Judasz. Misterium zdrady

Tłumaczenie: Barbara Bochenek
Giuda: Il mistero del tradimento
religia

Czy Judasz był i pozostał Jezusem oczarowany? A może był Jezusem rozczarowany? Wydał go „zwierzchnikom” z niecnego pociągu do pieniądza, czy w desperackim geście miłości do swojego ludu i do tego Mistrza, który odmienił całe jego życie? Autor książki nadał jej dość prowokacyjny tytuł. Mówi ona o postaci Judasza, tajemniczego i fascynującego ucznia Jezusa. Stawia przed nami powyższe, jak...

Autor książki nadał jej dość prowokacyjny tytuł. Mówi ona o postaci Judasza, tajemniczego i fascynującego ucznia Jezusa. Stawia przed nami powyższe, jak również wiele innych pytań i zaprasza nas do rozważań, do szukania odpowiedzi nie tylko na nie, ale również na pytania, które sami sobie zadajemy. W każdym z nas bowiem, musimy to pokornie przyznać, jest coś z Judasza: pragnienie Boga i silna więź ze światem, głód piękna, będącego obrazem Boga i codzienne ustępstwa na rzecz przeciętności, która nas spowija, niekiedy okłada błotem; percepcja wiecznego powiewu miłości, gdy mamy z nią rzeczywiście do czynienia i stała pokusa przekształcenia go w drażniący odór instynktownego egoizmu; pragnienie dobra i stałe doświadczanie zła.
Prowadząc nas przez swoje rozważania, autor odnosi sie do najbardziej znanych i cenionych obrazów, od Giotta do Caravaggia, których kolorowe reprodukcje znajdują się także w tej książce.

źródło opisu: Bratni Zew, Wydawnictwo Franciszkanów, 2007

źródło okładki: http://www.bratnizew.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!