Cinder & Ella

Cykl: Cinder&Ella (tom 1)
Wydawnictwo: Bluefields
Cinder & Ella
new adult
angielski
Taczka

Ostatnio ku mojemu zdziwieniu dość często chadzam ścieżkami NA i YA. Wiecie, jakby ktoś kilka miesięcy temu powiedział mi że wpadnę w tę literaturę jak śliwka w kompot, wyśmiałabym go. A teraz kończąc jedną YA już rozglądam się za kolejną.
Tym razem wybór padł na książkę opartą na bajce o Kopciuszku. No bo błagam! Kto nie kocha Kopciuszka? :D

Bohaterowie znają się od początku książki, a właściwie nawet jeszcze dłużej niż akcja właściwa. Ale nie znają się osobiście ;) występuje tu motyw który naprawdę lubię – pisanie listów/emaili/smsów.
To jeden z wielu plusów tej powieści. Relacja bohaterów, same postacie Elli – Ellamary (rety to imię jest magiczne) Cindera – Briana, rodziny Elli, jej przyjaciół i agenta Briana to wielka siła tej książki. Niektóre postacie są takie że aż nie chce się ich lubić i chciałoby się widzieć ich mękę, inne powoli zaczynają zdobywać powoli sympatię czytelnika, a jeszcze inne kocha się od ich pierwszego pojawienia.

Do tego mamy cudowne dialogi....

Magda | 2018-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2018

Która z nas nie marzyła o księciu z bajki? Kimś, kto przygalopuje do nas na białym rumaku i zabierze do swojego pełnego przepychu zamku. Z kim będziemy szczęśliwe aż do końca swych dni. Baśnie, które tworzą kult księcia na białym koniu towarzyszą nam od najmłodszych lat. Choć z biegiem czasu przestajemy wierzyć w swoją szansę na bajkową historię, to książki takie jak Cinder i Ella dają nam nadzieję, że może i nam się ona przytrafi.

Powiem wam, że jak naprawdę często płaczę przy książkach, serialach czy filmach, tak dawno nie wylałam tyle łez, co przy książce Kelly Oram. Cinder i Ella to wyciskacz łez, więc czytając tę powieść przygotujcie pudełko chusteczek oraz najlepiej coś słodkiego. Można przeczytać ją w jeden wieczór, jednak dawka emocjonalna zawarta pomiędzy jej stronami jest naprawdę ogromna i zostanie z wami na dłużej.

Po opisie można uznać, że ta lektura zawiera dość błahą historię o dziewczynie zakochującej się w ideale. Jednak ta opowieść to zdecydowanie coś więcej....

Katarzyna | 2015-09-01
Przeczytana: 01 września 2015

Bardzo mi się podobało!!! Bardzo!!!

Razem z Ellą chciało mi się płakać i śmiać. Tyle kobieta przeżyła, tyle wycierpiała, ale dała radę.:)

Historia miłości Elli i Cindera jest jednocześnie banalna i niebanalna. Po pierwsze: jest to znajomość internetowa. Po drugie oboje ukrywają o siebie pewne rzeczy, co czyni ich relację niebanalną.
Ella dużo wycierpiała, a ludzie potrafią być naprawdę okrutni.

No i jeszcze przyjaciele, jakich Ella zdobyła w LA<33

Gorąco polecam!!!

Anna | 2018-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2018

Sięgnęłam, po książkę autorstwa Kelly Oram pt. '' Cinder i Ella'', ponieważ zainteresowała mnie jej fabuła.
Autorka książki swoją pierwszą powieść napisała w wieku 15 lat. Następnie pisanie książek stało się dla niej pasją zawodową.
Ella to główna, osiemnastoletnia bohaterka, której życie nagle uległo zmianie. W wypadku samochodowym ucierpiało jej ciało, straciła mamę. Przeszła wiele operacji plastycznych, była w śpiączce. Obecnie czuje ogromny żal do taty z tego względu, że opuścił ją i mieszka z nową rodziną. Niby na ogół wszystko jest dobrze. Na zewnątrz sytuacja wygląda niestety inaczej. Gdyby Ella mogła liczyć na wsparcie ze strony sióstr, to byłoby jej łatwiej zdecydowanie znosić ból i cierpienie po wypadku. Nie brakuje jej cierpliwości. Może zaufać jedynie swojemu przyjacielowi Cinderowi. On, pokochał ją całym sobą nie, widząc jej.
Dzięki pozytywnym relacjom Elle z Cinderem czuje się silniejsza. Jej przyjaciel posiada w sobie normalność, której na co dzień brakuje jej nowej...

Pinina_Paulina | 2015-09-02
Przeczytana: 02 września 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Perfekcja od pierwszego do ostatniego słowa. Piękna, współczesna baśń o Kopciuszku.
Mamy tu wszystko, zaczynając od wspomnianego Kopciuszka, Złe Siostry - tutaj przełamany stereotyp, bo jedna z sióstr okazała się potem najlepszą przyjaciółką, Macocha - ona przy bliższym poznaniu też okazała się w porządku, no i mamy wspaniałego Księcia przybywającego na swoim Rumaku - w tym wypadku okazało się Ferrari 458 - tak jak pisałam piękna, współczesna baśń.
Wszystko tak idealnie przedstawione, postacie idealnie wykreowane, każdy wątek dociągnięty do końca - naprawdę ogromne gratulacje dla autorki.
No co tu więcej pisać, jest zachwycona! :)

magpie101 | 2015-09-04
Przeczytana: 04 września 2015

Moze ta ksiazka jest jak bajka, bajka ktora nie ma szans na spelnienie w realnym swiecie ale czytalo ja sie tak dobrze, ze musze ocenic tak wysoko. Glowni bohaterowie od poczatku skradli moje serce, ona tak wiele przezyla, a mimo to byla tak pozytywna bohaterka. Cudownie opisana milosc, ktora zaczela sie od przyjazni, w dodatku zadne z nich nie wiedzialo jak wyglada ta druga osoba, poniewaz poznali sie za pomoca internetu, a mimo to czuli, ze sa sobie przeznaczeni. Polecam przeczytac, bo ja nie moglam sie oderwac od tej ksiazki.

WampirkaJustynka | 2018-03-04
Przeczytana: 04 marca 2018

Dobra książka, ale nie porównywałabym jej do historii o kopciuszku. Owszem są dramaty ale nie takie jakie oczekiwałam, że będą. Rodzinka nie była taka zła i nawet polubiłam jej macochę i jedną z przyrodnich sióstr, Juliette. Postacie drugoplanowe też znośne. Co do Elli był moment, w którym miałam ochotę nią potrząsnąć jednak koniec końców przeszło mi i ją polubiłam. Natomiast Brian od początku podbił moje serce i nie mam mu nic do zarzucenia. Ogólnie to dobrze mi się czytało i myślę, że śmiało mogę ją polecić czytelnikom, którzy lubią romanse z dramatami i z happy endem.

lulamae | 2015-10-05
Przeczytana: 05 października 2015

To niby współczesna historia Kopciuszka, ale znajdziesz w tej książce dużo więcej prócz bajki... bajki oczywiście dopiero na końcu.

Ella - Ellamara - dziewczyna, która miała normalne, proste, szczęśliwe życie. Mieszkała sama z matką, nie brakowało jej przyjaciół, kochała książki, prowadziła bloga. Przez bloga poznała Cindera , który stał się jej najlepszym przyjacielem pomimo tego, że nigdy się nie spotkali...
W dniu osiemnastych urodzin Elli rozmawiali, gdy nagle Cinder nie dostał od Elli odpowiedzi...przez dziesięć miesięcy.
Przez te miesiące życie dziewczyny rozpadło się. Teraz przeprowadziła się do LA do ojca, którego nie widziała od czasu kiedy miała osiem lat...
Cinder, czyli tak naprawdę Brian Oliver to gwiazdor Hollywood, który oczywiście także mieszka w LA.
Zobaczcie co może z tego wyniknąć, czy dostaną swoje 'długo i szczęśliwie'?

Ta książka to dla mnie pozytywne zaskoczenie. Ta okładka bardzo mnie zniechęcała (już tak mam że jak mi się nie podoba okładka to ciężko mi...

dkwiatkowska26 | 2016-09-02

Któż by nie znał i nie kochał historii kopciuszka ? :)

Zachęcona dobrymi opiniami o książce postanowiłam po nią sięgnąć, choć i tak nie byłam przekonana, bo to w końcu książka dla młodzieży o młodzieży, nie ?

Ale co z tego ..

Książka jest wspaniała ! Dotyka tyle ważnych i trudnych tematów .. pokazuje ona jaka panuje znieczulica wśród młodzieży, no bo jak tak można ? Biedna Ella.. wyłam jak bóbr z krzywdy jaka jej się działa i to ze strony "bliskich" jak i zupełnie obcych dzieciaków w szkole ..

No ale z drugiej strony memy Elle :) mimo wielkiej, wręcz ogromnej tragedii jaka ją spotkała i w gruncie rzeczy dalej spotyka,bo jej życie stało się ciągłą walką, daje rade, nie poddaje się (może troszeczkę, ale czemu tu się dziwić ?). Ella jest najwspanialszą osobą w tej książce. Jednak wszystkie (oprócz Any) postaci są indywidualnymi osobowościami, które w jakiś sposób się wyróżniają, a na ich czele jest Cinder, którego pokochałam tak mocno jak i bohaterka :)

Polecam bardzo bardzo...

mania_kch | 2015-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2015

Fantastyczna bajka. I choć jest prze-słodko, prze-romantycznie i oczywiście z pięknym, wielkim happy end’em to w tym wydaniu bardzo mi się podobało.
Takie oderwanie od rzeczywistości i lekarstwo na zły dzień :)