Rose i zaginiona księżniczka

Okładka książki Rose i zaginiona księżniczka Holly Webb
Okładka książki Rose i zaginiona księżniczka
Holly Webb Wydawnictwo: Papilon Cykl: Rose (tom 2) Seria: Rose literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Rose (tom 2)
Rose
Rose and the lost Princess
Papilon
2010-01-01
2010-01-01
Patrycja Zarawska

Chociaż męczyłam się z nią bardzo długo, było warto . Polecam każdej osobie , co lubi książki pełne magii, tajemnic i momentami z dreszczykiem . Czyta się dość łatwo,ale długie rozdziały czasem nie pomagają w tym. Generalnie bardzo ciekawa książka i polecam gorąco. :))

Dalsza część przygód Rose to jeszcze więcej magii i niebezpieczeństw. Księżniczka jest zagrożona, a Rose jest kluczowym elementem planu schwytania porywacza.

Każda kolejna część coraz bardziej trzyma w napięciu, nie pozwalając się oderwać, zwłaszcza że czyta się bardzo lekko.

Bardzo dobra książka! Pełna magii i tajemniczości. ♥ Czyta się ją przyjemnie i szybko. Mimo tego, że akcja rozwija się długo, zdecydowanie warto poczekać. ☺

Kontynuacja przygód Rose, równie wciągająca jak część 1. Akcja rozwija się dość długo, ale warto dotrwać do punktu kulminacyjnego. Zaskakująca, pełna magii historia. Polecam.

Świetna książka dla dzieci 10-12 lat.
Zawsze lubiłam tajemnice i zagadki wypełnione odrobiną magii, dlatego lubię czasem wracać do tego typu książek.
Tę książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością.

Świetna książka dla dzieci 10-12 lat.
Tę książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością.

Przyglądając się płatkom śniegu, Rose rozmyśla, jak bardzo zmieniło się jej życie w tak krótkim czasie. Jeszcze niedawno była biedną sierotą, a teraz jest uczennicą najważniejszego królewskiego maga - pana Fountaina. ( Chociaż nie zrezygnowała z posady pokojówki ) Spowodowało to jednak, że częściej zaczęła rozmyślać o swoich rodzicach. Kim byli i co się z nimi stało? A może świadomie ją porzucili? W mieście sytuacja jednak nie wygląda zbyt dobrze. Odkąd dowiedziano się kto porywał dzieci, ludzie zaczęli uważać magów za niebezpiecznych. Na dodatek już w październiku rozpoczyna się sroga zima, za którą są oni obwiniani. Gdy znika uwielbiana przez cały kraj księżniczka Jane, król prosi Rose, Freddiego oraz pana Fountaina o pomoc w jej odnalezieniu. Dziewczynka wkrótce przekona się, że jej pomoc jest niezbędna, by nie tylko ocalić Jane, ale również by zapobiec wojnie. Czy uda im się odnaleźć zaginioną księżniczkę? Bardzo podobała mi się ta książka i myślę, że autorka świetnie się spisała. ,, Rose i zaginiona księżniczka '' jest już drugim tomem z serii o ,, Rose '' i na pewno spodoba się fanom pierwszej części. Sama chętnie do niej wróciłam. ( Nie wiem który już raz 🙂 )Polecam i zapraszam do śledzenia mojego bloga https://zaczytanamary.blogspot.com/ oraz

Wspaniała książka. Warto.

Wspaniała książka. Warto.

Jedyne co jestem w stanie powiedzieć o tej książce, to to, że kolejna część Rose jest równie wyśmienita co poprzednia.

Druga część serii o Rose jest tak samo dobra jak pierwsza, albo nawet lepsza.

Tym razem jedenastoletnia Rose musi stawić czoła silniejszej magi i odkryć więcej tajemnic. Siedemnastowieczny Londyn znów jest w niebezpieczeństwie.
Zresztą nie tylko Londyn. Całe państwo...

Ta seria to arcydzieło literatury dziecięcej. Jest bardziej skierowana do dziewcząt. Nie wiem, czy dla chłopca byłaby to odpowiednia lektura, choć może zaciekawiłby się tą historią. Polecam w szczególności dzieciom od 9-12 lat.

Druga część serii o Rose jest tak samo dobra jak pierwsza, albo nawet lepsza.

Zresztą nie tylko Londyn. Całe państwo...

Książka bardzo nudna. Ale może komuś się spodoba?
Ja oddałam do biblioteki po przeczytaniu 100 stron.
Pierwsza część bardzo mi się podobała, więc jestem niemile zaskoczona :(

Książka bardzo nudna. Ale może komuś się spodoba?
Ja oddałam do biblioteki po przeczytaniu 100 stron.
Pierwsza część bardzo mi się podobała, więc jestem niemile zaskoczona :(

• Holly Webb