Kochać za bardzo (rzecz o anoreksji i nie tylko)

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
4 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
anoreksja
Terpentulla

Anoreksja określana jest mianem choroby duszy i ciała. "Kochać za bardzo" to właśnie opowieść o powolnym umieraniu z bólu i miłości. To historia o toksycznym związku wypływającym z braku poczucia własnej wartości, ucieczce w chorobę i powolnej walce z chęcią do samounicestwienia się i z doskonałoscią. Bohaterka traci wszystko oprócz nikłej iskry woli walki podsycanej desperackimi zabiegami rodziny. W końcu trafia do szpitala, ale jej przeszłość również tam ją dopada... Czy uda się wygrać z chorobą? Czy można tak po prostu przestać kochać? I co ważniejsze - dlaczego czasami przestaje się kochać siebie?

źródło opisu: http://www.e-bookowo.pl/

źródło okładki: http://www.e-bookowo.pl/

vixen39 | 2017-08-05
Przeczytana: 26 lipca 2017

Jest w tej książce coś ciekawego. Interesująco opisane emocje kobiety stłamszonej przez partnera, która sama nie potrafi zrozumieć jak mogła na to pozwolić. Potem konsekwencje tego "chorego" układu w postaci anoreksji- pobyt w szpitalu w formie pamiętnika, jest trochę rozterek bohaterki. Ale jak dla mnie ta druga część dość płytko potraktowana, bardziej jak na podstawie powszechnie znanych opinii o chorobie znajdujących się w internacie. Po takiej lekturze nie dziwi mnie podejście do choroby większości osób - ot taki sobie "bzik" cóż za problem usiąść i jeść, kaprys bardziej niż dramat.

Qulturasłowa | 2016-11-19
książek: 2050