Pies też człowiek, czyli wiersze psubrata

Okładka książki Pies też człowiek, czyli wiersze psubrata Marek Majewski
Okładka książki Pies też człowiek, czyli wiersze psubrata
Marek Majewski Wydawnictwo: Zysk i S-ka poezja
poezja
Zysk i S-ka
2010-01-01
2010-01-01

Niewielka książeczka, trochę ponad sto stron, ale ileż w niej serca :) . Rzeczywiście radość , o której wspomina autor w opisie, wręcz aż bije z tych wierszy i nieważne że czasami pan Marek gubi gdzieś rym , by dokładnie oddać to co chce powiedzieć. Ważne że milutko jest poczytać o swoich braciach mniejszych słowa tak trafne i takie pouczające , a jednocześnie tak pełne sympatii i empatii . Książka powinna się spodobać i psiarzom i kociarzom, chociaż wierszyki dotyczą w przeważającej większości psów , ale w części trzeciej i '' koci suplement '' się znajdzie . Polecam z radością że są jeszcze na świecie wielbiciele naszych czworonożnych przyjaciół, a na zachętę przytoczę jeden z wierszyków niemal w całości . Nie będzie długi, bez obaw :

'' Serce w butonierce ''

Ludzie się z grubsza dzielą na :
tych, którzy chcą mieć '' dużo psa ''
do tarmoszenia, przytulania
i po dywanie się tarzania,
do pilnowania i partnerstwa,
i do poczucia bezpieczeństwa,
oraz na tych, dla których pies
bardziej gadżetem żywym jest,
ozdóbką, broszką, fraszką słodką,
miłą zabawką i maskotką.
(...)
Tylko pamiętać warto o tym ,
że to są psy, a nie przedmioty,
czy zabawkami są czy nie,
to jednak mają serce psie,
a serc wielkością się nie mierzy...
więc i im serce się należy .

Czyż nie uroczy wierszyk ? Takich i podobnych w książce tej jest kilkadziesiąt .:)

Ile ciepła,wrażliwości i miłości pan Marek Majewski zawarł w swych wierszach!
Cudowne,wspaniałe wiersze które polecam wszystkim kochającym naszych Braci Mniejszych.
Panie Marku,poproszę o więcej:)

Ile ciepła,wrażliwości i miłości pan Marek Majewski zawarł w swych wierszach!
Panie Marku,poproszę o więcej:)

Do zakupu książeczki Marka Majewskiego z ''piesowymi'' i ''kotowymi'' wierszami zachęciła mnie przepiękna okładka, genialny tytuł i niska cena na wyprzedaży. Po przeczytaniu stwierdzam: okładka i tytuł są idealnym odzwierciedleniem wnętrza, a ten zbiór wierszy jest wart dużo więcej niż niecałe 5zł. Wiersze są CUDOWNE- wzruszają, bawią, wywołują salwy śmiechu, skłaniają do refleksji. Równie cudowne są ilustracje Edwarda Lutczyna. Na pewno niejednokrotnie, z ogromną chęcią i utęsknieniem będę wracać do tej książki. Polecam wszystkim- nie tylko właścicielom zwierzaków. Marek Majewski jest świetnym Autorem i bardzo dobrym człowiekiem- z jego wierszy aż bije ciepło. Liczę na to, że ukaże się jeszcze nie jeden tomik jego poezji- na pewno nabędę!!! :)

• Przeczytane w 2015
  • POSIADAM
  • ☀️ Rok 2019
  • Psie 🐶🐶🐶
  • SERIA: pojedyncze tomy

Dodaj cytat z książki Pies też człowiek, czyli wiersze psubrata