Pisać skutecznie. Strategie dla każdego autora

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
978-83-04-05051-8
poradniki

Pisać skutecznie to pierwsza na polskim rynku książka demonstrująca krok po kroku, jak należy konstruować teksty autorskie. Teoria klarownego i dla wszystkich przystępnego pisania, bogato przeplatana przykładami i wskazówkami najlepszych dziennikarzy w Polsce. Pisanie do szerokiej grupy odbiorców, konstruowanie poważnych form nie wymaga tylko talentu. Techniki pisania i myślenia o artykułach...

Pisanie do szerokiej grupy odbiorców, konstruowanie poważnych form nie wymaga tylko talentu. Techniki pisania i myślenia o artykułach można się nauczyć. Można poznać arkana redagowania i przygotowywania skomplikowanych form do druku. Większość obecnych na rynku książek o pisaniu ogranicza się do redagowania bardzo prostych form: CV, podania, list motywacyjnego. Pisać skutecznie to doskonały poradnik zarówno dla studentów, jak i dla każdego, kto ma ambicje sprzedawania swoich tekstów, czy choćby lepszego docierania ze swoją wiedzą.
Na książkę złożyło się blisko dwadzieścia lat doświadczenia dziennikarskiego autorów, które zdobywali jako redaktorzy i twórcy takich pism, jak „Newsweek” czy polskie wydanie „Forbesa” oraz w popularnych tytułach, jak „Super Express” czy prawno-biznesowych, jak „Dziennik Gazeta Prawna”.

źródło opisu: Wydawnictwo Ossolineum, 2011.

źródło okładki: http://www.ossolineum.pl/images/13049470670.147632...»

PrzyAromacieKawy | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

Polecam książkę wszystkim, którzy chcą pisać profesjonalne artykuły. W książce znajdziecie bardzo profesjonalne porady odnośnie konstrukcji tekstu, jego długości, budowania tytułu, podtytułu. Czego unikać, co wprowadzać do tekstu, żeby nie zanudzać czytelnika Bardzo wartościowa książka dla wszystkich przyszłych i obecnych dziennikarzy czy osób pracujących w mediach:)

bastkk | 2016-11-07
Kuba1025 | 2016-10-24
Urszula Gutowska | 2016-09-10
magda_904 | 2016-09-06
Kurs Kreatywnego Pisania - lekcja 6

Udostępniamy przedostatni, szósty rozdział Kreatywnego Kursu Pisania Miasta Literatury UNESCO zatytułowany Jak pracować nad swoim tekstem? Dodatkowo można zobaczyć Łukasza Orbitowskiego w malowniczej scenerii osiedlowej siłowni! Polecamy!

Kurs Kreatywnego Pisania - lekcja 5

Udostępniamy kolejny, piąty już rozdział Kreatywnego Kursu Pisania Miasta Literatury UNESCO zatytułowany Co to znaczy „mieć dobry styl”? Jesteście ciekawi jak z językiem radzą sobie Paweł Potoroczyn i Ziemowit Szczerek? No to sprawdźcie!