Księga Objawienia. Systematyczny wykład Apokalipsy

Okładka książki Księga Objawienia. Systematyczny wykład Apokalipsy Henryk Turkanik
Okładka książki Księga Objawienia. Systematyczny wykład Apokalipsy
Henryk Turkanik Wydawnictwo: Seminarium Biblijnego Kościoła Wolnych Chrześcijan religia
religia
Seminarium Biblijnego Kościoła Wolnych Chrześcijan
1993-01-01
1993-01-01
eschatologia Objawienie Jana Apokalipsa

Podczas czytania, zastanawiałem się, czy w ogóle czytać tą książkę dalej i nie odłożyć jej. Ostatecznie ją przeczytałem i szczerze mówiąc, żałuję. Wolałbym ten czas przeznaczyć na przeczytanie czegoś innego. Księga Objawienia ma wiele różnych interpretacji i ludzie dochodzili i dochodzą do bardzo odmiennych wniosków. Sam nie mam wyrobionej opinii, co do tego, która interpetacja jest prawidłowa. Kupując tą książkę, miałem świadomość, że autor prezentuje interpretację dyspensacjonalną. Chciałem się z nią bliżej zapoznać. Niestety nie przekonała mnie argumentacja autora i z tego, co pamiętam (już trochę czasu minęło, odkąd czytałem tą książkę) były momenty, gdy autor próbował dowieść tego, co twierdził, cytując Biblię, gdzie ja w Biblii tego nie widziałem. Tak było - z tego, co pamiętam - z charakterystycznym dla tej interpretacji "pochwyceniem" przed wielkim uciskiem. W mojej opinii autor był więc nieprzekonujący, co do swoich argumentów i interpretacji. Do tego miałem odczucie, jakby chciał sprawić wrażenie, że to, co pisze, jest powszechnie uważane przez innych - tak to przynajmniej odebrałem - podczas gdy jest wiele różnych interpretacji i wielu ludzi nie zgadza się z tym, co jest przedstawione w tej książce. Jeżeli ktoś chce się zapoznać z dyspensacjonalizmem, poleciałbym jednak inne źródło informacji. Choć sam nie czytałem ani nie słuchałem wiele więcej na ten temat, to pamiętam, że spotkałem sie z o wiele lepszym, moim zdaniem, wyjaśnieniem tej interpretacji, a przynajmniej samego "pochwycenia".

Dodaj cytat z książki Księga Objawienia. Systematyczny wykład Apokalipsy