Wielka księga uczuć

Okładka książki Wielka księga uczuć
Grzegorz Kasdepke Wydawnictwo: Nasza Księgarnia opowiadania, powieści dla dzieci
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
opowiadania, powieści dla dzieci
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2015-03-18
Data 1. wyd. pol.:
2012-05-09
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310126801
Tagi:
Marcin Piwowarski Piotr Rychel
Średnia ocen

                7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców Sylwia Chutnik, Marta Iwanowska-Polkowska, Joanna Jagiełło, Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska, Aneta Krasińska, Urszula Młodnicka, Ewa Nowak, Joanna Olech, Ewa Świerżewska, Joanna Szulc, Jarosław Żyliński
Ocena 6,3
Bajki mają moc... Sylwia Chutnik, Mar...
Okładka książki A ja nie chcę być księżniczką Emilia Dziubak, Grzegorz Kasdepke
Ocena 7,6
A ja nie chcę ... Emilia Dziubak, Grz...
Okładka książki Utopay. Przyszłość wystawia rachunek Wojciech Chamier-Gliszczyński, Wojciech Chmielarz, Anna Cieplak, Jacek Dukaj, Paulina Hendel, Miłosz Horodyski, Grzegorz Kasdepke, Rafał Kosik, Wojciech Kuczok, Wojtek Miłoszewski, Zygmunt Miłoszewski, Daniel Odija, Łukasz Orbitowski, Mateusz Pakuła, Andrzej Pilipiuk, Grażyna Plebanek, Michał Protasiuk, Radek Rak, Anna Rozenberg, Barbara Sadurska, Magdalena Salik, Dominika Słowik, Bartosz Szczygielski, Wit Szostak, Cezary Zbierzchowski, Jakub Żulczyk
Ocena 6,2
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Dziewczynka z parku Emilia Dziubak, Barbara Kosmowska
Ocena 7,6
Dziewczynka z ... Emilia Dziubak, Bar...
Okładka książki Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki dla ciekawskich dzieci Christian Dreller, Petra Maria Schmitt, Heike Vogel
Ocena 7,1
Skąd się biorą... Christian Dreller, ...
Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Ocena 8,4
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Ocena 7,9
Niesamowite pr... Justyna Bednarek, D...

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
95 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1841
1841

Na półkach: ,

Gdy nasze maleństwo pojawia się na świecie zaczynamy się uczyć siebie nawzajem. Obserwując zachowanie dziecka, jego grymasy, odgłosy jakie wydaje odgadujemy czego mu potrzeba. Oczywiście z czasem jest nam coraz łatwiej, bo wiemy czego mniej więcej możemy się spodziewać. A poprzez długotrwałą obserwacje naszej pociechy jesteśmy w stanie wychwycić każde najdrobniejsze zmiany, które świadczą o tym, czego nasz bobas potrzebuje. Ale taka nauka nie jest jednostronna. Dziecko bowiem ma znacznie trudniejsze zadanie. Ono nie tylko uczy się nas i naszych zwyczajów, ale także stara się zrozumieć własne emocje. A jak wiemy jest ich całe mnóstwo. Nie wszystkie są dla naszych dzieci zrozumiałe. To my rodzice uczymy je co to jest strach, śmiech, zazdrość itp. Nauka uczuć wcale nie jest łatwa. Nawet kilkuletnie dzieci mają kłopoty z ich odróżnianiem i radzeniem sobie z nimi. Jeśli więc chcielibyście pomóc swoim dzieciaczkom w tej trudnej szkole - polecam Wam tą oto księgę.

"Wielka księga uczuć" to zbiór czterech wcześniej wydanych tytułów:
1. "Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami",
2. "Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach",
3. "Horror! czyli skąd się biorą dzieci",
4. "Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach".
Powiem Wam szczerze, że dotąd nigdy nie słyszałam o żadnej z nich. Całkiem przypadkowo trafiłam na ten zbiór i muszę przyznać, że mam szczęście. Bo gdybym miała jedną z powyższych książek w domu, na pewno starałabym się zdobyć także pozostałe. A tak, mam już cały komplet. I spokojnie możemy z Alicją czytać, uczyć się i poznawać szereg najprzeróżniejszych uczuć. A takie lekcje są nie tylko bardzo ciekawe dla każdego dziecka, ale to także ciekawa zabawa. U nas przynajmniej tak właśnie było :)

Aby dobrze poznać te wszystkie książeczki najlepiej jest je czytać po kolei. My oczywiście nie miałyśmy innego wyboru, bo nie zdarza nam się raczej czytać książek od środka lub od tyłu, ale jeśli ktoś z Was chciałby zaopatrzyć się w powyższe tytuły osobno, warto zwrócić uwagę na ich kolejność. Bowiem każda z nich jest ze sobą ściśle powiązana i w każdej znajdziemy przygody dokładnie tych samych bohaterów. A są nimi dzieciaczki z pewnego przedszkola oraz ich przesympatyczna wychowawczyni - pani Miłka. A nasza nauka o uczuciach to nic innego jak projekt przedszkolanki, która postanowiła nauczyć swoich wychowanków czym są emocje, jak je odczuwamy i jak należy sobie z nimi radzić. Jednak pani Miłka nie sadza swoich uczniów i nie prawi im morałów. Każda z lekcji to po prostu życie. Wystarczy tylko dobrze przyjrzeć się przedszkolakom, by wiedzieć o czym dziś będzie mowa. Raz pani Miłka opowiada im o nudzie, innym razem o strachu lub poczuciu krzywdy. A jeśli w danym dniu nic się nie dzieje? To nic, ich wychowawczyni sama prowokuje pewne zachowania, by pokazać swoim podopiecznym kolejny rodzaj uczuć.

I tak w pierwszej z książeczek dowiemy się czym jest tęsknota, wstyd, zazdrość, gniew, wstręt, nuda, poczucie krzywdy oraz radość. Druga z książek omawia takie emocje jak miłość, nienawiść, pogarda, strach, smutek, poczucie winy i szczęście. A czwarta księga to historie dotyczące współczucie, sprawiedliwości, szacunku, wytrwałości, odwadze i uczciwości. Pewnie dziwi Was, że jedną z książek pominęłam. Zrobiłam to celowo, bo w tej jest tylko i wyłącznie historie o tym, jak okazało się, że pani Miłka spodziewa się dzidziusia. Dal przedszkolaków to był szok. Na początku przypuszczały, że ich kochana wychowawczyni połknęła je i dlatego teraz ma je w brzuszku. Ale ta hipoteza była zbyt przerażająca, by ją przyjąć. Co więc się stało? Jak u pani Miłki w brzuszku znalazł się dzidziuś? To nurtujące pytanie dręczyło naszych małych bohaterów bardzo długo. A dochodzenie prawy było naprawdę bardzo zabawne.

No właśnie. Jak już wspomniałam, poprzednie dwie części z serii o uczuciach i ta ostatnia to szereg rozdziałów omawiających zupełnie inne zagadnienia. Natomiast trzecia książka opowiada tylko o tym skąd się biorą dzieci. Jednak nie obawiajcie się, dzieciaki na pewno nie będą się przy niej nudzić. Bowiem pomysłowość przedszkolaków jest niesamowita. Sama śmiałam się do łez podczas czytania. Co więcej - tu mała wskazówka dla rodziców - opowiadanie to kończy się oczywiście tym, że dzieci w końcu docierają do prawdy. I jest tu dokładnie opowiedziane to skąd się biorą dzieci i jak to się dzieje, że zaczynają one rosnąć w brzuszku mamy. I nie mówię tu teraz o szczegółach typu plemnik musi zapłodnić jajeczko, tylko o tym wszystkim co muszą zrobić mama i tata by ów plemnik znalazł się w ciele mamusi i dotarł do tego jajeczka. Ten fragment jest opisany krótko, ale bardzo szczegółowo. Autor nie owijał tu w bawełnę, więc mogę śmiało powiedzieć, że lektura ta spokojnie nadaje się do szkół na lekcje wychowania seksualnego. Powiedziałabym nawet, że wielu nauczycielom bardzo by się ona przydała, gdyż to co przeczytałam w tej książce jest po prostu bardzo szczere i prawdziwe. A jednocześnie nie wywołuje rumieńców na twarzach czytających ;)

Ok, przyznaję się bez bicia, że ja tą księgę jeszcze ominęłam i jeszcze nie uświadamiałam mojej córki. Nie dlatego, że to za wcześnie, że nie chce, by mała wiedziała co i jak. Uważam także, że przekazanie mojemu dziecku tych informacji w taki sposób to dobry pomysł i nie mam się czego wstydzić. Autor fajnie to ujął i już. Sądzę także, że Alicja jest na tyle rozsądną i mądrą dziewczynką, że taka wiedza nie zrobiłaby jej krzywdy. Obawiam się jednak, że moje dziecko mogłaby nie zostawić dla siebie tej wiadomości i w szkole mogłoby się rozpętać istne piekło. Zaczekamy z tym do wakacji, by Alicja mogła w spokoju sama to przyswoić nie wywołując wśród swoich rówieśników zbędnych emocji.

Ogólnie muszę przyznać, że "Wielka księga uczuć" bardzo mi się podoba. Poza licznymi bardzo zabawnymi opowiadaniami znajdziemy tu także krótkie ciekawe wyjaśnienie poszczególnych uczuć, a także wskazówki dla dziecka - jak sobie z danymi emocjami radzić, oraz wskazówki dla rodzica, dotyczące tego jak rozmawiać z dzieckiem o danym zagadnieniu oraz jak ewentualnie mu pomóc, gdy sam sobie nie radzi. Wspaniale prawda? Według mnie to świetny pomysł i cieszę się, że trafiłam właśnie na tę lekturę. Jestem pewna, że jeszcze nie raz nam się przyda. Teraz czytamy ją z Alicją, potem sięgnę po nią, gdy przyjdzie czas na Natalkę. Bo tę księgę powinno poznać każde dziecko. Bez wyjątku. Polecam!

Gdy nasze maleństwo pojawia się na świecie zaczynamy się uczyć siebie nawzajem. Obserwując zachowanie dziecka, jego grymasy, odgłosy jakie wydaje odgadujemy czego mu potrzeba. Oczywiście z czasem jest nam coraz łatwiej, bo wiemy czego mniej więcej możemy się spodziewać. A poprzez długotrwałą obserwacje naszej pociechy jesteśmy w stanie wychwycić każde najdrobniejsze...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    150
  • Chcę przeczytać
    133
  • Posiadam
    40
  • Dla dzieci
    13
  • Teraz czytam
    5
  • 2022
    4
  • Ulubione
    4
  • 2018
    3
  • 2019
    3
  • Dzieciom
    3

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wielka księga uczuć


Podobne książki

Przeczytaj także