Wakacje Rachel

Cykl: Siostry Walsh (tom 2)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Rachel's Holiday
Mavericus

Rachel Walsh żyje zbyt szybko i w końcu nie wytrzymuje narzuconego sobie tempa. Manhattan to niebezpieczne miejsce dla młodej Irlandki ze skłonnością do uzależnień. W rezultacie Rachel ląduje na oddziale intensywnej terapii, traci pracę i ukochanego mężczyznę. Kiedy troskliwa rodzina ściąga ją do domu i kieruje do słynnej irlandzkiej kliniki odwykowej zwanej Klasztorem, Rachel jest pełna...

W rezultacie Rachel ląduje na oddziale intensywnej terapii, traci pracę i ukochanego mężczyznę. Kiedy troskliwa rodzina ściąga ją do domu i kieruje do słynnej irlandzkiej kliniki odwykowej zwanej Klasztorem, Rachel jest pełna nadziei. Liczy na wspaniałe masaże i spotkania Jednak zamiast przyjemności czeka ją długotrwała terapia, poznaje prawdę o sobie. W dodatku spotyka kogoś, kto kobiet jak ona: mężczyznę, z którym ma ochotę związać się na stałe...

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Katherina87 | 2014-04-21

Młodziutka imprezowiczka, która nie wytrzymuje narzuconego sobie tempa życia, trafia do ekskluzywnej kliniki odwykowej. Zamiast fantastycznego urlopu pełnego luksusu i atrakcji na miejscu czeka ją nie lada rozczarowanie! Rewelacyjna powieść jednej z najpopularniejszych irlandzkich powieściopisarek.

Oto Rachel Walsh- dwudziestosiedmioletnia, bezrobotna imprezowiczka ze skłonnością do nadużywania alkoholu i narkotyków. Jej słabość do używek i dość rozrywkowy tryb życia, jaki w ostatnim czasie prowadziła, zaniepokoiły rodzinę na tyle, że postanowili działać. Wysyłają Rachel do słynnej irlandzkiej kliniki odwykowej, zwanej Klasztorem.

Dziewczyna jest święcie przekonana, że czeka ją fantastyczny urlop, wypełniony kąpielami w jacuzzi, zabiegami w spa i spotkaniami z gwiazdami. Nie podejrzewa, że te kilka tygodni grupowych sesji okaże się nie lada wyzwaniem, które pomogą jej jednak stanąć na nogach, obudzić głęboko tłumione tęsknoty i na nowo odkryć samą siebie.

Wydarzenie z punktu...

Olsza | 2014-08-06
Na półkach: Przeczytane, 2014

Miałam ostatnio chęć na dramat. Jednym z efektów wyszukiwania była książka „Wakacje Rachel”. Opis brzmiał dla mnie zachęcająco: Irlandka, problem z narkotykami, wyjazd, poznanie kogoś nowego – czego chcieć więcej? No właśnie, można chcieć dużo więcej. Nie spodziewałam się arcydzieła, ale tego co przeczytałam też nie. Jestem zawiedziona.

Zacznijmy od tytułowej Rachel. W życiu nie spotkałam się z kimś tak rozkapryszonym. Czytając miałam wrażenie, że to jest o jakimś naburmuszonym dziecku lub nastolatce, która przechodzi burzę hormonalną. W żadnym wypadku z dorosłą kobietą. Do połowy powieści dominują jej narzekania, że jak mogli nie dać jej owoców, jak może nie być sauny ani basenu i ona chce jakiegoś chłopaka poderwać, poznać gwiazdy i być trendy. Pozwolę sobie zacytować fragment z 31 rozdziału: „Nie byłam zachwycona kiedy dowiedziałam się, że nowy mieszkaniec to dziewczyna. I tak musiałam rywalizować o łaski Chrisa z cholerną Misty O’Malley. Na szczęście nowa dziewczyna była...

Paulina | 2012-06-29

Książka ta bardzo przypadła mi do gustu. Z przyjemnością zagłębiłam się w świat Rachel, była to wciągająca podróż z dawką dobrego humoru, a także kilkoma wzruszeniami. Z ciężkim sercem oddawałam tę książkę na półkę w bibliotece, gdyż wolałabym by zasilała moją armię innej rzeczywistości, która dumnie patrzy na mnie z mej skromnej biblioteczki.

agata | 2013-09-11
Na półkach: Przeczytane, Ulubione♥
Przeczytana: 11 września 2013

Rachel po przedawkowaniu narkotykami trafia do szpitala i w tym momencie następuje w jej życiu punkt kulminacyjny, ponieważ: jej najlepsza przyjaciółka - Bridget nie chce mieć z nią nic wspólnego, jej chłopak Luk zerwał z nią, a rodzice byli wstrząśnięci i pełni obaw(no bo co powiedzą inni ludzi, gdy się dowiedzą) bo trafiła się im druga córka narkomanka. Dlatego też, Rachel trafia do Klasztoru, miejsca gdzie leczy się uzależnienia, ale w mniemaniu Rachel było to miejsce gdzie można było spotkać sławne gwiazdy pop, zażywać kąpieli błotnych, masaży, itp.
Rachel jest wstrząśnięta gdy okazuje się, że nie ma tam żadnej gwiazdy i żadnych wygód relaksacyjnych. Uważa że nie ma problemu z narkotykami, że jest inna niż reszta uzależnionych przebywających w Klasztorze. Ale czy rzeczywiście tak jest? Czy Rachel nie ma problemy z narkotykami, bo jak twierdzi bierze je jedynie w towarzystwie?

Książka jest fantastyczna i wzbogacona o śmieszne anegdoty! Bardzo lekko się czyta i jest napisana...

Maryszka Chod | 2011-04-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: marzec 2011

Rewelacja! Bardzo lubię książki, gdzie mam okazję spojrzeć i na siebie "z boku". Wiele się z niej nauczyłam i polecam każdemu, kto ma trudności z ocenieniem własnej sytuacji i kto uważa się za tzw. "zero".

Beata | 2012-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2012

Czytelnicy "Pamiętnika narkomanki" Rosiek lub "Stokrotki" Krasnodębskiego będą zawiedzeni. Problem narkomanii przedstawiony jest w zupełnie innej formie i stylu. Rachel wpada w szpony nałogu. Po przedawkowaniu ulega presji rodziny i zgadza się na terapię w ośrodku odwykowym. Poznaje ludzi uzależnionych od alkoholu, jedzenia, hazardu. Wśród tych rozbitków życiowych przechodzi kolejne fazy: wyparcie (nie jestem narkomanką!), gniewu (dlaczego ja!) i w końcu akceptacji swego uzależnienia.
Z początku przeżycia bohaterki opisane są w zabawny, humorystyczny sposób. Stopniowo emocje Rachel nabierają złowrogiego, tragicznego wymiaru, z determinacją decyduje się zmierzyć z przeszłością, uwierzyć w siebie, zacząć nowe życie.

Ewa | 2010-11-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2010

Czytając tą książkę, trochę mi się wydawało że mam do czynienia z Bridget Jones, uzależnioną od narkotyków. Bo styl pisania Marian Keyes skojarzył mi się jednoznacznie z tym prezentowanym przez Helen Fielding. Jako że sympatyczną Bridge i jej potrzepane pomysły polubiłam niemalże od pierwszej strony, to i Rachel wzbudziła moją sympatię. Polecam każdemu, kto chce się na trochę dłuższą chwilę (ze względu na objętość książki) oderwać się od rzeczywistości.

Eifla91 P | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Ta książka zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie! Polecam ;)

Angie | 2014-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Książka naprawdę dobra, mimo, że chyba nie są to rzeczywiste zapiski narkomanki, ale historia fikcyjna. Jednak jak dla mnie, jedna z lepszych książek jakie czytałam opisująca uzależnienie. Bardzo ciężko mi się ją czytało, nie znosiłam przez większość książki głównej bohaterki, mimo to czułam, że razem z nią zmieniam się i ja. Tak naprawdę nie chciałam przyznać, że mam wiele zachowań charakteryzujących Rachel. Moje myśli również nie należą do najbardziej racjonalnych i rozważnych, ale nigdy nie miałam okazji zobaczyć tego z boku. Bardzo chciałabym dojrzeć tak jak i ona oraz żeby ktoś mi rozwalił te wszystkie skostniałe wzorce zabijające mnie od środka, jak to się stało u niej dzięki działaniom ośrodka i dobrej pracy terapeutycznej opiekunów. Ważne dla mnie było też zaobserwowanie mechanizmów wyparcia od wewnątrz, nie wiedziałam, że ten mechanizm może aż tak zaślepiać i sprawiać, że ktoś zupełnie nie widzi prawdziwej sytuacji i święcie wierzy w prawidłowość swoich ocen. Również...

Natalia Lis | 2013-12-22
Przeczytana: listopad 2013

Książka jak najbardziej godna polecenia. Najciekawsze jest w niej to, że pozwala spojrzeć na siebie samego, na nasze słabości. Przestrzega przed niektórymi pomysłami. Zapadła mi w pamięć i chętnie do niej wracam.