Czerwiec 1941 Hitler i Stalin

Seria: Historiai
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
historia

Jeden z najbardziej kompletnych i wiarygodnych opisów niejasnych relacji dwóch potężnych i przebiegłych przeciwników w przełomowym roku II wojny światowej. Książka jest fascynująca. Autor po mistrzowsku wykorzystał materiały źródłowe, czerpiąc materiał z niedawno udostępnionych pamiętników, osobistych dokumentów i powojennych rozmów z byłymi członkami sztabów niemieckiego i sowieckiego. Henry...

Henry Kissinger

Niewielkich rozmiarów książeczka o wielkiej sile rażenia. Lukacs po raz kolejny z ogromną zwięzłością i intelektualną precyzją skupił się na niewielkim, ale znaczącym epizodzie, który zmienił świat. Po raz kolejny też udało mu się ożywić protagonistów opisywanego dramatu i rozjaśnić zawiłości ich wzajemnych relacji.
Strobe Talbott, przewodniczący The Booking Institution

Ostatnia książka Johna Lukacsa Czerwiec 1941. Hitler i Stalin ukazuje światowy format jego myśli, biegłość w sprawach strategicznych i umiejętność dostrzegania szczegółów z życia osobistego, czyli wszystkie te cechy, które pozwoliły mu wejść do grona najbardziej doświadczonych, chętnie czytanych i poważanych historyków na świecie.
Simon Sebag Montefiore, autor książek "Stalin. Dwór czerwonego cara" oraz "Potiomkin. Książę książąt"

Rzeczowa, a zarazem znacząca książka dotycząca przełomowego momentu w naszej historii. Autor dotarł znacznie bliżej istoty sprawy niż wielu mniej biegłych historyków przed nim.
M.R.D. Foot

źródło opisu: www.wuj.pl