliver to gwiazdor Hollywood, który oczywiście także mieszka w LA.
Zobaczcie co może z tego wyniknąć, czy dostaną swoje 'długo i szczęśliwie'?

Ta książka to dla mnie pozytywne zaskoczenie. Ta okładka bardzo mnie zniechęcała (już tak mam że jak mi się nie podoba okładka to ciężko mi...

dkwiatkowska26 | 2016-09-02

Któż by nie znał i nie kochał historii kopciuszka ? :)

Zachęcona dobrymi opiniami o książce postanowiłam po nią sięgnąć, choć i tak nie byłam przekonana, bo to w końcu książka dla młodzieży o młodzieży, nie ?

Ale co z tego ..

Książka jest wspaniała ! Dotyka tyle ważnych i trudnych tematów .. pokazuje ona jaka panuje znieczulica wśród młodzieży, no bo jak tak można ? Biedna Ella.. wyłam jak bóbr z krzywdy jaka jej się działa i to ze strony "bliskich" jak i zupełnie obcych dzieciaków w szkole ..

No ale z drugiej strony memy Elle :) mimo wielkiej, wręcz ogromnej tragedii jaka ją spotkała i w gruncie rzeczy dalej spotyka,bo jej życie stało się ciągłą walką, daje rade, nie poddaje się (może troszeczkę, ale czemu tu się dziwić ?). Ella jest najwspanialszą osobą w tej książce. Jednak wszystkie (oprócz Any) postaci są indywidualnymi osobowościami, które w jakiś sposób się wyróżniają, a na ich czele jest Cinder, którego pokochałam tak mocno jak i bohaterka :)

Polecam bardzo bardzo...

mania_kch | 2015-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2015

Fantastyczna bajka. I choć jest prze-słodko, prze-romantycznie i oczywiście z pięknym, wielkim happy end’em to w tym wydaniu bardzo mi się podobało.
Takie oderwanie od rzeczywistości i lekarstwo na zły dzień :)

magpie101 | 2018-01-04

Joasiaa | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Która dziewczyna nie zna bajki o Kopciuszku? Która kobieta nie marzyła o tym, by przeżyć tą historię na żywo? No, właśnie chyba nie ma takiej osoby.
,,Cinder & Ella", autorstwa Kelly Oram, to istna historia z baśni braci Grimm, przeniesiona na współczesne realia. Główną bohaterką jest Ellamara Rodrigez, która jest zwykłą dziewczyną, prowadząca swego bloga - ,,Ellamara's Words Of Wisdom" - z recenzjami. No i jak to, w każdej bajce bywa, nasza historia, również zaczyna się od tragedii. W dzień osiemnastych urodzin, mama Elli postanowiła zrobić wszystko by były to niezapomniane urodziny i nie zwracając uwagi na pieniądze, zwolniła ją ze szkoły, po czym zaskoczyła weekendowym wyjazdem na narty do Vermont. Niestety, życie bywa okrutne i wtedy wydarza się tragedia... Gdy wszystko jest z pozoru idylliczne - droga bez przeszkód i miła konwersacja z Cinderem, który jest najlepszym, poznanym przez internet przyjacielem Elli - wydarza się wypadek, w wyniku, którego umiera jej matka, a ona...

Kasik | 2015-09-08
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 08 września 2015

Hmmmm nie rozumiem zachwytów....
Jak dla mnie to lektura zdecydowanie dla młodszego czytelnika. Bajka, która w realnym życiu i mogła by się zdarzyć, ale forma nie zachwyca. Było za długo, nijako, a bohaterka denerwująca. Mimo iż przeszła tak wiele jej decyzji nie byłam w stanie zrozumieć i pojąc.... Biorąc pod uwagę tytuł autorka w wielu aspektach potraktowała go dosłownie i to nie zadziałało w moim odczuciu na plus.
Dla mnie bez zachwytu i fajerwerków- ot taka romantyczna historia dla młodzieży.

MałaPisareczka | 2018-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2018

W osiemnaste urodziny Ella uległa tragicznemu wypadkowi, podczas którego jej mama umarła, a ona sama otrzymała wiele obrażeń na ciele. Jednakże śpiączka oraz liczne blizny to nie najgorsze co ją spotkało. Po kilkumiesięcznym pobycie w szpitalu i godzinach rehabilitacji, Ella wprawdzie może dość sprawnie chodzić przy lasce, lecz zaczyna bać się świata i otoczenia. Do tego wszystkiego trafia pod opiekę ojca, który zostawił ja w wieku ośmiu lat, oraz macochy i jej dwóch córek-bliźniaczek. W otoczeniu obcych sięga po telefon, by odzyskać jedynego, choć anonimowego przyjaciela, który jej pozostał - Cindera. Nie przypuszcza jednak, że po drugiej stronie ekranu znajduje się sławny aktor, Brian Oliver.

Ale co tam Brian (choć oczywiście jest bardzo, bardzo fajny)! O niebo ważniejsza jest tak dobrze przemyślana, mądra i pouczająca historia, która udowadnia, że szczera rozmowa zmienia złe macochy w wróżki chrzestne oraz złe siostry w przyjaciółki, a bycie molem książkowym pomaga znaleźć...