Jeść, by przetrwać

Wydawnictwo: Pascal
poradniki
Darek

Co jeść, kiedy twoje życie zależy od tego Co wiesz o ekstremalnych źródłach pożywienia Potrafisz rozpoznać śmiertelnie niebezpieczne rośliny Próbowałeś kiedyś kebabu ze skorpiona W swoim życiu zjadłem już niejedno nietypowe danie: żywe tarantule, kozie jądra, odchody słonia, surowe mięso zebry. Uwierz mi, że jeśli od tego zależy przeżycie, trzeba pozbyć się uprzedzeń. Pewnych rzeczy po prostu...

Co jeść, kiedy twoje życie zależy od tego
Co wiesz o ekstremalnych źródłach pożywienia
Potrafisz rozpoznać śmiertelnie niebezpieczne rośliny
Próbowałeś kiedyś kebabu ze skorpiona
W swoim życiu zjadłem już niejedno nietypowe danie: żywe tarantule, kozie jądra, odchody słonia, surowe mięso zebry. Uwierz mi, że jeśli od tego zależy przeżycie, trzeba pozbyć się uprzedzeń. Pewnych rzeczy po prostu nie da się uniknąć.
Dzięki tej książce dowiesz się, jak pozyskać jedzenie w dziczy. Poznasz metody przyrządzania posiłków z tego, co wcześniej absolutnie nie kojarzyło ci się z jedzeniem. Nauczysz się rozpoznawać rośliny i zwierzęta, które mogą cię ocalić albo zabić. Niektóre z opisywanych pokarmów budzą wstręt, ale uratowały mi życie i to niejeden raz. Kiedyś mogą uratować je także i tobie. /Bear Grylls/
Wyprawy survivalowe to dobry powód, żeby odszukać korzenie, połączyć się z naturą, wypróbować proste sposoby przodków na przetrwanie. Okazuje się, że zjeść można prawie wszystko. Grylls znakomicie sprawdza się jako przewodnik i nie pozwoli nam skonać z głodu. Już od pierwszego rozdziału jemy mu z ręki! /Bogusław Linda/

źródło opisu: http://czytam.pl/k,ks_390987,Jesc-by-przetrwac-i-i.html

źródło okładki: http://czytam.pl/k,ks_390987,Jesc-by-przetrwac-Grylls-Bear.html

Walker | 2015-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Fajnie, że ta książka powstała, bo przyczynia się do popularyzacji szeroko rozumianej turystyki aktywnej, survivalu, bushcraftu czy ogólnie powracania do umiejętności, które tracimy wraz z rozwojem cywilizacji. Podręcznik traktować można jednak jedynie jako zajawkę, nie zaś literaturę fachową. Jest powierzchowna i z pewnością nie wyczerpuje tematu. Niewiele instrukcji, które tam się znajdują, można wykonać samodzielnie tylko na podstawie tekstu. W większości przypadków nie warto też tego robić samemu bez dalszej lektury lub instruktażu od osób znających się na temacie.

aisom | 2017-06-01
Przeczytana: czerwiec 2017