Marta

Każdy człowiek, nawet najbardziej znany na świecie, nawet taki, który został świętym był kiedyś dzieckiem. Ciepła opowieść Anny Czerwińskiej-Rydel z pierwszego poziomu serii Czytam sobie to historia o takim właśnie człowieku o świętym Janie Pawle II.

źródło opisu: https://sklep.egmont.pl/ksiazki/literatura/p,wielk...(?)

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/ksiazki/literatura/p,wielk...»

kropka75 | 2019-02-14
Przeczytana: 14 stycznia 2019

Już wiem czemu tak nie znoszę tej książeczki. Zorientowałam się po lekturze Mikołaja Kopernika i Alberta Einsteina. Wszystkie są autorstwa tej pani. Widać taki jej styl...

Mnie nie podchodzi.
Na stronie lewej mały Karolek. Na stronie prawej Karol dorosły. Rzucane luzem zdania, to z jednej, to z drugiej.
Niby wiadomo, że Karolek został papieżem, ale nic ponadto dziecko się z tej lektury nie dowie.

Liczyłam na jakieś informacje, a to tylko zlepek słów do nauki czytania. Po co przypinać temu łatkę "fakty"? Co to za fakty? To że Karol spaceruje, a Lolek chodzi po górach, to są fakty?

Jedyne, czego można się dowiedzieć z tej książeczki, to że jakiś Ali strzelał do Karola, a Karol odwiedził go w celi, po czym Ali bardzo płakał.

No błagam.
Słabe. Nie lubimy.

diuna84 | 2017-12-13
Przeczytana: 07 grudnia 2017

Czytam sobie. Fakty. Poziom 1 Nadal podtrzymuje super seria, jednak to wydanie, jakoś chaotyczne. Dużo przeplatania z dziedzictwa i życie dorosłe. Sama forma wydania polecam: wyraźne dobre litery, ciekawe obrazki, łatwe zdania.
SUPER :)

Basia | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

Dla mnie jest to dość wartościowa książka. Moja córka nie była nią jednak zainteresowana.

Ida | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

Oceniłam książkę po okładce. Moja wina! Nie przeczytałam ani jednej opinii, a opis, który otrzymałam był dość lakoniczy. Teraz już wiem dlaczego...
Kupiłam z myślą przybliżenia dziecku postaci naszego wielkiego papieża.
Jakże przykro mi było po otrzymaniu książki (pocztą), a jednocześnie szczęśliwa byłam, że nie obiecałam niczego wcześniej maluchowi. Rozczarowanie, ale z własnej winy.

Książka jest wyłącznie dla dzieci, które powoli składają sobie samodzielnie litery. Próbują sił w czytaniu i są na tyle duże, by zrozumieć takie słowa, jak teolog, filozof czy sytuację, w której "pan Ali" strzela do papieża.
Poza tym w małym formacie, duże ilustracje i zaledwie kilka słów u dołu, do tego powtarzanych zbyt często. Rozumiem, odniesienie do dorosłego Karola i małego Lolka, ale chyba można bardziej zróżnicować te informacje.

Poza tym, czy małemu dziecku koniecznie jest potrzebna wiedza o postrzeleniu papieża i widok, jak "pan Ali"...

Asia Szarańska | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

Seria Czytam sobie jest odpowiednia dla dzieci w różnym wieku. Od bardzo prostych zdań w poziomie pierwszym po opowiadania z dużą czcionką w poziomie trzecim. Wielki Karol i mały Lolek, jedna z najnowszych propozycji w rzeczonym cyklu, reprezentuje poziom pierwszy i grupę Fakty. To grupa książeczek, w których dzieciaki mogą poznać prawdziwych ludzi i wydarzenia. Książeczka Anny Czerwińskiej-Rydel przedstawia nam historię Jana Pawła II, papieża oraz Lolka – chłopca, który lubił grać w piłkę, a potem interesował się teatrem i wędrówkami po górach.

Książeczka odznacza się łatwą i czytelną treścią. Zdania są zupełnie nieskomplikowane i proste aż do bólu, więc nawet malutkie dzieci nie powinny mieć problemu z ich zrozumieniem. Równocześnie czcionka jest duża i wyraźna, książeczka jest przeznaczona do nauki czytania na poziomie pierwszym i zdania w niej zawarte świetnie się przy tym sprawdzają. Na każdej stronie znajduje się również słowo wykorzystane w ćwiczeniu głoskowania. I w tym...

adam | 2016-05-06
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Ta książka jest o Janie Pawle II. Opisuje życie Papieża.

Kiti | 2016-04-25

Jan Paweł II - Karol Wojtyła, pierwszy polski papież. Nic więc dziwnego, że w końcu powstała o nim książka.

,,Wielki Karol i mały Lolek" opowiada o życiu Karola Wojtyły. Przez większą część książeczki jest zestawienie jego życia, jako Jana Pawła II i małego Lolka. Jedna strona to dorosły papież, druga mały chłopczyk. Na końcu jest w całości opisany zamach i wybaczenie.

Książeczka jest z serii Czytam sobie, poziom 1. Tekstu jest w niej bardzo mało, 1-2 linijki na stronie. Treść pisana jest bardzo dużymi literami, a niektóre z nich są głoskowane, by dzieci mogły nauczyć się tej umiejętności. Do tego bardzo ładne, oddające postać Jana Pawła II ilustracje, które doskonale dopełniają całości.

,,Wielki Karol i mały Lolek" to ładnie wydana historia o życiu Jana Pawła II, o tym, jak wyglądała jego droga niemal od lat dzieciństwa aż do śmierci. Cieszę się, że w tej serii jest także kilka książeczek, poświęconych znanym osobom. Na końcu znajduje się dyplom oraz kilka naklejek.

Moja...